2020 m. gegužės 27 d.

 

Neleiskime pasikartoti „Lietuvos” kino teatro istorijai – privatizuoti Alytaus meno mokyklos pastatą!

6
Paskelbta: 2014-01-01 15:39 Autorius: Redas Diržys
Alytaus dailės mokykla. Nuotr. daile.alytus.lm.lt
Alytaus dailės mokykla. Nuotr. daile.alytus.lm.lt

Skelbiame valdžios institucijoms adresuotą protestą prieš Alytaus valdžios planus išguiti Alytaus dailės mokyklą iš jai specialiai suprojektuoto pastato, kuriame ji sėkmingai veikia jau 35 metus.

Iki 2014 m. sausio 20 d. visi, kuriems rūpi išsaugoti kultūros erdves, kviečiami pasirašyti šį protestą ir padėti rinkti parašus.

Kreipimosi tekstą į ekspertai.eu redakciją atsiuntė žinomas menininkas ir pedagogas, Alytaus dailės mokyklos direktorius, visuomenės kritikas ir kontrkultūros aktyvistas, meno streiko bienalės idėjinis vadovas Redas Diržys.

Ekspertai.eu primena, kad masinis beatodairiškas viešųjų kultūros erdvių pri(ch)vatizavimas ir naikinimas yra iki šiol neįvertintas valdžios niekdarių ir/ar valdžios vardu prisidengusios mafijos nusikaltimas. Vienas jo simbolių – už juokingą kainą parduotas, išdraskytas ir sunaikintas „Lietuvos” kino teatras (kaip ir kiti panašūs nusikaltimai, tai padaryta su teisėsaugos pagalba, vieną iš publikacijų apie tai rasite čia).

Neleiskime šiai istorijai pasikartoti!

* * *

Alytaus miesto tarybai
Alytaus miesto merui Jurgiui Krasnickui
Lietuvos Respublikos Kultūros ir Švietimo ir mokslo ministerijoms

Mes, Lietuvos Respublikos mokesčių mokėtojai ir rinkėjai, esame pasipiktinę dėl ketinimų privatizuoti Alytaus dailės mokyklos pastatą adresu S. Dariaus ir S. Girėno g. 25 arba keisti jos paskirtį, o šią mokymo įstaigą perkelti į vieną iš uždaromų vidurinių mokyklų kažkuriame miesto mikrorajone.

Alytaus dailės mokykla, gyvuojanti jau 35-erius metus, 1986-aisiais persikėlė į naują pastatą, kurį specialiai dailės mokyklos specifikai suprojektavo garsi architektė Gražina Janulytė – Bernotienė. Mokykla įsikūrusi kūrybiškai asmenybei unikalioje gamtos, kultūros ir istorijos sankirtoje (miesto sodas ir senamiestis, paminklas „Laisvės angelui” ir buvusi Alytaus sąjūdžio būstinė, muzikos ir dailiųjų amatų mokyklos). Subūrusi patyrusių dėstytojų – menininkų kolektyvą, dailės mokykla suformavo pozityvią ir gilią šimtų jaunųjų alytiškių pasaulėjautą, išugdė daug brandžių asmeybių ir padėjo pamatus garsiems ir žinomiems Lietuvoje ir užsienyje menininkams ir pedagogams.

Prieštaraujame, kad Alytaus dailės mokyklos pastatas būtų privatizuotas ir/ar mokykla būtų iškelta į kitą vietą. Jauni kūrybingi alytiškiai neturi tapti Alytaus politikų įkaitais kovoje dėl pastatų miesto centre.

Vardas, pavardė   Profesija arba darbovietė    Parašas                  

Surinktus ant pridėto kreipimosi parašus (ar savo pamąstymus šia tema) galite atnešti ar atsiųsti Jums patogiu būdu iki 2014 m. sausio 20 d.:

paprastu paštu (S. Dariaus ir S. Girėno 4, 62137, Alytus) su prierašu „dėl Alytaus dailės mokyklos”

arba elektroniniu paštu info@ana.lt

Neleiskime privatizuoti unikalioje vietoje esančios meno mokyklos!               


 
Komentarai

 
6. Laima
(2014-01-04 22:31:55)
(79.132.173.214) Parašė:

Prašalietis yra provokatorius ir tiek.5. prieštaraukite
(2014-01-03 21:17:30)
(78.60.15.233) Parašė:

Neleiskite atimti pastato, tegu įrenginėja savo Maximas kitur.4. pensininkas
(2014-01-03 13:10:12)
(84.46.246.235) Parašė:

Visos valdžios stengiasi tiesiog papirkti žymius kultūros, meno ir sporto veikėjus jie būdų tam randa, pvz.visokios premijos pavadintos įvairiausiais vardais.Aš galvoju, kad premijas galėtų įsteigti tik nevyriausybinės organizacijos,fondai, o kai premijos mokamos iš valstybės biudžeto, tai jau yra tam tikras papirkinėjimas.Man labai graudu žiūrėti, kai veikėjai, kurie save laiko savo srities korifėjais,visaip koniaveikia valdžią , kad jie neskiria lėšų jų projektams ir jie yra vargšai. Matosi, kad jie yra didžiausi dvasios vargšai.3. Prašalietis"Tomui"
(2014-01-02 19:54:44)
(109.210.34.145) Parašė:

Mielas Tomuk, nuo persitvarkymo sąjūdio Gorbačiovui ir perestroijkai remti veikėjų , šiandieninių valstybinių veikėjų,buvusių praeityje neeiliniais komunistiniais veikėjais, suformuoto "tautinio patrijotizmo" gydymo ir vaistų nėra. Pavaikščiok po Alytaus buvusios pramonės rajonus ar Alytaus rajono kaimus ir pamatysi kiek daug yra išvykusių svetur ir dar neišvykusių svetur sočių ir laimingų tokių pat "tautinių patrijotų". Tavo žiniai tame parduodamame pastate buvo šio Gorbačiovinio sąjūdžio Alytaus skyriaus vadų būstinė. Tais laikais jie matyti labai" morališkai kentėjo" priversti aplinkybių organizuoti "kovą" prieš Gorbačiovo galimus priešus Lietuvoje šiame okupantų unikalioje vietoje menininkams pastatytame pastate...2. Tomas "Prasalieciui"
(2014-01-02 16:41:38)
(78.60.139.116) Parašė:

Gydykites kuo skubiau.1. Prašalietis
(2014-01-02 10:56:51)
(109.210.34.145) Parašė:

Teisingai padarė Alytaus valdžia nusprendusi parduoti okupantų specialiai suprojektuotą ir pastatytą unikalioje vietoje pastatą Lietuvos meno darbuotojams to meto tautinei kultūrai palaikyti ir vystyti. Seniai reikėjo jį parduoti kokiems nors gyvulių augintojams, o dar geriau, seniai reikėjo nugriauti šį nekenčiamų okupantų palikimą. Tik pagalvokit, net 23 nepriklausomybės metus išstovėjo šis okupaciją primenantis,menininkams skirtas pastatas. Be jo šiandienos tikri tautiniai meninkai tik lengviau atsidus ir dar našiau kurs šiandieninį "tautinį meną", kurio taip nepakanka ir taip jo trokšta dar likę Lietuvoje tautiečiai. Sugebėjo juk per 23 metus alytiškiai, vadovaujami vietinių ir respublikinių patrijotų politikų, atsikratyti kolūkių, okupantų pristatytų pramoninių monstrų... Ko pasekoje belieka tik pasidžiaugti šiandieniniu klestinčiu Alytaus kaimo ir miesto gyventojų gyvenimu. Ateina pagaliau laikas ir Alytaus meno žmonėms atrasti didžiulius kūrybinius polėkius, nepersekiojamiems okupacijos šmėklų, ir užgyventi sočiai ir laimingai...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras