2020 m. kovo 30 d.

 

Panamos valdžia atsisakė paleisti buvusį diktatorių iš kalėjimo

Paskelbta: 2013-08-02 08:36 Autorius: Naujienų redaktorius
Manuelis Noriega. AP nuotr.
Manuelis Noriega. AP nuotr.

Panamos valdžia atsisakė paleisti iš kalėjimo ir laikyti namų arešto sąlygomis buvusį diktatorių Manuelį Noriegą, atliekantį laisvės atėmimo bausmę už politinius nusikaltimus.

Tai ketvirtadienį pranešė AFP, remdamasi Panamos leidiniu „La Prensa“.

M. Noriegos gynyba reikalavo, kad 79 metų buvusiam diktatoriui dėl garbaus amžiaus ir blogos sveikatos būklės būtų skirtas namų areštas. M. Noriega buvo išduotas Panamai 2011 metais. Nuo to laiko jis šešis kartus buvo hospitalizuotas dėl įvairių negalavimų.

M. Noriegos giminės kritikuoja valdžios sprendimą ir vadina jį politiniu. „Jo neišleido tik todėl, kad jis – Noriega“, – pareiškė viena iš jo dukterų.

M. Noriega valdė Panamą nuo 1983 iki 1989 metų, vėliau buvo nuverstas per JAV kariškių operaciją. 1992 metais jis Jungtinėse Valstijose buvo nuteistas 40 metų kalėti pagal kaltinimą narkotikų prekyba ir terorizmo rėmimu.

2010 metais JAV išdavė M. Noriegą Prancūzijai, ten jis buvo nuteistas septynerius metus kalėti už pinigų plovimą. Po metų Paryžius išsiuntė buvusį diktatorių į tėvynę: Panamoje jis dar 1995 metais už akių buvo nuteistas 20 metų kalėti už susidorojimą su politiniais oponentais.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras