2020 m. vasario 25 d.

 

N. Puteikis ragina D. Grybauskaitę imtis veiksmų Lietuvos saugumui užtikrinti

29
Paskelbta: 2014-03-03 20:45 Autorius: Naglis Puteikis, Seimo narys
Ukrainiečių korvetė „Ternopolis” – vienas iš laivų, kuriems Rusijos pajėgos vasario 3 d. paskelbė ultimatumą pasiduoti iki rytojaus 5 valandos ryto. Nuotr. UNIAN
Ukrainiečių korvetė „Ternopolis” – vienas iš laivų, kuriems Rusijos pajėgos vasario 3 d. paskelbė ultimatumą pasiduoti iki rytojaus 5 valandos ryto. Nuotr. UNIAN

Skelbiame Seimo nario N. Puteikio kreipimąsi į prezidentę D. Grybauskaitę. Net jei tai dviejų pretendentų į prezidento postą santykiai, argumentuotą kritiką verta išklausyti.

•••••••

Gerbiamoji Ponia Prezidente,

Sveikinu Jūsų šiandien pagaliau sukviestą neformalų aukščiausių pareigūnų ir politikų pasitarimą „Dėl padėties Ukrainoje bei jos keliamos grėsmės Lietuvos ir regiono saugumui“. 

Kartu pastebiu, kad Konstitucijos 140 straipsnis Jus imperatyviai įpareigoja grėsmių Lietuvai klausimus svarstyti ne darbiniuose politikų susitikimuose, bet Valstybės gynimo taryboje laikantis griežtai apibrėžtos sprendimų priėmimo tvarkos. 

Vertindamas Jūsų sukviesto pasitarimo rezultatus, turiu su apgailestavimu pasakyti, kad už valstybės saugumą atsakingų aukščiausių pareigūnų šiandien ištartų žodžių „situacija atidžiai stebima“, „padėtis kontroliuojama“ Lietuvos piliečiams nepakanka.

Todėl raginu Jus ir Jūsų vadovaujamą Valstybės gynimo tarybą peržiūrėti Lietuvos užsienio bei gynybos politiką ir ją iš esmės keisti.

Pastaruosius penkerius metus Lietuva vykdė izoliavimosi politiką: valstybės diplomatinė tarnyba ir jos darbas akivaizdžiai susilpnėjo, tapo formalus. Jūsų vadovaujama Lietuvos valstybė net neįvykdė prisiimto įsipareigojimo – nesugebėjo surengti tradicinio Baltijos ir Šiaurės šalių viršūnių susitikimo. Būtent tokia politika prieš Antrąjį pasaulinį karą prisidėjo prie nepriklausomybės praradimo.

Todėl šiandien Lietuvos Respublika privalo imtis ypatingai aktyvios užsienio politikos, kuri būtų nukreipta ne į konfrontaciją, bet į kuo glaudesnį Baltijos, Šiaurės ir Vidurio Europos šalių bendradarbiavimą, patikimų bendrų visokeriopo saugumo bei gynybos struktūrų kūrimą.

Lietuvos valstybė turi atkurti nutrauktus ryšius su demokratinėmis Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Moldovos jėgomis. Į Vilnių turime susigrąžinti pastovius šių šalių intelektualų forumus.

Lietuva privalo Europos Sąjungos ir NATO organizacijose daug ryžtingiau kelti regiono saugumo klausimus ir reikalauti, kad šie klausimai būtų realiai sprendžiami.

Lietuva turi reikalauti demilitarizuoti Kaliningrado kraštą ir raginti šios iniciatyvos imtis visas Europos Sąjungos ir NATO valstybes. Rusijos karinė agresija prieš Ukrainą galutinai išsklaidė iliuzijas: Rusijos kaiminystė nėra saugi ir taiki.

Per pastaruosius metus silpnėjo Lietuvos gynybiniai pajėgumai. Šiuo metu karo ekspertai viešai teigia, kad agresijos atveju lietuvių karinėms pajėgoms nepavyktų apginti krašto nuo pirmojo puolimo ir sulaukti NATO paramos. Tai rimtas įspėjimas. Piliečiai turi pagaliau sulaukti aiškaus atsakymo: kodėl Jūsų vadovaujamos Lietuvos karinės pajėgos silpnėjo, kodėl net konservatorių Vyriausybė atsisakė generolo Jono Kronkaičio parengtų kariuomenės stiprinimo projektų ir pasirinko Jūsų aplinkos žmogaus, buvusio socialdemokratų ministro Lino Linkevičiaus, konsultacijas?

Kviečiu Jus kuo greičiau imtis iniciatyvos, kad būtų parengti ir visuomenei pristatyti Lietuvos gynybinių pajėgumų sustiprinimo ir visuotinio valstybės gynimo planai.

Taip pat raginu Jus šiandien ne tik žodžiais, bet Lietuvos užsienio reikalų ministro veiksmu paremti Lenkijos prezidento Bronislawo Komorowskio kvietimą NATO valstybėms susirinkti į konsultacijas pagal 4-ąjį Šiaurės Atlanto sutarties straipsnį: taip elgtis valstybes nares šis straipsnis įpareigoja, kai kyla grėsmė bent vienos jų teritoriniam vientisumui.

Pagarbiai

Seimo narys Naglis Puteikis

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
29. puteikis su savo pritarimu
(2014-03-04 18:20:55)
(78.58.86.124) Parašė:

globalistams bei islindusia rusofobija tikrai neteks daug balsu.Ir tai puiku.28. troliui
(2014-03-04 15:10:19)
(84.240.10.140) Parašė:

teisingai prisipazinai - trolis ir afrikoj trolis. Tik geriau pasakyk tautai kiek komitetui kainuoja tavo komandiruote Prancuzijoje, troli.27. jei
(2014-03-04 15:01:04)
(176.180.220.253) Parašė:

del komentu klausimu per daug nekyla,trolis jis ir afrikoj trolis,bet del politiku siuo atveju Puteikis tikrai pasikartosiu praleido proga patileti.Nereikia veltis i diskusijas koks geras ar blogas Janukovicius,jis siuo momentu yra Ukrainos prezidentas ir jei jis nusizenge konstitucijai ar dar kazkam tai tegu rada daro impicmenta pagal istatyma ir konstitucija ir niekam pasaulyje nebekils klausimu del valdzios ligitimumo.Galima daryti prielaida kad Puteikis yra doras zmogus,bet jei jis negali pasirinkti savo aplinkos kuri neklaidintu o paciam analizuoti kaip matos nelabai jam duota,tai tureti iliuziju del jo teisingo prezidentavimo tikrai manau neverta...26. vytautas
(2014-03-04 14:48:28)
(87.247.107.81) Parašė:

Jūs atkreipkite dėmesi,kaip raginama keisti biudžetą ir skirti finansavimą ginklams.Surado momentą ir laiką kaip "išplaut" visuomenės pinigėlius.....25. Jules
(2014-03-04 13:08:37)
(78.56.245.254) Parašė:

Puteikis vienintelis rimtas kandidatas į Prezidentus už kurį raginčiau balsuoti, nors ir neatitinka tam tikrų politikos niuansų. Na, o Prezidentė Dalia, paraginta šlėktelės Sikorskio ir lenkomanų kubiloidų, matyt, labai susimovė apkaltinusi Maidaną, Maidano kovotojus prieš totalią korupciją ir eilinių piliečių beteisiškumą, tiesa?24. Lauk
(2014-03-04 13:02:13)
(88.119.253.245) Parašė:

VON IŠ ČIA VISI RUSAI IR SMERKĖJAI! (22. puteikis kvailys nes naudojasi...) - Kiek tau moka už tokius komentarus, a?23. Puteikis sio atveju biski klysta
(2014-03-04 12:49:55)
(91.206.132.169) Parašė:

Rusija savo teritorijoje gali daryti ka nori ir niekas jiems to neuzdraus, o tas kas bandys tai padaryti tiesiog gali patekti i Rusijos nemalone , bet esmes tai nepakeis. Jei Rusija panoretu Lietuva uzimtu per pusvalandi, bet Rusija nera agresyvi, tiesiog vakarai pucia burbula kaip visad. Paziurekit Rusu TV (diskusiju apie Ukraina reikalus) ir palyginkit su LT TV. Matosi iskarto kur vyksta konstruktyvi diskusija o kur propaganda. Geriau pakelti klausima, kodel Lietuvoje blokuojama kita (nesutampanti su valdzia) nuomone ? Kol kas girdeti propaganda tik is Lietuviu politiku ir ziniasklaidos. Pirma reikia atsakyti i klausima: KAS FINANSAVO IR ORGANIZAVO KRUVINA MAIDANA ? , kai bus atsakymas, tada galima kalbetis toliau. Po Maidano auku nesulaukta.22. puteikis
(2014-03-04 11:46:58)
(176.180.220.253) Parašė:

kvailys nes naudojasi niekam nebeidomia isskyrus konservus retorika "rusai puola",tiek metu praleista konservuose visgi daro savo,nieko kito is jo ir nebuvo galima tiketis...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras