2020 m. liepos 8 d.

 

NATO vadovas: norint dialogo Rusija turi atitraukti kariuomenę

1
Paskelbta: 2014-04-10 14:02 Autorius: Naujienų redaktorius
NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas. EPA-Eltos nuotr.
NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas. EPA-Eltos nuotr.

NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas teigia, kad pirmas žingsnis sureguliuojant Ukrainos krizę turėtų būti Rusijos kariuomenės atitraukimas nuo vakarinių šalies sienų, praneša „Reuters“.

Čekijoje besilankantis A. F. Rasmussenas tvirtino, kad tolesnė Rusijos karinė agresija ves prie „rimtų pasekmių“ ir ekonominių sankcijų. Anot Aljanso vadovo, 40 tūkstančių karių pajėgos šalia rytinių Ukrainos sienų laikomos „ne pratybų, o būsimos kovos tikslais“.

„Iš Prahos siunčiu žinią Rusijai: turite galimybę nustoti kaltinti kitus dėl savo paties veiksmų, galimybę atitraukti kariuomenę ir galimybę sustabdyti krizės eskalavimą prieš pradedant tikrą dialogą, – kalbėjo A. F. Rasmussenas. – Jei Maskva tikrai pasirengusi dialogui, ji turėtų atitraukti savo pulkus. Kasdien stebime palydovines nuotraukas. Rusija Rytų Ukrainoje kursto etninę įtampą ir provokuoja neramumus. Naudodama savo karinę jėgą Maskva primeta Kijevui federacinės ir neutralios šalies modelį. Šį sprendimą gali priimti tik suvereni Ukrainos valstybė.“

Anksčiau NATO generalinis sekretorius buvo pareiškęs, kad Aljansas peržiūrės 1997 m. bendradarbiavimo susitarimą su Rusija ir 2002 m. Romos deklaraciją, kuria įsipareigojama susilaikyti nuo karinių bazių steigimo Vidurio ir Rytų Europoje. Sprendimą šiuo klausimu ketinama priimti NATO šalių užsienio reikalų ministrų suvažiavime birželį.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. Ǒ
(2014-04-10 15:20:12)
(78.63.224.64) Parašė:

Tik tokia menka sąlyga iškelta? Tik atitraukti armiją? Tai Krymas jau prarastas, "aneksija" įtvirtinta? Man atrodo, kad visos Ukrainos sritys, kurias Leninas niekieno neatsiklausęs iš Rusijos perrašė Ukrainai, turėtų sugrįžti Rusijai. Aišku, kad Karaliaučius taip pat turi tapti arba nepriklausoma valstybė, arba prisijungti prie Lenkijos.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras