2020 m. sausio 20 d.

 

Nedrąsi "Drąsos kelio" programa

62
Paskelbta: 2012-09-14 15:00 Autorius: ekspertai.eu

Politinė partija "Drąsos kelias" dar kartą pristatė savo rinkiminę programą. Stebėtina, kad žiniasklaidai išplatintame dokumente, kuris skambiai pavadintas “Teisingumo programa Lietuvai”, yra visiškai išnykę arba itin miglotai pateikti kai kurie esminiai dalykai, be kurių visos kalbos apie teisingumą yra tik populistinė retorika.

Pirma – nėra net paminėta politinė korupcija, kuri neabejotinai yra vienas iš svarbiausių veiksnių, lemiančių tiek ekonomines Lietuvos problemas, tiek demokratijos nuosmukį. Lietuvos žmonėms gyvybiškai svarbūs sprendimai dažnai priimami remiantis ne viešojo intereso prioritetu, bet tenkinant su įvairiomis politinėmis grupuotėmis suaugusio stambaus verslo apetitus. Lietuvos Respublikos biudžetas nėra viešas, o dėl korupcijos viešųjų pirkimų srityje valstybė kasmet netenka kelių milijardų litų.

Tačiau “Drąsos kelio” politinėje programoje korupcija paminėta itin nedrąsiai, žadant kažkokiu neįvardintu metodu “atskirti “korupciją ir tarnybinę etiką”. O juk tikrai ambicingu uždaviniu galėjo tapti antikorupcinė teisėkūros proceso kontrolė ir jo išskaidrinimas įtraukiant visuomenę bei antikorupcinis teisės aktų auditas, išaiškinant ir pašalinant viešąjį interesą pažeidžiančias įstatymų nuostatas.

Antra – nėra deramai akcentuota, kad pagrindinė priežastis, lemianti politinės korupcijos išsikerojimą, yra teisėsaugos neveiksnumas ir klaninė teismų sistema. Būtent todėl per daugelį metų nebuvo ištirta nė viena rezonansinė baudžiamoji byla, aukščiausi šalies politikai bei valstybės tarnautojai nesulaukia jokios atsakomybės už valstybinio masto aferas, o garsiai deklaruojami teisinės valstybės principai yra tapę fikcija, kuria dangstomas neteisingumas.

Sveikintinas programoje paminėtas siekis numatyti visuomenės atstovų dalyvavimą teismuose.

Tačiau sunku suprasti, kodėl net neužsiminta apie platesnę teismų sistemos reformą, sprendžiant Konstituciją iš esmės uzurpavusio ir įtakos grupuočių įrankiu tapusio Konstitucinio teismo problemą (pavyzdžiui, perduodant jo funkcijas Aukščiausiajam teismui ar įsteigiant, kaip sėkmingai padaryta Estijoje, Teisingumo kanclerio instituciją) bei grąžinant administracinius teismus į bendrosios kompetencijos teismų sistemą.

Trečia – visiškai nutylėtos plačiai aptariamos problemos, susijusios su Valstybės saugumo departamentu. Iš žiniasklaidai pateiktos programos belieka spėlioti, kaip “Drąsos kelias” jas vertina ir numato (jei numato) spręsti.

Ketvirta - net neužsiminta apie būtinybę be kompromisų pabaigti liustraciją, išviešinant “kabinetinės liustracijos” duomenis, nes jos įkaitais yra tapę daug viešų asmenų, prokurorų ir teisėjų.

Šarūnas Puidokas, aktorius, ekspertai.eu visuomeninių ir politinių procesų skyriaus vadovas:

Kokios priežastys lėmė tokį “Drąsos partijos” nedrąsumą, galima tik nujausti. Tačiau kaip patys "Drąsos kelio" žmonės gali tokį bevertį paistalą priimti kaip rinkimų programą?

Norėčiau akis į akį, tačiau viešai pasikalbėti su "Drąsos kelio" lyderiais - ponu Valdu Vasiliausku, ponu Linu Petroniu, ponu Vytautu Daujočiu ir kitais patyrusiais asmenimis, kurie turėjo ar turi įvairių santykių su tarnybomis.

Nes paprastiems žmonėms kils klausimas - ar čia ir yra ta tikroji drąsa?

Veikiausiai tikrai įvyko kažkoks nesusipratimas, nulemtas fakto, kurį paviešino V. Vasiliauskas, su gerbiamu balsas.lt žurnalistu Tomu Čyvu kalbėdamas apie asmenis, infiltruotus į "Drąsos kelio" partiją.

P. S. Su ekspertai.eu siūlyta programos įžanga ir teisėsaugos pertvarkos dalimi (kurią "Drąsos kelio" lyderiai kategoriškai atmetė) susipažinti galite paspaudę ant šio paveiksliuko:

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
62. comprare facebook fans
(2012-10-31 13:04:22)
(84.245.74.242) Parašė:

Salve,61. Vilija
(2012-09-18 18:11:21)
(78.62.203.59) Parašė:

Pritariu 25 komentarui. Iš padžių turėjome suprasti, kad kurmiai dirba, dirbs ir lemiamu momentu išlys į dienos šviesą. Mokėkim atskirti - to linkiu visiems.60. alfa Kindziulis
(2012-09-18 13:56:23)
(88.222.118.50) Parašė:

"Drąsos kelias" stipri partija, joje stiprios asmenybės ir jų tikslai aštrūs, tai ir nuomonės aštrios ir reikalingos šlifavimo. Tai normalu, panikos nėra, dangus negriūva.Ramybės ir sėkmės.59. Pikasas
(2012-09-17 23:52:21)
(78.62.86.131) Parašė:

2012-09-17 - 23:28 Žemiau pateiktą komentarą skyriau rašiniui S.Sokolovo straipsniui ” Prokurorų užsispyrimą, persekiojant Neringą Venckienę, inspiruoja antiprezidentinės jėgos?”("Karštas komentaras") Po poros minučių tekstas “susitraukė” gal 2 kartus ir pakeitė pavadinimą. Dar po poros minučių rašinys visai dingo, tad perkeliu savo mintis iš archyvo čia. Kai autorius S.Sokolovas vis išverčia kojinę į kitą pusę ir mano, kad ji tapo švaresnė, tai labai keistai atrodo. To labiau , kad ir ta kojinė gerokai užtąsyta kitų šio leidinio rašeivų ir joje pratintos nemažos skylės. Gal tas nuolatinis saldžialiežuvavimas, atseit, ginant prezidentę yra adekvatus tiems meilikavimams , kurie šūsnimis buvo tiražuojami mažylės iš Klonio gatvės gynimui. Plokštelė buvo apversta taip staigiai ir netikėtai, kad kai kas gal net nespėjo dorai susigaudyti, kodėl pasigirdo “široka strana moja rodnaja…” garsai. Viskas logiška. Mulas savo užsakymą baigė ir dabar grįžta prie savo ėdžių, O šeiminkas pasitelkęs diiiidelį “gudrutį sokolinį”, spjaudo į tą patį šulinį, kurio vandenį gėrė. Gal mano, kad vėl neteks… Gal liaudies išminties krislo nežino: “nespjauk į šulinį, nes gali tekti iš jo gerti”. (Čia vis toks aktyvistas Pikasiuko komentarus daug kartų kartojamomis tiradomis aplipina. Gal , sakau, jis irgi prie tų pačių ėdžių pririštas?) Nesistebiu tokia išversta kojine, nes jos kvapas šeimininką išduoda, tačiau siūlau pamąstyti keli procentai tiesos gali būti šiose manipuliacijose. Viena tikrai aišku. Kuo daugiau ir aršiau teisėsauga vaikysis paskui “TIESOS” šaukiančius, tuo daugiau tokių pačių garsų pasigirs. Tai aksioma, kurios vis dar nesugeba “kontoriniai” suvokti. Visuomenė jau pavargo nuo teisingumo stygiaus ir ji gali atleisti patirties ir net kvalifikacijos spragas, bet ji nebenori matyti klestinčio nesąžiningumo ir veidmainiavimo. Galima net neabejoti, kad A.Ūso garbę ginantys teisėsaugininkai labai apgailestauja, kad mažylės globėjos Neringos Venckienės pačioje pradžioje, jų žargonu, “į vietą nepastatė”. Dar tada, kai Drąsius gyvas buvo. Traukinys ne tik pajudėjo, bet ir nuvažiavo, nelabai gerbiami ponai. Suirutė pas jus tik didėja ir pabaigos jai nematyti. Dabar situacija tokia, kad bet kokie konkretūs veiksmai dėl bet kokių teisių N.Venckienei suvaržymo, ne tik , kad nebegali sustabdyti lavinos slinktį, bet ją gali tik paspartinti. Ledynai ne tik Šiaurės Ašigalyje tirpsta. Jie tirpsta net ir daugelio buvusių abejingų širdyse, todėl priešingai politologų nuomonei, manau, kad šiuose Seimo rinkimuose dalyvaus net arti 60 procentų rinkėjų. Tai gali būti blogu ženklu visokio plauko aferistams ir teisingumo niekintojams.58. Pikasas
(2012-09-17 20:14:49)
(78.62.86.131) Parašė:

Panevėžio prokurorai teigia, kad jie “surinkę pakankamai duomenų, kad galėtų pateikti N. Venckienei įtarimus dėl trukdymo antstolio veiklai, nepagarbos teismui ir teismo sprendimo nevykdymo”. Vadinasi, jie žino kur kas daugiau, negu visuomenė. Ar taip gali būti? – tenka labai suabejoti. Visi tie minimi įtarimai neatitinka to, ką buvo galima sužinoti iš vizualios informacijos ir spaudos. Manau, kad kur kas didesnė tikimybė, kad tie kaltinimai yra niekuo nepagrįsti ir neatitinga konkrečios realybės. Nuo pat “D.Kedžio istorijos” teko labai susirūpinti tebesitęsiančia sudėtinga situacija teisėsaugoje. (PIKASAS. BE TIESOS NEGALI BŪTI TEISINGUMO) Ilgai buvo ieškota būdų kaip padėti teisėsaugai atlikti savo pareigas ir neprarasti garbės. (PIKASAS. TEISINĖ SISTEMA TRAUKTIS NEKETINA. KAS GALI JĄ PRIVERSTI?) Tapo vis labiau akivaizdu, kad atsirado galingos jėgos, kurias tokia situacija visiškai tenkina ir jos stojo ginti net ir akivaizdžias teisėsaugininkų darbo spragas. Patyčios iš asmenų, kurie siekė TIESOS IR TEISINGUMO pradėjo lietis kaip iš gausybės rago. ( PIKASAS. AR PATYČIOS VYKDOMOS PAGAL PROGRAMĄ?) Kai buvo pastebėtas politikų neryžtingumas, tapo sudėtinga susigaudyti ar POLITIKA PEDOFILIJOS SKANDALE AR SKANDALAS POLITIKOJE? (Pikasas) Tampa vis labiau akivaizdu, kad prokurorų skubėjimas yra išprovokuotas politinių motyvų. Jei numatyta, nežiūrint visų absurdiškų kaltinimų, nubausti N.Venckienę ir A.Skučienę iki Seimo rinkimų kad ir metams lygtinai , tai tas truks – pliš ir bus padaryta. Tikslas aiškus – nebaigęs bausmės kandidatas Seimo rinkimuose dalyvauti negali. Kai dar kartą peržvelgi kaltinimo motyvus, tai galima labai gerai prisiminti, kad N.Venckienė “anstolio veiklai netrukdė”. Ji pati jį pasikvietė ir visi klausimai tapo atsakyti. Netrukdė ji ir vykdyti Kėdainių apylinkės teismo sprendimo, kaip pastoviai ta darė L.Stankūnaitė. Smurtui prieš mergaitė ir jos globėją Klonio gatvėje vadovavo antstolė S.Vaicekauskienė. Kada ji atsakys už tokias veikas? Griežti N.Venckienės vertinimai Panevėžyje buvo skirti nenurodant subjekto, teismo posėdžiui jau pasibaigus. Teisėjai patys “čiupo sau už degančios kepurės”. Keistai tai atrodė… Jei sėdinčiai teisėjai laužomos rankos be jokios objektyvios priežasties, tai ji turėjo teisę gintis nuo tokio smurto. Tai jos teisė. Kaip ir visa kita, kas buvo bandoma sukurpti prieš šią atkaklią teisininkę. N.Venckienės ir jos artimųjų , bei bendraminčių teisės buvo laužomos serijomis, prokuratūrai į tai nekreipiant dėmesio. Tad visai dar neaišku, kas “sistemoje” yra “pūliniai” ir kokia eilės tvarka jie turėtų būti šalinami, jei norime kurti teisinę valstybę. PIKASAS. AR VALDŽIOS STRUKTŪROMS PAKAKS POLITINĖS VALIOS PASISTENGTI , KAD TEISĖSAUGA ATSPINDĖTŲ TEISINGUMĄ? Negi ir šis klausimas buvo retorinis?57. algis
(2012-09-17 19:59:08)
(109.76.115.41) Parašė:

daugiau ekspertams perlaidu neapsimoka siust,kazkas gal pamokejo daugiau?56. Erkė
(2012-09-17 08:32:10)
(86.38.182.95) Parašė:

DK partijos kandidatas Nr.10 Vytautas Daujotis anot alfa.lt dirbo KGB būdamas komandiruotėje užsienyje? Tai tiesa?55. Algirdas
(2012-09-16 23:10:00)
(89.117.241.243) Parašė:

Mano rinkiminej Apygardoj A.Nakas.Dar pries menesi net abejones nebuvo,kad padarysiu viska,kad ji isrinktu,kaip uz Sajudzio kandidata anuo metu.Bet va.Biskelis Tiesos straipsnyje yra.Visos rasyt nesinori.Ir dalyvaut nebesinori.Nei tokioj Partijoj,nei Programoj.Net Nakui buvo dzin (galimai),kad ne partijos Suvaziavimas kandidatus Rinkimams kele,o grupele Venckienes padlaiziu -is 15 KT nariu susirinko 12 -2 pries.Padorios partijos Suvaziavimas tokia Koordinacine Taryba kaip mat Nusalintu... Stulpinas tai pavadino -klaida.Kaip stalinistai savo nusikaltimus Perlenkimais pavadino.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras