2020 m. liepos 5 d.

 

Ne rinkimai, o farsas

8
Paskelbta: 2012-10-18 17:33 Autorius: ekspertai.eu
Viena iš daugybės šių rinkimų keistenybių: rinkimų dieną Pagėgių savivaldybėje prie spausdintuvo nufotografuota šūsnis biuletenių, kuriuose pažymėta, už ką balsuoti. Didesnę nuotrauką ir paaiškinimą rasite šio laiško pabaigoje pridėtoje Alkas.lt publikaci
Viena iš daugybės šių rinkimų keistenybių: rinkimų dieną Pagėgių savivaldybėje prie spausdintuvo nufotografuota šūsnis biuletenių, kuriuose pažymėta, už ką balsuoti. Didesnę nuotrauką ir paaiškinimą rasite šio laiško pabaigoje pridėtoje Alkas.lt publikaci

Šis Daugardo Gruodžio, kurio kandidatūrą “Drąsos kelias” kėlė Fabijoniškių rinkimų apygardoje, laiškas buvo išsiųstas Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkui Zenonui Vaigauskui ir jos nariams.

Gerbiamieji,

Tenka apgailestauti, kad mūsų visuomenė ir kai kurios politinės partijos prarado bet kokį sąžinės ir teisingumo jausmą, atsakomybę ir moralę.

Dar daugiau, kai kurios partijos eina į rinkimus, kol joms ir jų lyderiams yra iškeltos bylos teismuose. Nesibodima pirkti rinkėjų balsų už keliasdešimt litų ar kitaip atsilyginant, pavyzdžiui, alkoholio buteliu.

Mano stebėtojai matė nemažai pažeidimų faktų, tačiau daugelio jų buvo neįmanoma užfiksuoti taip, kad tai atitiktų visus teisinius įkalčių pateikimo reikalavimus.

Pavyzdžiui, atėjus balsuoti Artūrui Paulauskui, su juo kartu atėjo ir kelių namų gyventojai. Už ką jie balsavo, sunku įrodyti, tačiau kyla įtarimas, jog balsavimo dieną buvo einama per namus ir už atlygį kviečiama balsuoti.

Vienas rinkėjas pradėjo klausinėti, kur jam gauti patvirtinimą, kad balsavo. Mano stebėtojai juokais paklausus, ar "žmona nepatikės, kad balsavote", jis atsakė, kad jam kitaip nebus atlyginta. Jį pasekė iki parduotuvės, kurioje minėtam rinkėjui buvo nupirktas degtinės butelis.

Kaip tai įrodyti? Nufotografuoti du vyrus alkoholio parduotuvėje?

Kitu atveju, apygardos komisijos pirmininkei atvežus šūsnį vokų į Stanevičiaus g. 98, stebėtojai pasiteiravo, kokie tai vokai, nes moteris niekuo nesiskyrė nuo kitų balsuoti atėjusių žmonių. Pirmininkė, sukėlusi skandalą, apkaltino stebėtojus "chaoso kėlimu", nemandagumu ir t. t. Tada jie nuėjo pas apylinkės komisijos pirmininkę ir ją informavo apie situaciją, tačiau tuo viskas ir baigėsi. Tačiau stebėtojai negali įrodyti, kad buvo atvežti jau iš anksto tam tikrai partijai naudingai apdoroti biuleteniai.

Kitu atveju iš kažkur atsiradusi moteris įmetė krūvelę biuletenių į balsadėžę. Ją mėginta vytis, tačiau nesėkmingai. Vėliau rastas paliktas įėjimas iš kiemo pusės.

Dauguma stebėtojų, ilgas valandas praleidę tokiame chaose, neatlaikė nuovargio ir negalėjo prisegti protestų prie pagrindinio protokolo.

Taigi, šis mano raštas yra tik bendro pobūdžio laiškas. Juo kaip pilietis noriu išreikšti apgailestavimą, kad nebuvo tinkamai užtikrintas darbo organizavimas, balsų skaičiavimas ir saugumas, kad suklastoti ar iš anksto pažymėti biuleteniai nepatektų į bendrą biuletenių skaičių. Kad nebuvo imtasi priemonių užkirsti kelią nesąžiningam balsavimui ir klastojimui.

Tenka pastebėti, kad ypatingai daug nusiskundimų tenka girdėti dėl neskaidrios Darbo ir socialdemokratų partijų veiklos. Jei tokiais nešvariais metodais mėginama užsitikrinti vietą valstybės valdyme, kokių pozityvių permainų ir atsakingo valdžios darbo gali tikėtis Lietuvos žmonės?

Deja, šie rinkimai parodo visišką demokratijos fiasko Lietuvoje ir kitaip kaip farsu tai sunku pavadinti.

Todėl šiomis mintimis ir norėjau su Jumis pasidalinti. Deja, negaliu pateikti šiuos faktus pagrindžiančių įrodymų ir dalinuosi tik tuo, ką pasakojo mano stebėtojai ir žiniasklaida. Tad tai lieka emocinio pobūdžio laišku.

Tikiu, kad laikas, kai sąžinė ir teisingumas užims garbingą vietą Lietuvos žmonių gyvenime, jau ne už kalnų, ir tokioms balsavimo ir papirkinėjimo aferoms mūsų valstybėje neliks vietos.

Linkiu gražios dienos.

Pagarbiai,

Daugardas Gruodis

Kaip šio laiško iliustraciją siūlome svetainėje Alkas.lt publikuotą straipsnį su įspūdingais vaizdo įrašais: http://alkas.lt/2012/10/14/nacionalinis-susivienijimas-uz-lietuva-lietuvojepranesa-apie-balsu-pirkima-ir-kitus-siurkscius-rinkimu-istatymo-pazeidimus-video/

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
8. Sausio 13-osios apylinkė Nr. 352
(2012-10-21 17:42:10)
(88.223.42.240) Parašė:

Nuorodoje nuotrauka, kaip „slaptai“ balsuojama Sausio 13-osios apylinkėje Nr. 352 dar nuo 2009 metų. Pranešta Seimo kontrolieriui, VRK pirmininkui, bet jokių rezultatų: http://s15.postimage.org/irvz1osvf/Sausio_13_osios_apylinke_Nr_352_2009_05_17.jpg7. vis
(2012-10-21 09:48:42)
(86.38.126.89) Parašė:

manau, kad rinkimu biuletenis turetu buti ir grieztos atskaitomybes su vandens zenklais dokumentas.6. LT
(2012-10-20 22:56:21)
(193.219.69.232) Parašė:

RINKIMUS PRIVALOMA ATŠAUKTI. RIMTAI PASIRUOŠTI IR SURENGTI NAUJUS.5. :)
(2012-10-20 22:49:55)
(78.60.59.113) Parašė:

bet rinkimai internetu vistiek blogai4. Skirmantė
(2012-10-19 15:55:34)
(77.221.82.73) Parašė:

nustokit žmones koliot. Juk čia profesionalūs masiniai klastojimai3. ka daryt
(2012-10-19 12:16:59)
(78.60.198.16) Parašė:

musu seime bus vien - ingeriai,-pachikai ,ir -omasevskiai . Ryt atsibusim ir nezinosim kas esame . Dabar labai panasu ,kad -asilu banda, su tokiais mieganciosios grazuoles charakteriais.2. OldShatterhand
(2012-10-19 10:04:49)
(83.171.1.43) Parašė:

Jei visokie loto, teleloto turi savo indifikacinius numerius, kodel taip negalima padaryti su rinkimu biuleteniais? Yra tiek rinkimu teise turinciu gyventoju, tiek biuleteniu ir atspausdinta. As gaunu tam tikro numerio biuleteni, kuris pazymimas sarasuose ir uz kuri pasirasau, po to prabalsuoju, nusiplesiu saknele(jei su ja), ar nors nusifotografuoju kaip balsavau(jei sutarta be sakneliu), ir paskui internete galiu pasitikrinti. Po to, arba VRK sudaryta komisija, ar kokia visuomeninias pagrindais sudaryta, atrankos budu parenka kazkoki kieki biuleteniu ir juos sutikrina. Manau toks budas, kaip dabar, kai kazkoks kiekis tikru biuleteniu, pakeiciamas savais, ir ,,gerai" suzymetais, pradingtu.1. Benas
(2012-10-18 22:21:26)
(78.62.185.144) Parašė:

NERINKIMAI O BLUSU TURGUS.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras