2020 m. birželio 1 d.

 

Pabradėje pratybose „Budrus Grifonas 2019“ dalyvaus per 1000 karių

3
Paskelbta: 2019-08-12 17:11 Autorius: ekspertai.eu

Rugpjūčio 12–22 dienomis Generolo Silvestro Žukausko poligone (Pabradė) vyks Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ organizuojamos pratybos „Budrus Grifonas 2019“. Pratybose dalyvaus daugiau kaip 1000 karių, kurių didžiąją dalį sudarys MPB „Žemaitija“ vienetų kariai, Baltijos bataliono kuopa ir Portugalijos rotacinių pajėgų kontingentas.

Pagrindinis pratybų tikslas – treniruoti ir įvertinti Lietuvos kontingentą Baltijos bataliono sudėtyje, taip pat treniruoti MPB „Žemaitija“ vienetus planuoti ir vykdyti gynybines operacijas bei įvertinti šiai brigadai priskirtų Generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos, Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionų ir prieštankinės kuopos nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių per 9 tarnybos mėnesius įgytą karinį pasirengimą. Bendros pratybos su Baltijos batalionu ir Portugalijos rotacinių pajėgų kontingentu sudarys geresnes sąlygas efektyviai vykdyti bendras užduotis taip gerinant sąveiką tarp sąjungininkų.

Paskutiniame pratybų etape bus vykdomas kovinis šaudymas iš skirtingų ginklų sistemų, naudojamų Lietuvos ir Portugalijos karių. Skirtingiems kariniams vienetams vykdant kovinį šaudymą skirtingomis sistemomis vienu metu, būtini ne tik geri individualūs ir komandiniai įgūdžiai, bet ir užtikrinta koordinacija tarp padalinių. Tokia dinamiška pratybų aplinka padės įvertinti Baltijos bataliono bei tarnybą baigiančius NPPKT karius ir bus naudinga patirtis į savo dalinius grįšiantiems profesinės karo tarnybos kariams.

Baltijos batalionas yra trijų Baltijos šalių (Latvijos, Estijos ir Lietuvos) ginkluotojų pajėgų projektas. Šį junginį Baltijos valstybės yra skyrusios budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose (angl. NATO Response Force – NRF). Trišalio Baltijos bataliono uždavinys – pasirengti NATO greitojo reagavimo pajėgų budėjimui ir išlaikyti numatytą parengties lygį 2020 metais. Į Baltijos batalioną, kuriam vadovauja ir didžiąją dalį sudaro Latvijos pirmasis mechanizuotasis batalionas, Lietuvos kariuomenė skiria Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio bataliono pagrindu sudarytą štabo elementą, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono būriu sustiprintą LDK KMPB I pėstininkų kuopą, kartu su ginklų būriu, logistinės paramos ir Karo medicinos tarnybos elementais bei Oro atakos valdymo grupę (angl. Tactical Air Control Party/Post – TACP) iš Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
3. uijujuj
(2019-08-13 12:42:28)
(90.131.37.129) Parašė:

kaip Baisu2. trumpai
(2019-08-12 20:59:59)
(78.57.130.78) Parašė:

Na tokius plotus mišku iškirtus butu griekas Portugalijos rotacinių pajėgų kontingentui ir ne tik jiems tuo poligonu neduoti naudotis,juk nato kariai labai didelius pinigus moka,ekspertai galėtu pasitikslinti nemanau kad portugalai dykai po poligona šliaužioja,visur biznis,tik biznis tik to biznio vaisiais ne visiems skirti.1. Nelaime
(2019-08-12 17:48:09)
(107.77.173.12) Parašė:

1920.m.sutartimi Rusijos pripazinta teritorija,su Narucio ez.yra lietuvos! Tigro suolis ir musu,viskas teiseta!Ir zmoniu partija galetu elektrine griauti!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras