2019 m. gegužės 27 d.

 

Pagrindinis JAV karių poreikis - lengvas patekimas į Klaipėdos jūrų uostą ir supaprastintas judėjimas sausuma

10
Paskelbta: 2019-02-10 16:24 Autorius: ekspertai.eu
Vyr. srž. sp. Luko Kalvaičio (KAM) nuotr.
Vyr. srž. sp. Luko Kalvaičio (KAM) nuotr.

Vasario 6 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas susitiko su jungtine JAV jūrų pėstininkų ir jūrų pajėgų delegacija. Viceministras kartu su trimis aukšto rango JAV kariuomenės atstovais brigados generolu Stephen M. Neary, kontradmirolu Stephen C. Evans ir kontradmirolu John B. Skillman aptarė Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo perspektyvas, Lietuvos vystomą karinę infrastruktūrą ir galimą jos panaudojimą JAV jūrų pajėgų ir jūrų pėstininkų treniruotėms bei bendroms pratybos su Lietuvos kariuomenės pajėgomis. Susitikime taip pat aptarta galima Lietuvos parama šiais metais Baltijos regione vyksiančioms pratyboms BALTOPS.

Viceministras V. Umbrasas padėkojo JAV kariuomenės atstovams už glaudų bendradarbiavimą ir pabrėžė JAV pajėgų buvimo ir sąveikumo su Lietuvos kariais svarbą kviesdamas JAV karius ir toliau atvykti į Lietuvą bendroms pratyboms ir kitiems renginiams.

„Džiaugiuosi, jog praėjusiais metais matėme nemažą skaičių JAV jūrų pėstininkų Lietuvoje vykusiose pratybose BALTOPS, „Flaming Sword“ ir „Saber Strike“. Šių pratybų svarba itin didelė - stipriname atgrasymą, didiname pajėgų sąveikumą ir nepaliekame abejonės, jog esame pasirengę atsakyti į galimas grėsmes“, – susitikime sakė viceministras V. Umbrasas.

Viceministras taip pat pristatė Lietuvos investicijas į gynybą, vystomą karinę infrastruktūrą ir jos galimą panaudojimą įvairioms pratyboms bei kariniam rengimui.

„Lietuva didžiuojasi būdama NATO nare ir įgyvendindama įsipareigojimą skirti 2 proc. nuo BVP gynybai. Tikslingai modernizuojame krašto apsaugą – didesni pajėgumai, naujesnė ginkluotė ir karinė technika. Panaudodami JAV finansinę paramą ir nacionalinius resursus investuojame į karinę infrastruktūrą, kuri naudojama mūsų ir sąjungininkų poreikiams“, - sakė V. Umbrasas.

JAV jūrų pajėgų ir jūrų pėstininkų atstovai susitikime pabrėžė Klaipėdos jūrų uosto svarbą kariniam mobilumui ir pajėgų perkėlimui į regioną.

„Jūrų pėstininkai atkeliauja jūra ir išsilaipina į sausumą. Lengvas patekimas į Klaipėdos jūrų uostą ir supaprastintas judėjimas sausuma yra pagrindinis sąjungininkų poreikis“, - sakė brg. gen. S. Neary.

JAV atstovai taip pat pabrėžė jūrinių kelių apsaugos svarbą regiono saugumui ir JAV siekius, jog Lietuva išlaikytų jūrinių minų išminavimo pajėgumus, kurie būtų itin svarbūs krizės atveju.
 
JAV aukšto rango karininkai padėkojo už unikalią galimybę atvykti į Lietuvą, kurioje jie lankosi pirmą kartą. Generolai pasidžiaugė artimu bendradarbiavimu su Lietuva ir padėkojo už Lietuvos pastangas stiprinti savo atsparumą ir gynybos pajėgumus.
 
JAV yra Lietuvos strateginė partnerė ir pagrindinė Baltijos regiono saugumą užtikrinanti sąjungininkė. JAV aktyviai dalyvauja įgyvendinant saugumo užtikrinimo priemones Baltijos šalyse, stiprindama regiono saugumą ir stabilumą. Savo kariais, technika ir finansinėmis lėšomis JAV aktyviai prisideda prie mūsų regiono gynybos. Pagal Europos atgrasymo iniciatyvą (angl. European Deterrence Initiative) kasmet nuosekliai trečdaliu didinama finansinė parama Europos šalių, tarp jų ir Lietuvos, gynybiniams pajėgumas stiprinti ir karinei infrastruktūrai gerinti. JAV taip pat yra viena pagrindinių ginkluotės įsigijimų partnerių. Lietuva iš JAV gamintojų perka priešlėktuvines raketas, bokštelius kovinei technikai „Bushmaster“, prieštankines sistemas „Javelin“ ir kitą įrangą. Ši per ateinančius trejus-ketverius metus Lietuvos įsigyjama nauja ir moderni amerikietiška karinės technologijos įranga ypač sustiprins šalies gynybinius pajėgumus. Lietuva taip pat veda derybas dėl JAV gaminamų šarvuotų visureigių JLTV įsigijimo.

Iškart po agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje 2014 m., Baltijos šalyse ir Rytų Europoje JAV dislokavo rotacines sausumos pajėgų kuopas. Nuo 2017 m. JAV prisidėjo prie NATO priešakinių pajėgų Baltijos šalyse ir Lenkijoje formavimo skirdama bataliono dydžio kovinę grupę į Lenkiją. JAV remia oro gynybos pajėgumų stiprinimą regione, imasi lyderystės ir aktyviai dalyvauja organizuojant įvairias karines pratybas Baltijos šalyse, skiria pajėgumus į NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
10. Vadakste
(2019-02-11 21:28:05)
(78.62.55.176) Parašė:

Nereikia Lietuvos daryti praeinamu kiemu. Jei Amerika susikibs su Rusija , tai kentes Lietuva ne maziau ,tai ivyktu karas ir Lietuvoje . Nejaugi Lietuvos valdziai tu karu negana , nes par 2 pasaulini kara Lietuvos Prezidentas brido per upeli ir ziurekim , kad vel nebutu tas pats. Stop ginklavimuisi ir karams. Mums reikalinga taika ir jokiu praleidinejimu. Nebukime Lietuva karo tarpininkais.Nesantaikos tarp valstybiu , zmoniu , tautu yra blogis.9. Dzukas > 8. jei atvirai ,tai
(2019-02-11 20:12:08)
(93.100.87.209) Parašė:

Jei atvirai, tai nusikalstamai su Ukraina pasielge JAV ir ES. Butent apie tai reikia pagalvoti.8. jei atvirai ,tai
(2019-02-11 20:02:27)
(81.29.19.110) Parašė:

Lietuva (kol kas:) tikrai neturi didelės valstybės statuso ir jo teikiamų privalumų .Todėl LT užsienio politikos principai natūraliai skirias nuo didžiųjų: balansavimas, balansavimas ir dar kartą balansavimas .Plius tokio balanso kokybė. Ir nieko čia naujo neišrasi,kai tikrai nusikalstamai pasielgusi, bent jau su Ukraina, Rusija tiesiog visiškai prarado kaimynų pasitikėjimo pagrindą.Todėl turėtumėm suprast ,kad be USA pagalbos Lietuvai tokioj geopolitinėj (akyse sunkėjančioj) situacijoj niekaip negalima (kur dar atviru tekstu žiriko dantų griežimas prieš Lietuvą).Nieko gero ,vnž..:(7. Nu jo
(2019-02-11 14:23:59)
(84.240.21.23) Parašė:

O kuo čia reikia džiaugtis? Kad svetima kariuomenė tryps mūsų žemę? Koks skirtumas, ar rusiški kerzai, ar amerikoniški, - kerzai trypia vienodai.... kokie "saugumai"? Ne ten priešų ieškot, asilai jūs neraliuoti...6. nato VON
(2019-02-11 09:24:48)
(78.58.126.191) Parašė:

nuo SVentos,SVarios,Taikios Lietuvos.5. V. Ladas
(2019-02-11 06:42:34)
(188.69.194.13) Parašė:

Man baisu dėl Rusijos, kad ją vis glaudžiau apjuosia "Anakondos žiedu". O jei tai ne "atgrasymas".o ruošiamas užpuolimas? Baisu todėl, kad Lietuva, suteikianti savo infrastruktūrą galimam puolimui nukentėtų ne mažiau už Rusiją. Visi karai su Rusija niokojo Lietuvą, tokia jos geografinė padėtis. Gal nereikia taip džiaugsmingai teikti nuosavą teritoriją pasaulyje žinomam agresoriui, dabar labiau negu bet kada pasirengusio avantiūroms (Venesuela)..?4. Darijus
(2019-02-10 22:05:47)
(212.233.61.87) Parašė:

Vienas "Kalibras" į Smiltynę ir jokio judėjimo, nei sudėtingo, nei supaprastinto, nei paprasto.3. U-2
(2019-02-10 17:19:31)
(89.116.124.39) Parašė:

Sventosios inkvizicijos laikais, tokius su velniu ir JAV(kas is esmes vienas ir tas pats)tiesiogiai siejamus piliecius kaip V. Umbrasas atkasdavo, teisdavo ir pakardavo netgi po ju mirties. Sia praktika y Lietuva deretu grazinti vien del Umbraso.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras