2024 m. balandžio 23 d.

 

Neeilinė Europos Parlamento sesija dėl JK referendumo pasekmių

Paskelbta: 2016-06-28 10:08 Autorius: ekspertai.eu

Birželio 28 d. 11 val. Lietuvos laiku Briuselyje rengiama neeilinė Europos Parlamento sesija Jungtinėje Karalystėje įvykusio referendumo dėl išstojimo iš ES pasekmėms aptarti. Apie tai EP frakcijų pirmininkai diskutuos su Europos Komisijos pirmininku Jean-Claude Juncker ir ES Tarybai pirmininkaujančių Nyderlandų atstovu. Vėliau europarlamentarai balsuos dėl rezoliucijos šiuo klausimu, kuri prisidės prie trečiadienį vyksiančio neformalaus 27 ES valstybių ir vyriausybių susitikimo.

Keturių frakcijų (Europos liaudies partijos, Socialistų ir demokratų, Liberalų ir demokratų, Žaliųjų) parengtos rezoliucijos projekte pažymima, kad „Jungtinės Karalystės piliečių valia turėtų būti gerbiama greitai ir nuosekliai taikant išstojimo procedūrą“. Svarbu išvengti žalingumo netikrumo visiems, minima projekte. Savo rezoliucijų projektus taip pat pateikė ir Europos konservatorių ir reformistų, Vieningųjų kairiųjų bei Laisvių ir tautų Europos frakcijos.

Pagal ES sutarties nuostatas susitarimui dėl JK išstojimo ar dėl naujų ES ir JK santykių turės pritarti Europos Parlamentas.

ES sutarties 50 straipsnis:

1. Bet kuri valstybė narė pagal savo konstitucines nuostatas gali nuspręsti išstoti iš Sąjungos.

2. Nusprendusi išstoti iš Sąjungos valstybė narė apie savo ketinimą praneša Europos Vadovų Tarybai. Vadovaudamasi Europos Vadovų Tarybos pateiktomis gairėmis, Sąjunga susidera ir sudaro su ta valstybe susitarimą, kuriame nustatoma išstojimo iš Sąjungos tvarka atsižvelgiant į pagrindinius būsimų tos valstybės santykių su Sąjunga principus. Dėl šio susitarimo deramasi pagal Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 218 straipsnio 3 dalį. Gavusi Europos Parlamento pritarimą, jį Sąjungos vardu sudaro Taryba spręsdama kvalifikuota balsų dauguma.

3. Jei Europos Vadovų Taryba, susitarusi su išstojančia valstybe nare, vieningai nenusprendžia pratęsti termino, Sutartys tai valstybei nustoja galioti nuo susitarimo dėl išstojimo įsigaliojimo dienos arba, jei tokio susitarimo nėra, praėjus dvejiems metams po to, kai gaunamas šio straipsnio 2 dalyje nurodytas pranešimas.

4. Taikant 2 ir 3 dalį, Europos Vadovų Tarybos ar Tarybos narys, atstovaujantis išstojančiai valstybei narei, nedalyvauja Europos Vadovų Taryboje ar Taryboje dėl išstojančios valstybės vykstančiose diskusijose ar dėl jos priimant sprendimus.Kvalifikuota balsų dauguma apibrėžiama pagal Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 238 straipsnio 3 dalies b punktą.

5. Jei iš Sąjungos išstojusi valstybė vėl prašo ją priimti į Sąjungą, tokiam prašymui taikoma 49 straipsnyje nustatyta tvarka.

Diskusijas galėsite stebėti tiesiogiai per EP Live ir EbS+.

Norėdami jų transliaciją įdiegti savo svetainėje, naudokite nuorodą žemiau

Šaltinis: EP spaudos tarnyba

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras