2019 m. liepos 20 d.

 

Paneigimas: informacija apie skubiai įvaikinamą mergaitę porai iš Naujosios Zelandijos – klaidinanti

24
Paskelbta: 2018-12-18 09:50 Autorius: socmin.lrv.lt
Paveiksliukas, kurį Socialinių reikalų ir darbo ministerija pateikė prie savo pranešimo.
Paveiksliukas, kurį Socialinių reikalų ir darbo ministerija pateikė prie savo pranešimo.

Žiniasklaidoje paskelbta informacija apie neva skubiai įvaikinamą beveik dešimties metų sulaukusią mergaitę yra klaidinanti, netiksli, o kai kuriais aspektais – melaginga.

Beveik dešimties metų sulaukusi mergaitė šiuo metu auga globos institucijoje, o ne pas globėjus. Mergaitės tėtis yra miręs, o mamai teismo sprendimu neterminuotai apribota motinos valdžia.

Pagal įstatymus tarptautinis įvaikinimas įmanomas tik tais atvejais, kai Lietuvoje per 6 mėnesius nuo vaiko įtraukimo į galimų įvaikinti vaikų apskaitą neatsiranda šeimos, norinčios vaiką įsivaikinti ar globoti. Kitaip tariant, prioritetas visuomet teikiamas globai ar įvaikinimui Lietuvoje, o ne užsienyje.

Šis vaikas jį įsivaikinti ar globoti norinčios šeimos Lietuvoje laukė nuo 2015 metų balandžio mėnesio, o nuo 2016 metų rugpjūčio mėnesio buvo pasiūlytas tarptautiniam įvaikinimui. Lietuvoje niekas nepareiškė noro įsivaikinti mergaitės ar globoti.

Kai įvaikinamas dešimties metų sulaukęs vaikas, būtinas jo rašytinis sutikimas. Sutikimą vaikas duoda teismui, be šio sutikimo įvaikinti negalima.

Kai įvaikinamas dešimties metų nesulaukęs vaikas, jis turi būti išklausytas teisme, jei sugeba išreikšti savo nuomonę. Teismas, priimdamas sprendimą, turi atsižvelgti į vaiko norą. Įvaikinimas yra neįmanomas prieš vaiko norą.

Mergaitė turi dvi nepilnametes seseris, kurių viena taip pat gyvena globos institucijoje, kita – pas globėją.

Mergaitės sesers globėja nesikreipė į vaiko teisių apsaugos skyrių nei dėl mergaitės svečiavimosi, nei dėl globos, nei dėl įvaikinimo. Jei būtų gautas toks prašymas, būtų stabdoma ikiteisminė tarptautinė įvaikinimo procedūra. Šiuo metu norinčių įvaikinti asmenų apskaitoje nėra nė vienos šeimos, kuri pageidautų įvaikinti vyresnį nei 6 metų vaiką.

Tarptautinis įvaikinimas organizuojamas tik gavus vaiko globėjo pritarimą  (kuris yra suderintas su vaiko nuomone ir noru) bei gavus Tarpinstitucinės įvaikinimo komisijos rekomendaciją, kad tarptautinis įvaikinimas atitinka geriausius vaiko interesus.

Vaiko globėjas šiuo atveju yra globos institucija, kuri pateikė nuomonę, kad tarptautinis įvaikinimas atitinka geriausius vaiko interesus.

Nagrinėdamas įvaikinimo bylą teismas patikrina, ar tinkamai buvo įvykdyta ikiteisminė įvaikinimo procedūra ir ar išnaudotos visos galimybės vaikui būti globojamam šeimoje ar įvaikintam Lietuvoje. Teismo posėdis vyks kitų metų pradžioje.

Kitų metų pradžioje į Lietuvą taip pat planuoja atvykti ir šeima iš Naujosios Zelandijos, kuri norėtų įsivaikinti mergaitę. Šeima nori susipažinti su mergaite, pabendrauti ir sutarti dėl tolimesnio gyvenimo kartu, jei teismas priims teigiamą sprendimą.

Šiuo metu mergaitė su potencialia įtėvių šeima bendrauja nuotoliniu būdu: susirašinėja, bendrauja per IT programas, siunčia nuotraukas, dalinasi informacija. Vaikas anglų kalbą mokosi nuo antros klasės, be to, susitikimuose su įtėviais bendrauja vertėjai.

Šaltinis: socmin.lrv.lt

Keli susiję:

Pateikiame situacijos apie mergaitės įvaikinimą įtėviams iš Naujosios Zelandijos išaiškinimą   

Dešimtmetė kaunietė ruošiama įvaikinimui Zelandijoje: vaikų teisių ir gerovės specialistai nieko komentuoti negali   

Ministre L. Kukuraiti, neprisidenginėkite moterimis, atsakykite į paprastus klausimus

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
24. zinoma
(2018-12-19 00:34:57)
(78.58.24.230) Parašė:

Hmm . Tuoj pradesim galvoti , kad visi sedi namuose ...



23. kas stoguoja banditizmą Kaune?
(2018-12-19 00:20:21)
(77.190.144.49) Parašė:

paklausk DAKTARO, kuri rėmė ŽYDŲ SUKURTA KOMUNISTŲ PARTIJA. Dabar gi priėmė savo protėvių pavardę DECHTER :) SUPRATAI?



22. Turėkime vilties, kad ŠAKALĖS iš vaikų teisių
(2018-12-19 00:17:31)
(77.190.144.49) Parašė:

irgi pradės dingti išėjusios apsipirkti, kaip ir BIZNIERĖ ANTSTOLĖ RUKLOJE.



21. zinoma
(2018-12-19 00:16:22)
(78.58.24.230) Parašė:

Beje , kodel toks didelis banditizmas Kaune , kas juos stoguoja ir kam tas beprotiskas pelnas is prekyba Zmonemis biznio nubyra ?.



20. Jei dingusį ANTSTOLĖ RUKLOJE
(2018-12-19 00:15:50)
(77.190.144.49) Parašė:

darė BIZNĮ iš skurdžiai gyvenančių šeimų ATIMDAMA BUTUS, KAS GALI PANEIGTI, KAD VALSTYBĖJE NE SPECIALIAI ŠEIMOS SKURDINAMOS, kad tik būtų galima pateisinti VAIKŲ GROBIMĄ.



19. KAUNO VAIKŲ TEISIŲ STERVAS
(2018-12-19 00:09:40)
(77.190.144.49) Parašė:

remia Soc.ministerija, ne kitaip, KARTU dalijasi pinigus gautus už parduotus vaikus. Todėl KUKUČIO MINISTERIJA TURI ATSAKYTI: KIEK BIUDŽETAS GAVO IR GAUNA LĖŠŲ UŽ VAIKŲ PARDAVIMĄ Į UŽSIENĮ? KIEK PARDUOTA Į UŽSIENĮ VAIKŲ PER TUOS ŽYDO LANDSBERG VALDYMO METUS? KIEK PARDUOTŲ VAIKŲ DAR GYVI?



18. KAIP GALI BŪTI ĮVAIKINTAS
(2018-12-19 00:06:07)
(77.190.144.49) Parašė:

NAUJOJOJ ZELANDIJOJ VAIKAS, KURIS LIETUVOJ TURI GYVĄ MOTINĄ, BROLĮ, SESERIS, SENELIUS, GIMINES, KLASIOKUS, SAVO LIETUVIŠKĄ KALBĄ, LIETUVOS PILIETYBĘ, ...



17. KAUNO PORUČIAI
(2018-12-19 00:03:48)
(77.190.144.49) Parašė:

ĮTARIU, KAD KAUNO VAIKŲ TEISIŲ SKYRIUJE NELEGALIAI DIRBO NE TIK ŪSAS, DAUG PADĖJĘS VIENIŠAI MAMAI STANKŪNAITEI, BET IR NEAKIVAIZDŽIAI RUSŲ KALBĄ BAIGUSIOS PORUTIENĖS PAGAUTAS GINEKOLOGINIS KLIZMATORIUS PORUTIS :)



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras