2019 m. rugsėjo 18 d.

 

Pabradėje 4000 karių ir 1000 karinės technikos vienetų pradėjo pajėgų integravimo pratybas

3
Paskelbta: 2019-06-11 14:03 Autorius: ekspertai.eu

Birželio 11 d. civiliniais keliais į Generolo Silvestro Žukausko poligoną Pabradėje atvyko paskutinieji tarptautinėse pratybose „Geležinis vilkas“ dalyvausiantys kariai ir karinės technikos kolonos. Per 4000 karių ir 1000 karinės technikos vienetų pradėjo mokymų etapą – pajėgų integravimo pratybas.

Pabradėje esančio poligono teritorijoje, taip pat civilinėse teritorijose aplink poligoną kariai treniruojasi atlikti bendrus kovos veiksmus su priskirtais padaliniais – koviniais ir kovinės paramos vienetais iš Danijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos ir Jungtinių Valstijų buvo sustiprintas Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotasis pėstininkų batalionas ir Karaliaus Mindaugo Husarų batalionas.

Birželio 13 d. prasidės aktyvioji mokymų dalis, kuomet „pajėgos prieš pajėgas“ principu pratybų dalyviai treniruosis atlikti puolimo ir gynybos operacijas.

Dvi savaites truksiantys mokymai skirti įvertinti kiekvienos NATO Priešakinių pajėgų kovinės grupės rotacijos bei dviejų „Geležinio vilko" brigados batalionų pasirengimą planuoti ir vykdyti karines operacijas.

Mokymų metu didžiausias dėmesys skiriamas treniruoti ir vertinti mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“ priskirtų NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės, Karaliaus Mindaugo husarų ir Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotųjų pėstininkų batalionų gebėjimus planuoti bei vykdyti gynybą bei sąveiką vykdant bendras operacijas su sąjungininkais ir partneriais.

Be pratybas organizuojančių Lietuvos karių ir NATO priešakinių pajėgų kovinėje grupėje tarnaujančių Vokietijos, Belgijos Čekijos, Nyderlandų, Norvegijos karių, pratybose taip pat dalyvaus Danijos, Jungtinės Karalystės, Estijos, JAV, Lenkijos kariai.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
3. ruošiasi totaliam gojų
(2019-06-12 07:07:14)
(83.190.225.37) Parašė:

naikinumui: 2022 gojai pajus kas yra karas, pajunta ir dabar, tą vaizdą pamato2. U-2
(2019-06-11 16:01:42)
(89.116.124.39) Parašė:

Nieko naujo. 1984-ieji Nineteen Eighty-Four – anglų rašytojo Džordžo Orvelo distopinis romanas. Karas yra taika, rusai puola ir puls, visi kiaules lygus bet Landzbergis lygesnis uz visus ir t.t....1. viltė
(2019-06-11 15:03:17)
(85.255.48.4) Parašė:

Jau neužilgo visą Lietuvą valdžiagyviai pavers poligonu .Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras