2020 m. gegužės 31 d.

 

Parodoje Meno kieme – trys vardai iš trijų šalių

Paskelbta: 2013-07-29 10:39 Autorius: ekspertai.eu

Kūrėjų iš Vokietijos, Lietuvos ir Švedijos trijulė rugpjūčio 2 d., penktadienį, 18 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Meno kiemo galerijoje (Bažnyčių g. 4) pristatys tradicinę grupinę parodą „3 + 3.  Jaunas trijų šalių menas“.

Jauniesiems kūrėjams tęstinio projekto, nuo 2008-ųjų siejančio Baltijos jūros pakrantėje įsikūrusias meno institucijas – KKKC ir Ahrenshope (Vokietija) veikiančius menininkų namus „Lukas“ – paroda vienoje erdvėje pristatys skirtingus Saros Wallgren (Švedija), Thedos Schillmoller (Vokietija) ir klaipėdiečio Rodiono Petrovo kūrinius. Ahrenshope jau įvykusi tapybos, piešinių, fotografijų ir videodarbų paroda iš Klaipėdos keliaus į Malmės KKV Grafikos studiją (Švedija).

R. Petrovas (gim. 1985 m.), atstovaujantis jaunajai Lietuvos menininkų kartai, propaguoja mūsų šalyje ne itin aktyviai eksploatuojamą hiperrealistinę, arba superrealistinę, fotorealistinę, tapybos kryptį. „Fotografinė“ paveikslo kokybė kuria akį traukiančią iliuzinę tikrovę. Šioje parodoje R. Petrovas pristato naujausią savo ciklą „Anima“ (2012–2013 m.), kuriame atveriamos pasąmoninio pasaulio erdvės. Tai analitinės psichologijos kūrėjo Carlo G. Jungo įkvėptų menininko samprotavimų apie Animą (lot. „siela“), kaip idealų moters prototipą ir neįsisąmonintą moteriškąją vyro asmenybės pusę, vizualusis rezultatas bei ankstesnių menininko paveikslų ciklų „Capricho“ ir „Interference“ tęsinys.

Vokietę Th. Schillmoller (gim. 1985 m.) kūrybai įkvepia gimtoji Šiaurės jūros pakrantė, kur ir kraštovaizdis, ir žmonės kvėpuoja vienodu ritmu. Kurdama menininkė ieško reliktų ir netikėtų detalių. Jos fotografijose ir videodarbuose apleisti kraštovaizdžiai ir kultūrinės erdvės tarsi netenka laiko matmens, virsta amžinybės ženklais.

Švedė S. Wallgren (gim. 1981 m.) kuria įtaigius šviesiai pilkos skalės piešinius: ryškūs brūkšniavimai papildomi subtiliais perėjimais, primenančiais ketvirčius tono, lėtą ritmo slinktį. Menininkės darbų temos – laikas, prisiminimai, pėdsakai ir komunikacija. Piešinys, anot jos, yra daugiau nei vien matomas per kūrybinį procesą išreikštos idėjos rezultatas, o piešimas – bežodė kalba, daugeliu atvejų daug parankesnė už kitokias. „Piešiniai saugo istorijas, prisiminimus ir paslaptis, gimusias piešiant“, – akcentuoja S. Wallgren.

Paroda veiks iki rugpjūčio 30 d.

Meno kiemo galerijos darbo laikas: pirmadienį – penktadienį 12–17 val.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Naujausi komentarai
Valio
IP 78.63.229.198 | 23:49:42 Saunuolis TRampas....
GEJUS VATNIKAS
IP 88.118.157.85 | 23:02:59 KAM ŠIKNĄ PALAIŽYT IR ŠUDUS SUVALGYT?...
GEJUS VATNIKAS
IP 88.118.157.85 | 23:02:35 SVEIKI GĖJAI....
GEJUS VATNIKAS
IP 88.118.157.85 | 23:02:15 U2 NORI PAČIULPT MANO KOTĄ? ...