2020 m. liepos 3 d.

 

Paryžiaus Šv. Marijos Magdalenos bažnyčioje – M. K. Čiurlionio muzika

2
Paskelbta: 2013-10-17 08:26 Autorius: Dr. Rasa Gečaitė | ekspertai.eu
Paryžiaus Šv. Marijos Magdalenos – Sainte-Marie-Madeleine – bažnyčios vidus
Paryžiaus Šv. Marijos Magdalenos – Sainte-Marie-Madeleine – bažnyčios vidus

Napoleonas, Chopinas ir Čiurlionis. Pačioje Paryžiaus širdyje, ne tik senomis muzikavimo tradicijomis garsėjančioje Šv. Marijos Magdalenos (Sainte Marie-Madeleine) bažnyčioje, paryžiečiai ir Prancūzijos sostinės svečiai turės neeilinę progą išgirsti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muzikos koncertą.

Įspūdingo dydžio ir ne mažiau įspūdingos istorijos neoklasicistinė Šv. Marijos Magdalenos bažnyčia garsi savo vargonais, kurie buvo įrengti 1845 m. Vargonininkais čia dirbo daug žymių prancūzų kompozitorių, tarp jų – C. Saint Saënsas ir G. Fauré, kuris Šv. Marijos Magdalenos bažnyčios vaikų giedojimo mokyklai ir vyrų chorui 1888 m. parašė savo garsųjį kūrinį „Requiem“. Neoklasicistinė bažnyčios architektonika tiesiogiai susijusi su Napoleonu, kuris 1806 m. panoro ypatingo memorialo – „Šventyklos Didžiosios armijos šlovei“. 1849 m. spalio 30 d. joje vyko iškilmingos garsiojo kompozitoriaus Frédérico Chopino laidotuvės.

Neoklasicistinė Šv. Marijos Magdalenos bažnyčia Paryžiuje – Sainte-Marie-Madeleine

Spalio 18 d. Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai proga Lietuvos ambasados Paryžiuje rengiamame koncerte Šv. Marijos Magdalenos bažnyčioje M. K. Čiurlionio kūrinius atliks Vilniaus universiteto choras „Pro musica“ (vadovė Rasa Gelgotienė), vargonininkas Vidas Pinkevičius, fleitininkas Giedrius Gelgotas, baritonas Modestas Jankūnas.

„Čiurlionį norėjosi pristatyti šių dienų šviesoje – atskleisti jo muzikos daugiabriauniškumą, naujas jo kūrinių aranžuotes, transkripcijas ir improvizacijas jo temomis“, – sakė choro „Pro musica“ vyriausioji dirigentė ir meno vadovė R. Gelgotienė.

Koncerto programoje skambės M. K. Čiurlionio vargoniniai kūrinai, chorinės sakralinės giesmės ir harmonizuotos lietuvių liaudies dainos. Taip pat skambės didžiojo lietuvių klasiko kūrinių motyvais sukurtos šiuolaikinės kompozicijos – Vido Pinkevičiaus vargoninės improvizacijos, Donato Zakaro M. K. Čiurlionio tekstais parašyta šiuolaikinė kompozicija mišriam chorui „Laiškai Sofijai“. Chorinį ir vargoninį repertuarą papildys M. K. Čiurlionio kūrinių transkripcijos fleitai ir baritonui.

Ekspertai.eu, Kultūros ministerijos inf.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. to: Darijus
(2013-10-20 12:42:10)
(172.56.12.136) Parašė:

prilaikai gero humoro. O ar zinai kas Nr.2? Spek. Ko gero, neatspesi. O siaip tai labai smagu, kad bus surengtas toks koncertas.1. Darijus
(2013-10-17 16:10:01)
(194.154.216.89) Parašė:

O tai skambins varpais ne visų tautų muzikantas Nr.1?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras