2020 m. vasario 23 d.

 

NATO priešakinių pajėgų bataliono specialistai treniravosi gabenti karines atsargas į Lietuvą

6
Paskelbta: 2019-12-06 15:24 Autorius: ekspertai.eu

Savaitės pradžioje vieną iš Kauno geležinkelio stoties terminalų pasiekė vagonų sąstatas iš Vokietijos, kuris buvo pakrautas kovinių atsargų konteineriais ir karine technika – pėstininkų kovos mašinomis bei visureigiais. Tai – Europos Sąjungos PESCO projekto kontekste vykusios logistikos pratybos, kurias surengė Lietuvoje dislokuotos NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės ir Lietuvos kariuomenės logistikos specialistai.

Pratybų metu karinė technika ir atsargos buvo pakraunamos į vagonus Vokietijoje ir geležinkeliu pervežtos į Lietuvą. Šių mokymų tikslas - treniruoti ir supaprastinti Europos Sąjungos ir NATO valstybių pajėgoms karinio tranzito procedūras, siekiant greičiau ir laisviau judėti Europoje gabenant aprūpinimo krovinius, kas būtų itin svarbu tuo atveju, jeigu reikėtų stiprinti Baltijos šalių gynybinius pajėgumus.

Traukiniu atvežtas krovinys buvo nukrautas nuo traukinio vagonų ir gabenamas iki logistikos centro Ruklos miestelyje, kuriame dislokuota ir Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ bei jai priskirtas NATO Priešakinių pajėgų kovinės grupės vienetas.

Nuolatinis struktūrizuotas bendradarbiavimas (angl. Permanent Structured Cooperation, PESCO) – tai ES Lisabonos sutartimi paremta bendradarbiavimo platforma, kurioje dalyvaujančios 25 ES šalys siekia vystyti savo karinius pajėgumus. Šis karinių krovinių pervežimas buvo atliktas Vokietijos vadovaujamo PESCO projekto  „Logistikos centrų tinklas Europoje ir parama operacijoms“ (angl. Network of Logistic Hubs in Europe and Support to Operations) rėmuose, kuriuo siekiama vystyti logistinių centrų tinklą ES teritorijoje ir tobulinti karinių atsargų tranzito procedūras, trumpinti aprūpinimo laiką.

Šiuo metu PESCO programos rėmuose vystomi 48 įvairūs projektai, susije su programoje dalyvaujančių šalių gynybinės galios stiprinimu. Į PESCO projektą „Logistinių centrų tinklas Europoje ir parama operacijoms“ įsitraukę 15 Europos Sąjungos šalių, iš kurių koordinatoriaus vaidmenį atlieka Vokietija, keturios šalys yra stebėtojos. Lietuva savo ruožtu yra inicijavusi PESCO kibernetinių  greitojo reagavimo pajėgų projektą ir jam vadovauja. 

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
6. Iš JAV
(2019-12-07 09:30:02)
(179.43.134.155) Parašė:

Seku Lietuvoje sukeltą prolandsberginę psichozę ir stebiuosi: juk reikia būti visišku besmegeniu, kad nesuprastum, kas vyksta pasaulyje!.. Lietuvoje keliama karinė isterija turėtų priversti kiekvieną bent kiek blaiviau mąstantį žmogų gerai pagalvoti, kur čia, kaip sakoma, šuo pakastas... „Rusai puola, rusai puola, rusai... Putinas, Putinas, Putinas... Bėkit, vaikai, slėpkitės, tuoj ateis tas baisusis maskolius ir suės jus!..“ Daug kam tokia Lietuvoje sukelta psichozė jau tapo tarsi liga, todėl žmonės elgiasi taip, lyg būtų užhipnotizuoti. Tokiais atvejais visuomenė jau nebegali racionaliai mąstyti. Amerikoje tikrai nėra tokios absurdiškos isterijos kurstymo, kokią matau Lietuvoje!.. JAV net ir oficiozinės pozicijos prisilaikančiuose laikraščiuose yra gan įvairių nuomonių. Pvz., Oregono valstijos Judžino miesto laikraštyje pasirodė žurnalisto straipsnis, kuriame jis tiesiai šviesiai klausia: kaip Amerika reaguotų, jeigu Rusija ar Kinija bandytų dislokuoti savo raketas Meksikoje ar Kanadoje? Ar JAV toleruotų tokį „anakondos žiedą“?.. Nemažai ir labai stambaus kalibro politikų, visuomenės veikėjų dabar JAV panašiai kalba. Stebėdamas absurdišką isteriją Lietuvoje dėl įvykių Ukrainoje ir Kryme, kai landsbergistai (net ir tautininkai, dėl kurių man labiausiai apmaudu) prie Rusijos ambasados Vilniuje rodo „cirkus“ - piketus rengia, vis prisimenu, kaip vienas tūlas žurnalistas su dviem pavardėm buvo parašęs, kad meldžiasi ne už taiką Sirijoje, o už greitesnę karo pradžią. Tad nejučiomis pagalvoju, kiek kartų per praėjusius 25 metus man yra tekę sakyti, jog man gėda dėl tokios dabartinės Lietuvos!.. (Buvusios Lietuvos prezidentės D. Grybauskaitės elgesį galima suprasti, nes ji - paprasčiausia marionetė. Kaip jai iš šalies patarė ar liepė, taip ji ir elgėsi!..) Lietuvai nuo visų šitų nesąmonių geriau tikrai nebus!.. Jau kai kurie verslininkai išdrįso pasakyti, kad dėl eskaluojamos karinės isterijos su Rusija patirs rimtų ekonominių, finansinių nuostolių, gali būti prarasta daugybė darbo vietų. Bedarbystės pasekmė - nauja didelė emigracijos banga iš Lietuvos. Iš Lietuvos emigravo tiek žmonių, kiek gyvena Vilniuje ir Kaune. Bent pabandykime įsivaizduoti Vilnių, ištuštėjusį, lyg kokį Černobylį. O kiek dar žmonių Lietuva gali prarasti?..5. Nelaime 1-am
(2019-12-06 23:01:02)
(107.77.173.38) Parašė:

Kaime mums pastate tvarta pamenu.Sedi dedes geria arielka meistras sako mano sunus mokinasi ir tipo turi dzideli galvu,o kitas sako,tai jeigu karas greceu kabys dzidely galvu!Tai taukuota turit uomeny dzidely galvu,tai neblogai greiciau uskabys!Mazas rimtai galvojau ir vis ziuredavau keno galva didoka.Dabar prisiminus negaliu is juoko!4. Nesupratau... Kaip ten?
(2019-12-06 21:40:52)
(31.17.252.108) Parašė:

... karines atsargas ar atliekas???3. Proletaras
(2019-12-06 18:01:43)
(78.58.185.179) Parašė:

USA/NATO okupantai toliau iš Lietuvos daro plasdarma žygiui į Rytus. Bet nesidomi istorija, kuom tai baigėsi Napolionui ir Hitleriui, bei lenkams savo laiku.2. saude tu saude
(2019-12-06 17:49:27)
(185.168.12.46) Parašė:

ruoskites gojai,bet pries tai ysiziurekit i lazerini ginkla naujosios kartos ant tanko,o sis skirtas miestuose ar kitoj gyvenamoj teritorijoj,na zodziu riausems malsinti.na daugiau nera ka pridurti.....tipo treniruojasi?1. isgasius
(2019-12-06 17:46:46)
(82.132.218.72) Parašė:

BUS karas ,bl uzupeso taukuoti snukiai,kariaukit patys,isgamosParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras