2020 m. birželio 2 d.

 

NATO Vilniuje kovos už mokslą, taiką ir saugumą

5
Paskelbta: 2018-11-07 11:37 Autorius: ekspertai.eu
Archyvo  nuotrauka iš  2016 m .Vilniuje vykusios konferencijos – parodos „IESMA2016“.
Archyvo nuotrauka iš 2016 m .Vilniuje vykusios konferencijos – parodos „IESMA2016“.

NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras lapkričio 14–16 dienomis rengia tarptautinę konferenciją ir parodą „Išmanieji energetikos sprendimai karyboje” (angl. Innovative Energy Solutions for Military Applications, IESMA 2018). Renginys vyks Lietuvos parodų ir verslo centre LITEXPO, Vilniuje. Jame NATO valstybės, partnerės ir jų įmonės pristatys modernias energetinio efektyvumo didinimo technologijas ir gaminius, padedančius stiprinti saugumą, karinius pajėgumus ir atsparumą kylančioms grėsmėms.

„Tikimės, kad ši tarptautinė konferencija suteiks galimybę specialistams iš akademinio, verslo ir karinio sektorių keistis informacija apie geriausią praktiką, sprendimus ir technologijas tobulinant energetinį efektyvumą karyboje, siekiant pagerinti karinių pajėgų operacines galimybes, padidinti jų veikimo nuotolį ir mobilumą dabartinėje ir ateities saugumo aplinkoje“, – sako NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro direktorius pulkininkas Romualdas Petkevičius.
 
Renginio atidarymo kalbas lapkričio 14 d. sakys Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius. Savo pranešimus pristatys įvairių  tarptautinių kompanijų atstovai ir aukšto lygio kariuomenės ir vyriausybinio sektoriaus pareigūnai: NATO Gynybos planavimo tarnybos viršininko pavaduotojas, NATO vadavietės aukščiausiasis pajėgų vadas oro pajėgų komandoras Ralph W. Reefman, JAV Operacinės energetikos politikos direktorius ir štabo viršininkas, Oro pajėgų sekretoriaus padėjėjo pavaduotojas Michael Penland, Inžinerijos ir plėtros skyriaus tarptautinių stebėjimo sistemų skyriaus, Visuotinio branduolinių bandymų uždraudimo sutarties organizacijos Austrijoje seisminės inžinerijos specialistas Marián Jusko ir kiti.

Parodos eksponentų sąraše – plačiai žinomi pasaulio pramonės lyderiai: „Siemens Building Technologies“  (Vokietija), „G&G Partners“ (Italija), „Triogen BV“ (Nyderlandai), „Procontain“ (Prancūzija) „Pfisterer“ (Vokietija), kt.
 
Konferenciją organizuoja NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras ir Sakartvelo mokslinių tyrimų centras prie Gynybos ministerijos DELTA. Renginį remia NATO Naujų iššūkių saugumo skyrius ir NATO programa „Mokslas taikai ir saugumui“ (angl. NATO‘s Emerging Security Challenges Division, Science for Peace and Security Programme).

Konferencija ir paroda „IESMA 2018“ atspindi NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro veiklos esmę – centras ir IESMA 2018 apjungia akademinį pasaulį, verslo pasaulį ir kariuomenę. Bendro darbo dėka yra išgryninamos naujausia energetinio efektyvumo know-how, ekspertizė ir strategija.  Visos trys pusės randa bendradarbiavimo taškų, planuoja strategiją į ateitį. Centras taip pat žvelgia į makro lygį, tai yra kaip energetiniai ištekliai ir jų paskirstymas daro įtaką šalių saugumui ir pažeidžiamumui geopolitine prasme. Centro darbuotojai atlieka tyrimus apie energetinį saugumą pasaulyje, analizuoja kaip energetinių resursų paskirstymas daro įtaką NATO sąjungininkams ir  partneriams.

Vilniuje veikiantis NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras Šiaurės Atlanto Tarybos sprendimu buvo akredituotas 2012 metų spalio 12 dieną. Nuo to laiko prie centro prisijungė ir šiuo metu jis vienija vienuolika šalių: Lietuva, Estija, Suomija, Prancūzija, Sakartvelas, Vokietija, Italija, Latvija, Turkija, Jungtinė Karalystė ir Jungtinės Amerikos Valstijos. Taip pat prisijungti norą išreiškė ir greitu metu prisijungs Lenkija ir Ukraina. Centrą taip pat remia Kanada.

NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras vykdo NATO šalių narių ir partnerių energetinio efektyvumo ir saugumo analizę. Vertina geopolitinių procesų daromą įtaką energetiniam sektoriui ir tuo pačiu šalių pažeidžiamumui. Centras vienija ir ieško bendrų sąlyčio taškų tarp šalių vyriausybių, akademikų ir verslo įmonių specializuojančių energetiniame sektoriuje. Centro personalą sudaro NATO šalių deleguoti karininkai ir akademikai, todėl atliekami tyrimai ir analizės yra visapusiškos, apima tiek civilinę ir karinę puses.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
5. Vytas
(2018-11-08 19:49:29)
(46.249.171.21) Parašė:

Verslas, yra verslas. Lietuvoje karinėms reikmėms daugėja pinigų, aktyvėja ir reklama bei kitos pinigų "įsisavinimo" akcijos4. Skorpe
(2018-11-08 01:23:22)
(37.228.230.105) Parašė:

Tesla buvo isrades visiems prieinama ir nemokama elektros energija......o sitie vergvaldziai nenori, kad kazkas butu nemokamai....kaip jie taxa valdys vergus??? Ir kaip taxa dinastijos kaups pinigus ir islaikys valdzia???3. Skorpe
(2018-11-08 01:19:35)
(37.228.230.105) Parašė:

Vel ANEGDOTAS ... :) :)2. Anfisa
(2018-11-07 14:29:52)
(88.118.163.49) Parašė:

Is viso pristatyto teksto supratau tik tiek, kad renginiui vadovaus, kazkodel, kazkokiam sakartvelui DELTA buriui atstovaujantis ar vadovaujantis CHakas Norisas... Ir kur gi jis ilindo...?1. The freemasonery says:
(2018-11-07 14:18:19)
(90.135.243.199) Parašė:

teisybė laisvė lygybė, brolybėParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras