2020 m. balandžio 8 d.

 

Nevyriausybinių organizacijų veiklai – platesnės galimybės

2
Paskelbta: 2014-01-02 14:16 Autorius: Prezidentas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Nevyriausybinių organizacijų (NVO) plėtros įstatymą. Šiuo teisės aktu apibrėžtas nevyriausybinių organizacijų statusas, bendradarbiavimas su valstybės institucijomis ir galimybės dalyvauti rengiant ir priimant sprendimus. Įstatymas parengtas prezidentės iniciatyva.

„Šalyje veikia per 10 000 nevyriausybinių organizacijų. Tai didelė pilietinė jėga, aktyviai padedanti spręsti šalies gyventojams opiausias problemas, tačiau iki šiol šalyje nebuvo nei vieno įstatymo, aiškiai reglamentuojančio NVO veiklą. Aiškenis nevyriausybininkų statusas užtikrins iniciatyviems šalies žmonėms didesnes galimybes teikti švietimo, socialines ir kultūrines paslaugas bei leis svariau prisidėti prie visuomenei svarbių klausimų sprendimo", – sako prezidentė.

Įstatymu įtvirtinta, kokie juridiniai asmenys laikomi nevyriausybinėmis organizacijomis, reglamentuoti NVO ir valstybės bei savivaldybių bendradarbiavimo principai, jų dalyvavimas sprendimų rengimo ir priėmimo procese. Taip pat numatyta įsteigti kolegialias tarybas, kurios leis efektyviau vykdyti NVO politiką. Reglamentuojamas ir nevyriausybinių organizacijų duomenų bei dokumentų tvarkymas, kad Juridinių asmenų registras galėtų rinkti ir kaupti duomenis apie NVO.

Įstatymas paspartins NVO plėtrą, prisidės prie savanorystės, asmeninės iniciatyvos bei atsakomybės stiprinimo ir užtikrins didesnį viešųjų paslaugų efektyvumą.

Daugelis Europos Sąjungos valstybių per pastaruosius metus priėmė teisės aktus, kuriais siekiama stiprinti valstybės ir nevyriausybinio sektoriaus bendradarbiavimą.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. Netikros „mailiaus“ bylos gamintojai, .......
(2014-01-02 15:13:42)
(78.57.165.73) Parašė:

Netikros „mailiaus“ bylos gamintojai, ką jums atneš Naujieji - 2014 metai? Reikia tikėtis, kad Naujieji metai atneš jums jūsų didžiulio „darbo“ įvertinimą! To ir linkiu........1. ???
(2014-01-02 14:38:58)
(67.159.36.25) Parašė:

apie ka cia sitas straipsnis?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras