2020 m. balandžio 5 d.

 

Nigerijoje islamistai nužudė 20 žmonių

Paskelbta: 2013-07-29 08:31 Autorius: Naujienų redaktorius
Nigerijos prezidentas Goodluckas Jonathanas. Africansuccess.org
Nigerijos prezidentas Goodluckas Jonathanas. Africansuccess.org

Teroristinės organizacijos „Boko Haram“ nariai Bagos gyvenvietėje, Čado ežero pakrantėje, Nigerijos šiaurėje, nušovė 20 žmonių. Tai pirmadienį pranešė šalies žiniasklaida.

Pasak Nigerijos kariškių, per bendrą armijos ir policijos operaciją šalies šiaurės rytuose teroristai neteko pagrindinių bazių ir buvo priversti pasitraukti į sunkiai pasiekiamus kalnų rajonus prie sienos su Kamerūnu. Ten jie persigrupuoja ir rengia naujus išpuolius.

Nigerijos prezidentas Goodluckas Jonathanas gegužės 14 d. paskelbė nepaprastąją padėtį šiaurinėse Borno, Jobės ir Adamavos valstijose. Ten buvo nusiųsta kariuomenė, ji ir išvadavo iš islamistų atokias teritorijas prie Čado ežero. Siekdami įbauginti gyentojus, „Boko Haram“ nariai vis dažniau atakuoja civilinius objektus. Pastarąjį mėnesį teroristai užpuolė keturias mokyklas ir nužudė kelias dešimtis mokinių.

„Boko Haram“ siekia įvesti šariato normas Nigerijos šiaurėje ir jau kelerius metus iš esmės kariauja su šalies valdžia. 

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras