2020 m. kovo 29 d.

 

Naujas projektas už 81,2 milijono litų žada padėti ilgalaikiams ir vyresnio amžiaus bedarbiams

2
Paskelbta: 2014-01-02 10:37 Autorius: Naujienų redaktorius
Nuotr. iš „ve.lt“
Nuotr. iš „ve.lt“

Nuo 2014 metų sausio 2 dienos Lietuvos darbo birža (LDB) pradeda įgyvendinti ESF projektą „Išlik darbo rinkoje“, skirtą vyresnių kaip 50 metų darbingo amžiaus ir ilgalaikių bedarbių integravimui į darbo rinką, pranešama LDB tinklalapyje.

Numatoma, kad projekto veiklose dalyvaus beveik 15 tūkstančių bedarbių, iš jų – per 8,3 tūkstančio ilgalaikių ir 6,3 tūkstančio vyresnių kaip 50 metų darbingo amžiaus bedarbių.

Lietuvos darbo biržos ES paramos valdymo poskyrio vedėjos Galinos Savickienės teigimu, šis projektas unikalus tuo, kad taikomos priemonės labiausiai bus skirtos pasyvių darbo rinkoje asmenų – vyresnių kaip 50 metų ir ilgalaikių bedarbių – sugrąžinimui į atvirą darbo rinką. Esą ilgalaikiams ir vyresnio darbingo amžiaus žmonėms gerokai sunkiau konkuruoti darbo rinkoje dėl amžiaus, prarastų gebėjimų ir socializacijos problemų.

„Darbo biržos priemonės galbūt ne visiems garantuos nuolatines darbo vietas ateityje, tačiau tikimės, kad laikinas užimtumas ilgai nedirbantiems ir vyresnio amžiaus žmonėms bus postūmis ir socialinio aktyvumo bei motyvacijos skatinimas, sudarantis sąlygas tolesniam šių grupių užimtumui“, – sakė G. Savickienė.

Projekto „Išlik darbo rinkoje“ metu bus įgyvendinamos trys remiamo įdarbinimo priemonės – įdarbinimas subsidijuojant, darbo įgūdžių įgijimo rėmimas ir darbo rotacija. „Įdarbinimo subsidijuojant priemonėje dalyvaus beveik 12,9 tūkstančio bedarbių, iš jų – 6,8 tūkstančio ilgalaikių ir 6 tūkstančiai vyresnių kaip 50 metų darbingo amžiaus bedarbių, darbo įgūdžių įgijimo rėmimo priemonėje – 1,5 tūkstančio ilgalaikių bedarbių, darbo rotacijos priemonėje – 300 vyresnių kaip 50 metų darbingo amžiaus bedarbių“, – teigiama pranešime.

Darbo birža iš dalies kompensuos išlaidas darbdaviams, įdarbinantiems ilgalaikius ir vyresnius nei 50 metų bedarbius.

Europos socialinio fondo finansuojamą projektą „Išlik darbo rinkoje“ Lietuvos darbo birža įgyvendins iki 2015 metų gegužės 31 dienos. Projekto vertė – 81,2 milijono litų.

Planuojama, kad projektui pasibaigus kas antras projekto veiklose dalyvavęs bedarbis, laikino užimtumo rėmimo priemonėse įgijęs patirties ir naujų įgūdžių, susiras tinkamą darbą ir įsilies į darbo rinką bei visuomeninį gyvenimą.

ldb.lt“, „ekspertai.eu“ inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. valdas
(2014-01-02 11:34:42)
(78.61.24.112) Parašė:

manau reiketu atvirksciai, uzleisk darbo vieta jaunimui!!!!1. A
(2014-01-02 11:19:45)
(86.100.116.178) Parašė:

Nesamonė kažkokia, subsidijavimas nėra problemos sprendimas. Čia irgi yra afera, kuria ekspertai galėtų pasidomėti.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras