2020 m. birželio 3 d.

 

11 naujų Lietuvos kariuomenės infrastruktūros objektų projektuos Švedijos kompanija

5
Paskelbta: 2019-04-18 14:00 Autorius: ekspertai.eu
Kadaise čia buvo giria. Asociatyvi nuotr. (aut. Alfredas Pliadis). Lietuvos ir NATO sąjungininkų kariai pratybose "Geležinis vilkas 2018“.
Kadaise čia buvo giria. Asociatyvi nuotr. (aut. Alfredas Pliadis). Lietuvos ir NATO sąjungininkų kariai pratybose "Geležinis vilkas 2018“.

Sutarta dėl NATO saugumo investicijų programos infrastruktūros vystymo projektų Pabradėje ir Šiauliuose: Krašto apsaugos ministerija ir NATO Paramos ir pirkimų agentūra (angl. NSPA) pasirašė sutartį su UAB „Sweco Lietuva“ dėl Lietuvos kariuomenės infrastruktūros vystymo projektų. (Kompanija SWECO, nuo "Swedish Consultants", įkurta 1997 m. Stokholme; ji vykdo veiklą Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Danijoje, Estijoje, Lietuvoje, Bulgarijoje, Čekijos Respublikoje, Vokietijoje, Belgijoje, Olandijoje, Didžiojoje Britanijoje, Lenkijoje, Turkijoje ir Kinijoje.;„Sweco” kasmet vykdo dešimtis tūkstančių projektų 70-yje valstybių visame pasaulyje; joje drba apie 14 500 darbuotojų, - red. past.)

NATO agentūros skelbtą konkursą laimėjusi Lietuvos įmonė įsipareigojo suprojektuoti Lietuvos kariuomenei 11 infrastruktūros projektų. 10 projektų  – kareivinės, valgykla, mokymo ir sandėliavimo infrastruktūra, vidaus keliai, kt.,  bus įgyvendinti Gen. S. Žukausko poligone Pabradėje, o vienas – Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje – čia bus pastatytas naujas Šiaulių oro uosto keleivių ir krovinių terminalas.  
 
Priklausomai nuo projekto sudėtingumo, visi 11 Lietuvos kariuomenės infrastruktūros projektų bus rengiami keliais etapais. Šiuos objektų projektavimo darbus planuojama užbaigti iki 2020 m. pirmo ketvirčio pabaigos. Pats projektų įgyvendinimas bus atliekamas palaipsniui –  tam taip pat bus skelbiamas NSPA konkursas. Pirmąjį statybų etapą NSPA pirkimų platformoje ketinama paskelbti šių metų  pabaigoje (paskutinį ketvirtį), o  antrąjį rangos etapą planuojama pradėti parengus visus projektus, t.y. 2020 m. pirmąjį  pusmetį.
 
„Mums labai svarbu sudaryti tinkamas tarnybos ir treniravimosi sąlygas tiek mūsų šalies, tiek atvykstantiems sąjungininkų kariams, o Lietuvos verslininkų dalyvavimas įgyvendinant naujus Lietuvos kariuomenės infrastruktūros projektus  leidžia išsaugoti investuotojų lėšas Lietuvoje”, – sako krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas.

Infrastruktūros objektų projektavimui yra keliami labai trumpi terminai, todėl NATO Paramos ir pirkimų agentūra, formuodama konkurso sąlygas, konkurso dalyviams kėlė aukštus reikalavimus. Konkurse be Lietuvos įmonės taip pat dalyvavo įmonės iš Italijos, Turkijos. Atsirenkant konkurso nugalėtoją buvo atsižvelgta į turimą įmonės patirtį, personalą, įmonės apyvartą.

„Esame suinteresuoti, kad Lietuvos įmonės kuo aktyviau dalyvautų NATO  Paramos ir pirkimų agentūros pirkimuose, todėl  raginame kuo daugiau Lietuvos statybos bendrovių dalyvauti šios agentūros rengiamuose konkursuose ir registruotis jos duomenų bazėse - mūsų šalies bendrovės yra pajėgios užtikrinti kokybišką darbų atlikimą. Ne vieną NSPA konkursą laimėjusi UAB  „Sweco Lietuva“ – puikus to pavyzdys,“ – sako viceministras G. Jeglinskas.

„Dalyvavimas tarptautiniuose gynybos srities pirkimuose yra vienas iš papildomų tarptautinės prekybos kanalų įmonėms, kurias skatiname juo aktyviai naudotis. Įmonės dažnai net nesusimąsto, kad jų gaminamos prekės ar teikiamos paslaugos gali būti reikalingos gynybos sektoriui, bet sėkmės atvejai rodo – Lietuvos įmonių kuriamos prekės ir teikiamos paslaugos gerai vertinamos, yra konkurencingos. Lietuvos verslas turi didžiulį potencialą laimėti šiuos konkursus. Džiaugiamės, kad pradėtas aktyvus mūsų bendradarbiavimas su Krašto apsaugos ministerija kviečiant įmones dalyvauti NATO pirkimų agentūros konkursuose duoda apčiuopiamus rezultatus“, – sako „Versli Lietuva” vadovė Daina Kleponė.

NSPA šių metų vasarą (trečią ketvirtį)  planuoja paskelbti  dar keletą rangos darbų konkursų, susijusių su karinės infrastruktūros vystymo Lietuvoje.  Daugiau informacijos apie NSPA organizuojamus konkursus galima rasti čia.

Pagal NATO saugumo investicijų programos pajėgumų vystymo paketą, iki 2021 m. Lietuvos kariuomenės infrastruktūros darbams pagal sudarytą sutartį iš viso numatoma skirti apie 47 mln. eurų, iš jų apie 23 mln. eurų bus skirta iš NATO saugumo investicijų programos. Ši programa yra skirta finansuoti Aljanso saugumo poreikius užtikrinančius projektus. Pagrindinis dėmesys skiriamas su krizių valdymu susijusių poreikių įgyvendinimu: ryšiams, vadovavimui ir valdymui, mobilumo užtikrinimui, kovinio rengimo ir mokymo infrastruktūros vystymui, logistikai ir kt.

NATO saugumo investicijų programoje Lietuva dalyvauja nuo narystės Aljanse pradžios 2004 metais. Pagrindinės šios programos projektų vystymo kryptys Lietuvoje yra NATO Baltijos oro policijos misijos, priimančiosios šalies paramos ir poligonų infrastruktūros plėtra.

Gen. S. Žukausko poligono infrastruktūros vystymo projektas yra tęstinis, prasidėjęs 2014 metais. Lėšos į poligono plėtrą skiriamos iš Krašto apsaugos ministerijos biudžeto, taip pat iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Vokietijos, kitų sąjungininkų  skiriamų lėšų, minėtos NATO saugumo investicijų programos.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
5. trumpai
(2019-04-20 18:01:12)
(78.57.130.78) Parašė:

>4. Eivis-tu ne visai teisus švedai kai ka ir Lietuvoje paliko pv.kiaulydes.4. Eivis
(2019-04-18 22:14:19)
(107.167.116.117) Parašė:

Kur kvepia pelnai ten švedai,čiuožkyt kartu su bankais namo,palikit mūsų miškus ainiams.3. šernius
(2019-04-18 18:36:31)
(185.220.102.6) Parašė:

Praeitais metais, kiek žinau, buvo masiškai ir skubos tvarka keičiami statybas reglamentuojantys teisės aktai, išimami visokie ten reikalavimai, ekspertizės ir t.t. KAM'o statomiems objektams. Na va, dabar aišku kur taip buvo skubama - kažkas užsidirbs gražaus pinigėlio, o mes į skolas toliau klimpsime. Normali taktika, apie tai rašė Džonas Perkinsas "Ekonominio žudiko išpažintis". Kai esi skolingas, su tavimi gali daryti ką nori, o tavo skola vis tiek nemažėja dėl to. Kai pzdcs, tai pzdcs.2. Hmm!
(2019-04-18 16:45:45)
(76.224.238.41) Parašė:

Reptilijos ,ka darote su Lietuva?Lietuviu beveik nebeliko,atlaisvino teritorija sąjungininkų pratyboms,šaunu,kaip greitai mus patvarkė....1. Lietuva Taikos
(2019-04-18 14:19:08)
(188.69.209.219) Parašė:

Nenoretu tie projektuotojai pas save susiprojektuoti ?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras