2020 m. vasario 24 d.

 

Pagerbti abu Klaipėdoje palaidoti per Pirmąji pasaulinį karą žuvę britų kariai

3
Paskelbta: 2019-06-28 11:13 Autorius: ekspertai.eu

Birželio 27 d. Klaipėdos Vitės kapinėse jau tradicija tapusios ceremonijos metu pagerbti per Pirmąjį pasaulinį karą žuvę ir čia palaidoti britų kariai. Ceremonijoje dalyvavo Jungtinės Karalystės ambasados Lietuvoje atstovai, pirmasis buvęs Jungtinės Karalystės gynybos atašė Lietuvai David Holliday, Karinių jūrų pajėgų atstovai, Klaipėdoje viešinčių Jungtinės Karalystės laivų atstovai, laivo HMS ,,Albion“ kapelionas, Lietuvos karinių jūrų pajėgų garbės sargyba.

Vitės kapinėse palaidoti du Didžiosios Britanijos kariai: A. Bantingas ir J. W. Kroksonas, žuvę 1917 ir 1918 m. Ceremoniją Klaipėdoje organizavo Jungtinės Karalystės ambasada Lietuvoje.

Kariai Klaipėdoje vieši minėdami Jungtinių ekspedicinių pajėgų 1-ųjų metines. Ta proga birželio 28 d., Klaipėdoje susitiks devynių Jungtinės Karalystės vadovaujamų Jungtinių ekspedicinių pajėgų (angl. UK-led Joint Expeditionary Force, JEF) valstybių gynybos ministrai ir kariuomenių vadai. Lietuvos pajūryje jie minės pirmąsias šių pajėgų veiklos metines.  Susitikimas vyks Jungtinės Karalystės karališkųjų karinių jūrų pajėgų laive HMS „Albion“, kuris šiuo metu vadovauja nuo gegužės pabaigos Baltijos jūroje vykstančioms Jungtinių ekspedicinių pajėgų pratyboms „Baltic Protector“ („Baltijos gynėjas“).

Šiose didelės apimties JEF pajėgų jūrinio komponento pratybose dalyvauja 3 tūkst. karių ir 17  laivų iš visų šias pajėgas formuojančių valstybių partnerių – Jungtinės Karalystės, Danijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Nyderlandų, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos. Vienas iš baigiamųjų pratybų etapų birželio 26 d. prasidėjo ir Lietuvos pajūryje.

Apie Jungtinės Karalystės vadovaujamas Jungtines ekspedicines pajėgas (UK-led Joint Expeditionary Force, JEF)

2014 m. per NATO viršūnių susitikimą įkurtos ir po metų pradėjusios veikti šios pajėgos visą operacinį pajėgumą pasiekė 2018 m. birželio mėn., kai Londone buvo pasirašytas Susitarimo memorandumas. Šiandien šias aukštos parengties 10 tūkst. karių greitojo reagavimo pajėgas galima bet kada pasitelkti reaguoti į krizines situacijas Europoje ir už jos ribų. Lietuva šioms pajėgoms skiria kuopos dydžio vienetą, kuris veikia Danijos kariuomenės kovinės grupės sudėtyje, taip pat mediką, priskirtą JK karo lauko ligoninei. Nuo 2016 m. pradžios JEF operaciniame štabe Nortvude Jungtinėje Karalystėje tarnauja Lietuvos karininkas.LR Seimas yra suteikęs mandatą Lietuvos pajėgoms dalyvauti operacijose NATO greitojo reagavimo, Europos Sąjungos kovinių grupių ir Jungtinės Karalystės vadovaujamų ekspedicinių pajėgų sudėtyje, todėl esant politiniam sprendimui egzistuoja teisinis pagrindas siųsti mūsų karius vos tik prireikus ir taip užtikrinti krizių valdymą.
 
Pagrindinės pratybų datos Lietuvoje:
 
Birželio 28/29 d. – naktinis JK jūrų pėstininkų išsilaipinimas ir bendros pratybos su Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariais Nemirsetoje.

Birželio 28 – liepos 3 d. Lietuvos kariuomenės Kairių poligone, Jungtinės Karalystės 3-iosios brigados štabo kuopa, taktinėse pratybose treniruosis vykdyti įvairias taktines operacijas su būriais iš Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ bei Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos rinktinės padalinių.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
3. Nelaime
(2019-06-28 18:39:27)
(107.77.173.3) Parašė:

Cia kaip nezinomo kareivio kapas,varksai ruseliai guli,ar Zemaiciai,arba ismislas!Izdav. gerbia atejunus su blogais ketinimais ejusius,savi kur plakesi su kryz. tylima manau musiskiais vyru kaulais nuseta visa lietuva,nera kur peda padeti!2. 1-am
(2019-06-28 13:56:21)
(5.20.176.16) Parašė:

Kaip sake serialo "Draugai" herojai: o su kuo jie ten kovojo per pirma pasaulini? Geda, bet ir as nelabai zinau. O ka britu kariai veike Lietuvoje, isvis be suvokimo... Du...1. trumpai
(2019-06-28 13:26:33)
(78.57.130.78) Parašė:

Tik šeip idomu o kaip ir kodėl žuvo Didžiosios Britanijos kariai: A. Bantingas ir J. W. Kroksonas, 1917 ir 1918 metais gal galima placiau.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras