2020 m. birželio 4 d.

 

Parapijos klebonas: „Į sveikatą, parapijiečiai“

5
Paskelbta: 2013-09-04 16:50 Autorius: Vaida Liutkutė

Viename iš Lazdijų raj. kaimelių praėjusį savaitgalį vyko didelė šventė – buvo pastatytas ir atidengtas paminklas prieš 85 metus vienoje kaimo trobų įkurtai pradinei mokyklai. Buvusių mokinių lėšomis pastatytą paminklą pašventinti iškart po atlaikytų mišių atvyko klebonas. Akmenį netruko pašventinti ir kartu su visais paklausęs Tautiškos giesmės, sveikinimų ir padėkos žodžių sėdo prie stalo. Žiūrėjau į šį vyrą vieną po kitos keliantį „baltos“ taureles ir negalėjau numalšinti šleikštulio.

Supratau, kad stebėjimosi grimasos puošia tik mano vienos veidą. Vėliau išgirdau, kad toks vaizdelis visiems įprastas: „tai kad mūsų klebonas mėgėjas išgert“, „panašu, kad jau atvyko padaręs“, – šnibždėjosi vietiniai. Tuomet pasidarė aišku, kodėl tokią debesuotą dieną klebonėlis iš minios išsiskyrė savo raudonais žandais ir avietine nosimi.

Remiantis Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2012 m. Lietuvos kaime dėl alkoholio vartojimo mirė 347 asmenys. Vien 2010 m. kaime įvyko du kartus daugiau savižudybių nei mieste, o, kaip žinia, apie 71 proc. savižudybių Lietuvoje siejamos su alkoholio vartojimu. Žodžiu, problema įsisenėjusi ir aktuali. Jei gyveni kaimo vietovėje, nereikės net statistinių duomenų, kad suprastum, jog kaime priklausomybės nuo alkoholio problema itin opi.

Žinoma, pati Biblija – autoritetingas šaltinis. Atsitiktinai užmetus akį išties galima susipainioti dviprasmybėse, kadangi vienose Biblijos vietose alkoholio vartojimas smerkiamas, kitose palaikomas, tačiau klysti ir klupti gali neįsigilinęs skaitovas, o ne dvasiniai Lietuvos vedliai. (Ir visiškai nesijaučiu reikli.)

Teologijos studijas baigęs praktikas turėtų žinoti, kad Senajame Testamente, parašytame hebrajų kalba, išskiriamos 2 vyno rūšys: šviežias neraugintas ir raugintas, svaiginamasis, kurios vadinamos trimis skirtingais hebrajiškais žodžiais jajin, šekar, tiroš, tačiau verčiama tiesiog vynas. Taigi, jei Biblijoje vienais atvejais vynas rekomenduojamas, o kitais smerkiamas, ar nederėtų suprasti, kad tais atvejais, kai vynas pripažįstamas netinkamu, kalbama būtent apie praskiestą etilo alkoholį?

Laikausi nuomonės, kad Katalikų bažnyčia Lietuvoje turėtų turėti aiškią ir griežtą poziciją alkoholio klausimais ir griežtai tvarkytis savo sistemos viduje jau vien dėl to, kad Biblija visišką susilaikymą nuo alkoholio vartojimo laiko idealu, o girtavimą smerkia. Dievo tarnus, einančius prieš Išganytojo valią, gerbti sunku. Kiekvienas tikintis nusipelno, kad jo nuodėmes išklausytų, jas atleistų, jį laimintų ir šventintų blaivus žmogus.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
5. GU GU
(2013-11-06 18:54:07)
(78.57.146.58) Parašė:

po velniais tegul geria,pasventino isgers,gal ir kokiai nasliai vakare nuskils.VODKA CONECTING PEOPLE....4. Rimvydas
(2013-10-21 18:52:20)
(78.62.22.250) Parašė:

Kunigai - irgi žmonės! Nesuprantu, kam čia pučiamas tas ,,burbulas". Aplamai, mano nuomone, kvailystė didžiausia, kad jiems neleidžiama turėti šeimos (užtat ne vienas turi slaptų reikaliukų su moterimis... ir teisingai daro... t.y. daug geriau negu būt pedofilu... (buvo ir tokių istorijų katalikų bažnyčioje)).3. OOO
(2013-09-05 07:57:16)
(212.59.5.226) Parašė:

Žiūrint kaip pažiurėti į šį reikalą. Alkoholio vertojimas nėra draudžiamas jeigu jis vartojamas ne darbo vietoje arba vairuojant. Klebonėlis "įkalė" po darbo. Pašventino, darbas baigėsi, nuėmė stresą:)))) Girtas nesišlaistė, nevairavo, nevadeliojo... viskas gerai...:))))2. TO BENUI
(2013-09-04 20:52:20)
(88.119.152.235) Parašė:

Ar geriau tarnauti setonui? Susidaro vaizdas, kad ir dvasininkai nebeatsilaiko pries setona. Kaip manai?1. Benas
(2013-09-04 19:51:43)
(78.62.185.144) Parašė:

Man tai keisciausia kai zmones stebisi ka daro baznycios darbininkai? Kas skaito laikrascius ar kitus portalus tai kur tik skandalas ir pedofilija ten baznycios darbininkai. Kaip raso portalai tai tik ledkalnio virsune. Jei zinotu zmones viska tai mano nuomone i baznycia niekada neitu.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras