2020 m. vasario 20 d.

 

Nenuilstama ir visokeriopa Lietuvos parama Ukrainai sulaukė šios šalies vadovo padėkos laiško

11
Paskelbta: 2020-01-24 09:16 Autorius: ekspertai.euPrezidentas Gitanas Nausėda gavo Ukrainos Prezidento Volodymyro Zelenskio padėkos laišką už nuolatinę ir nenuilstamą mūsų valstybės paramą Ukrainai ir jos žmonėms.

Savo laiške Ukrainos vadovas dėkoja G. Nausėdai už Ukrainos karių reabilitaciją Lietuvoje, finansinę paramą Ukrainos karinėms pajėgoms pagal NATO standartus ir humanitarinę pagalbą žmonėms iš karo nuniokotų Ukrainos regionų.

Pasak Ukrainos prezidento, jau ketvirtus metus iš eilės Laisvės gynėjų dieną vykęs paramos Ukrainai koncertas „Kartu iki pergalės“ – dar vienas svarbus Lietuvos paramos Ukrainai pavyzdys. Sausio 13-ąją vykusiame koncerte, kuriame dalyvavo ir prezidentas Gitanas Nausėda, nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams Lietuvos žmonės paaukojo beveik 123 tūkst. eurų. Dar 9,1 tūkst. eurų buvo suaukota organizacijos „Blue Yellow“ interneto svetainėje.

Visą koncertą, kuriį tiesiogiai transliavo valstybinis transliuotojas Lietuvoje bei Petro Porošenkos kanalas Ukrainoje, galima žiūrėti čia:„Laisvės gynėjų diena tapo svarbiu Lietuvių tautos kovos simboliu už Laisvę ir pavyzdžiu Ukrainai ir jos žmonėms ginant savo šalies suverenitetą ir teritorinį vientisumą nuo užsienio agresoriaus“, - skelbiama Prezidentūros pranešime visuomenei „Ukrainos Prezidentas dėkoja Lietuvai už nuolatinę ir nenuilstamą paramą“.

Šiemet Prezidentas Sausio 13-osio atminimo medaliais taip pat apdovanojo ir 11 Ukrainos piliečių, 1991 m. sausio–rugsėjo mėnesiais aktyviai gynusių Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, saugojusius visuomenės rimtį ir žmonių sveikatą. Dalis jų dalyvavo Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos rūmų ir kitų svarbių valstybės objektų gynyboje.

Ukrainos vadovas savo laiške pabrėžė tikintis, kad strateginė partnerystė tarp Ukrainos ir Lietuvos tik stiprės bei bus paremta abipusės pagarbos principais. Ukrainos Prezidentas visos šalies vardu Lietuvai ir jos žmonėms palinkėjo darnos, ramybės ir klestėjimo.

Ekspertai.eu primena, kad Lietuva remia Ukrainą ne tik finansais ir karinėmis priemonėmis, bet taip pat komandiruoja daug specialistų ir politikų, kurie padeda mūsų kaimynui geriau įveikti korupciją, sparčiau artėti prie vakarietiškos kultūros ir integruotis į Europos Sąjungą bei NATO.

O oficialus Lietuvos atstovas Ukrainos kare su Rusija Jonas Ohmanas valstybinio transliuotojo eteryje yra informavęs, kad ukrainiečiai šiame kare stengiasi žudyti pirmiausia būtent rusų tautybės žmones.


Šaltinis: prezidentas.lt

Susiję:

Prezidentas Gitanas Nausėda: priešo purvini batai toliau trypia Ukrainos teritoriją

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
11. Lukas
(2020-01-26 09:56:34)
(144.217.85.219) Parašė:

Tikrasis socializmas yra daug teisingesnė ir racionalesnė santvarka už tikrąjį 19 a. kapitalizmą, koks yra Lietuvoje. Bėda yra valdžioje, o svarbiausia, - žemesnio lygio vykdomojoje. Ten pirmiausiai sulenda visokie palaižūnai, kurie neriasi iš kailio, norėdami kuo labiau prisigerinti aukščiau sėdintiems. Pagalvokit, kodėl pokary iš Lietuvos buvo ištremta 130.000, iš Latvijos ~ 40.000, iš Estijos ~ 20.000 žmonių. Todėl kad lietuviškieji padlaižiai parodė ypatingą uolumą, vykdydami įsakymą, kuris skambėjo taip: "Dėl asmenų, susijusių su ginkluotu pasipriešinimu, jų šeimų ir jų rėmėjų perkėlimo į tolimas TSRS vietoves..." N. Chruščiovas buvo sužavėtas, JAV pamatęs milžiniškas kukurūzų plantacijas. Sugrįžęs pasakė, kad JAV patirtį reikia įgyvendinti ir TSRS. Nesakė, kad reikia visur kukurūzais užsėti, bet palaižūnai puolė vykdyti su kaupu, nieko negalvodami, net ten, kur kukurūzai iš viso neauga. Dar didesnė bėda, kad tokie palaižūnai visada ištikimai tarnaus bet kokiam šeimininkui - nesvarbu, iš kur jis būtų. Pastebėjau, kad ypatingu polinkiu laižyti tam tikrą šeimininko vietą pasižymi visokio plauko liberalai... Vienas veikėjas Lietuvai yra padaręs žalos tiek, kad turėtų sėdėti 3-kart iki gyvos galvos. Kai dar tik vyko derybos dėl stojimo į ES, vienoje diskusijoje per radiją bandžiau įrodyti, kad Lietuva turėjo kategoriškai pasipriešinti ES reikalavimui uždaryti atominę. Tas veikėjas į eterį apšaukė mane KGB provokatorium ir Lietuvos priešu. Pasakė, kad tokios "provokacijos" esančios neleistinos, o apie prieštaravimą ES reikalavimui negali būti ir kalbos. Nuo tada mano akyse jis yra žlugęs. Lietuva, specialistų skaičiavimais, uždarydama visų Švedijos ir TATENOS specialistų viena iš saugiausių Europoje pripažintą atominę, patyrė virš 30 milijardų € nuostolių, nekalbant apie energetinę priklausomybę nuo Rusijos, kokioje seniai nebuvome10. zoom
(2020-01-25 22:41:47)
(81.97.45.130) Parašė:

siaip labai gera laida su S Kurginianu,visiems patriotastams ziureti!!! youtube.com/watch?v=j-QurWQSMXE9. Vakar
(2020-01-25 16:15:44)
(78.63.229.198) Parašė:

amerikoj buvo paviesinti archyviniai dokumentai apie bandera, kur irodyta jo bendradarbiavimas su hitleriu ir auku skaicius. Ukraina nesuregavo.8. Stebėtojas
(2020-01-25 08:38:19)
(103.208.220.122) Parašė:

Lietuviškoji propaganda melu, faktų iškraipymais iki visiškai priešingų, falsifikacijomis, nutylėjimais jau peržengė elementaraus padorumo ribas. Ypač, informuodami apie Ukrainos įvykius. Jau ir solidžios JT bei tarptautinės Žmogaus teisių gynimo organizacijos pripažįsta, jog Ukrainos kareivos nuolat pažeidinėja Minsko susitarimus ir nenutraukia ugnies, apšaudo taikius gyventojus. Tik Lietuvos š_maliai vis dar skalambija: “kalti “teroristai”. ESBO stebėtojai daug kartų paneigė Kijevo pranešimus apie įsiveržusias Rusijos tankų ir šarvuočių kolonas, bet Lietuvos smegenų plovėjai vis rėkia ir rėkia: “Rusai puola!!!”7. Anna
(2020-01-24 16:28:31)
(212.103.50.131) Parašė:

Gražių žavių merginų6. Holokaustas tęsiasi
(2020-01-24 15:16:09)
(5.20.115.102) Parašė:

vyti tą šunsnukį lauk iš Lietuvos.Negalime toleruoti žmogžudžius.5. žopa
(2020-01-24 13:57:03)
(82.135.226.79) Parašė:

Po pirmo NATO bandymo atakuoti Rusiją Putinas labai aiškiai pasakė,kad bus smūgiuojama pirmiausia į JAV teritoriją.Nes JAV yra pagrindinė NATO narė po JAV bus nušluota Kanada.Su EUROPA užbaigti bus tik valandų klausimas.ES yra du mąstantys vadovai tai Merkel ir Makronas.Visi likusieji tik zbrodas ir šiknų laižytojai.4. Antanas
(2020-01-24 10:51:04)
(86.38.206.92) Parašė:

"Žaliukui" Žudyti rusus tai ne karas. Kovoti prieš ideologinį rėžimą kaip Lietuva Sausio 13, tai humaniškas karas, tik šito Lietuvos karo pasaulis nenorėjo pripažinti, nes jame nebuvo biznio. Provokacijos taip pat nepadėjo. Svetimtaučiui netinka atstovauti Lietuvai. Padėti atsiprašant ukrainiečių, kad savo nuožiūra padeda Lietuvos vardu, manau dalinai galima.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras