2020 m. liepos 9 d.

 

NATO vadovai Varšuvoje nusprendė, kokia bus Europos ateitis

4
Paskelbta: 2018-09-30 14:25 Autorius: ekspertai.eu

Rugsėjo 28–30 dienomis Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras, pavaduodamas Lietuvos kariuomenės vadą, Varšuvoje (Lenkija) dalyvavo 180-ajame NATO karinio komiteto susitikime. Jo metu NATO šalių kariuomenių vadai su NATO karine vadovybe aptarė svarbiausius Aljanso veiklos ir tarptautinio saugumo klausimus.

NATO karinio komiteto nariai su Aljanso karine vadovybe diskutavo apie pastarajame NATO viršūnių susitikime Briuselyje priimtų sprendimų įgyvendinimą. Šios diskusijos apėmė Aljanso parengties didinimą ir gebėjimą greitai reaguoti į grėsmes, NATO modernizaciją ir vadovavimo struktūros adaptaciją, kitus svarbius sprendimus. Susitikimo dalyviai taip pat aptarė NATO Karinę strategiją, Atsaką (Responsiveness), Pastiprinimą (Reinforcement) ir NATO Pasirengimo iniciatyvą. Vadai apžvelgė saugumo situaciją operaciniuose rajonuose, aptarė NATO operacijų ir misijų įgyvendinimą bei jų ateities perspektyvas.

„Jau beveik 70 metų NATO padėjo išlaikyti taiką ir stabilumą Europoje. Mes ir toliau esami vieningi dėl savo kolektyvinės gynybos misijos. Todėl NATO yra sėkmingiausias ir labiausiai vertinamas Aljansas istorijoje.“ – jungtinės spaudos konferencijos metu sakė Lenkijos Generalinio štabo viršininkas generolas leitenantas Raimundas Andžejčakas (Rajmund Andrzejczak) ir NATO karinio komiteto pirmininkas Jungtinės Karalystės karinių oro pajėgų maršalas seras Stiuartas Viljamas Pičas (Stuart William Peach).

Vienu iš klausimų susitikimo metu buvo NATO Tarptautinio karinio štabo generalinio direktoriaus (angl. Director of the NATO International Military Staff, DGIMS) rinkimai. Bendru sąjungininkų kariuomenių vadų sutarimu juo paskirtas Vokietijos kariuomenės generolas leitenantas Hansas Viermanas (Hans-W. Wiermann), kuris šias pareigas pradės eiti 2019 metais ir jas vykdys trejus metus.

Varšuvoje vykęs NATO karinio komiteto susitikimas kartu užbaigė pasirengimą spalio 3–4 dienomis Briuselyje įvyksiančiam NATO gynybos ministrų susitikimui.

180-ajam NATO karinio komiteto susitikimui vadovavo komiteto pirmininkas Jungtinės Karalystės karinių oro pajėgų maršalas seras S. V. Pičas. Jam talkino tiek NATO pajėgų Europoje vadas JAV kariuomenės generolas Kertis M. Skaparotis (Curtis M. Scaparrotti), tiek ir NATO vadas transformacijai Prancūzijos oro pajėgų generolas Andrė Lanata (André Lanata). Susitikimo šeimininku ir pagrindiniu organizatoriumi buvo Lenkijos generalinio štabo viršininkas generolas leitenantas R. Andžejčakas.

NATO karinis komitetas yra aukščiausio lygmens NATO karinė vadovavimo struktūra, pavaldi Šiaurės Atlanto Tarybai, Gynybos planavimo ir Branduolinio planavimo komitetams. Jame priimami strateginiai Aljanso kariniai sprendimai ir formuojami kariniai patarimai Šiaurės Atlanto Tarybai, priimančiai politinius sprendimus. Komitetą sudaro NATO valstybių kariuomenių vadai. Kasdienėje komiteto veikloje valstybėms narėms atstovauja jų kariniai atstovai. Karinio komiteto nariai susitinka tris kartus metuose. Du susitikimai rengiami Briuselyje, vienas – rotacijos principu kurioje nors iš NATO valstybių.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
4. Anfisa
(2018-09-30 20:46:48)
(88.118.163.49) Parašė:

2-m. ir 3-m. Priestarauju. NATO ir Pindosija - jega. Visas pasaulis zino, kad NATO ir Pindosija visur atnesa laisve ir demokratija. O taipogi sviesa ir siluma. Nuo bombardavimu...3. U-2 to 2. Dzukas
(2018-09-30 19:57:04)
(85.206.97.144) Parašė:

"NATO be amerikonu, siuo metu, yra niekalas." Tame ir esme. Situacija pasikeite is esmes ir ji keiciasi toliau visai ne amerikonu, ar juolab, pusdurniu bobu kurios vadovauja ES valstybiu kariuomenems naudai. Y daugely is ju, be asaru negalima ziureti, lygiai kaip ir y ju kariuomenes. Turint galvoje, kad Trumpas labai rimtai uzsieme Vokietijos ekonomika, tai situacija tik bloges. Taigi, negali buti, kad Rusija ta proga nesusitvarkytu savo reikalu Ukrainoje ir panasiose jankiu kolonijose. Jusu minimu riausiu nebus jau vien del to, kad kaip rodo istorija, nugaletojai visur pasitinkami su gelemis.2. Dzukas > 1. U-2
(2018-09-30 18:36:17)
(93.100.87.209) Parašė:

Nemanau kad imanomos rimtos problemos. Jau septynis desimtmeciu egzistuoja NATO ir realiu rimtu problemu nekilo. Sakyciau, NATO neskirta spresti rimtas problemas, jai skirtas policininko vaidmuo malsinti ciabuvius ir ne daugiau. Amerikonams rimtos problemos tikrai nereikalingos, nes jie lengvai pazeidiami ir jiems nera tikslo veltis i rimtas riauses. Vardan ko? NATO be amerikonu, siuo metu, yra niekalas. Metikiu kad butu imanoma kas nors rimto.1. U-2
(2018-09-30 18:09:38)
(89.116.124.39) Parašė:

Kilus rimtoms problemoms, puse šitu senu pirdilu banaliai pabegs kur akys mato. Likusi puse pasidalins panašiai y dvi lygias dalis - pirma, sudegins "iskanderai"(noretusi, kad su konvenciniu uztaisu), antra paseks felfmarsalo Pauliaus pedomis, pasiduos nugaletojui ir šokiais ir dainomis linksmins poliarinius meškinus Naujosios Zemes rajoneParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras