2020 m. vasario 22 d.

 

Padėtimi Kryme susirūpinusi Lenkija

Paskelbta: 2014-02-27 11:29 Autorius: Naujienų redaktorius
Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis. EPA-Eltos nuotr.
Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis. EPA-Eltos nuotr.

Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis ketvirtadienį išreiškė susirūpinimą vyriausybinių pastatų Ukrainos Krymo pusiasalyje užėmimu, praneša „Reuters“.

Ministras perspėjo, kad tokie nesankcionuoti veiksmai gali turėti rimtų saugumo pasekmių.

„Tai labai drastiškas žingsnis, – spaudos konferencijoje kalbėjo R. Sikorskis. – Įspėju tuos, kurie tai padarė, ir tuos, kurie tai leido, kad šitaip prasideda regioniniai konfliktai. Tai labai pavojingas žaidimas.“

Ketvirtadienį prorusiškai nusiteikę radikalai užėmė Krymo autonomijos parlamento ir vyriausybės pastatus, atsisakė derėtis su teisėta pusiasalio valdžia, o ant pastatų iškėlė rusiškas vėliavas.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį netikėtai nurodė patikrinti šalies Vakarų karinės apygardos dalinių kovinį pasirengimą, o laikinai Ukrainos prezidento pareigas einantis Oleksandras Turčynovas ketvirtadienį įspėjo, kad bet kokie rusų karinių dalinių judėjimai Krymo pusiasalyje bus traktuojami kaip karinė agresija prieš Ukrainą.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras