2020 m. balandžio 6 d.

 

Nuodingo ežero mumijos

Paskelbta: 2013-10-05 11:39 Autorius: designboom | ekspertai.eu

Didžiojoje Britanijoje gyvenantis fotografas Nikas Brantas (Nick Brandt) šlovę pelnė akimirksniu. Didžiausiems fotografijų žurnalams jis pasiuntė nuotraukų, kuriose užfiksuoti gyvūnų palaikai. Šios nuotraukos iš karto sužavėjo ir meno kritikus, ir žiūrovus.

Keliaudamas po Tanzaniją, Nikas atrado ežerą, ant kurio kranto buvo daugybė gyvūnų, daugiausia paukščių, palaikų. Fotografui pradžioje pasirodė, kad jie yra akmeniniai, tačiau gerai įsižiūrėjęs pamatė, kad kaulai, plunksnos ir oda minerelizavęsi, kadangi vandenyje yra didžiulė druskų ir sodos koncentracija. Pakliuvę į tokį vandenį, gyvūnai labai greitai miršta, o kai išdžiūva saulėje, pavirsta mumijomis.

Prisirinkęs šių nuostabių eksponatų, Nikas Brantas sukūrė tokias kompozicijas, kuriose mumijos atrodo lyg pagautos judesy ar gyvos būtybės pozoje. Šiurpoki, bet meniškai įtaigūs fotografo darbai ir stebina, ir žavi, ir priverčia susimąstyti apie ekologinės katastrofos galimybę....

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras