2020 m. liepos 4 d.

 

NATO pajėgų integravimo vienetai iššūkiams pasirengę

1
Paskelbta: 2016-10-20 19:13 Autorius: ekspertai.eu

Spalio 18–20 dienomis Vilniuje vyko trečioji NATO daugianacionalinio šiaurės rytų korpuso vadavietės ir NATO pajėgų integravimo vienetų konferencija.   Renginiui pirmininkavo NATO Daugianacionalinio šiaurės rytų korpuso vadas generolas leitenantas Manfredas Hofmanas (Manfred Hofmann), o jį buvo atvykę daug aukštų karininkų, tarp jų ir NATO Jungtinių pajėgų vadovybės štabo Briunsiume vadas generolas Salvatorė Farina (Salvatore Farina).

Ši konferencija jos dalyviams buvo puiki platforma modeliuoti NATO pajėgų integravimo vienetų ateitį pagal liepą NATO viršūnių susitikime Varšuvoje nustatytas gaires. Šią vasarą Lenkijos sostinėje priimti sprendimai patvirtino, kad NATO yra pasirengusi saugoti beveik milijardą aljanso šalyse gyvenančių piliečių. Svarbiu saugumo Europoje ir už jos ribų didinimo aspektu tapo matomo aljanso buvimo NATO šiaurės rytų pasienyje užtikrinimas. Tai siejasi ir su itin reikšminga NATO Daugianacionalinio šiaurės rytų korpuso ir jam pavaldžių NATO pajėgų integravimo vienetų vaidmeniu.

„Naujos Varšuvoje sutartos iniciatyvos, kaip pavyzdžiui, sustiprintų pajėgų dislokavimas, reikalauja adaptuoti ir tobulinti net ir naujausias mūsų struktūras, tokias kaip NATO pajėgų integravimo vienetai, – teigė generolas S. Farina. – Kiekviena iš šių nedidelių vadaviečių yra unikali ir organizuota taip, kad kaip galima geriau vykdytų konkrečias užduotis. Taip pat ši konferencija buvo labai vertinga ir tuo, jog suteikė galimybę NATO pajėgų integravimo vienetų vadams ir jų personalui pasidalyti ateičiai naudinga patirtimi ir išmoktomis pamokomis.“

Lenkijoje ir trijose Baltijos šalyse įsteigti NATO pajėgų integravimo vienetai veikia nuo 2015 metų rugsėjo mėnesio. Lygiai po metų buvo aktyvuoti dar du vienetai – Vengrijoje ir Slovakijoje. Šiandien strateginiame NATO regione veikia šeši NATO pajėgų integravimo vienetai, pavaldūs NATO Daugianacionaliniam šiaurės rytų korpusui. Šių vienetų įsteigimas žymi reikšmingą žingsnį  užtikrinant NATO atgrasymo gynybos laikyseną. Tuo pačiu tai demonstruoja ir bendrą aljanso šalių nuostatą ir įsipareigojimus siekti, kad Šiaurės Rytų Europa būtų saugi.

„Norėčiau pabrėžti, kad išlaikyti saugumą yra komandinis darbas, – pabrėžė generolas leitenantas M. Hofmanas. – Drauge su Pajėgų integravimo vienetais, mūsų priešakiniais įrankiais, mes oficialiai tapome regioniniu saugumo globėju šiaurės rytų flange. Esame pasirengę remti bataliono dydžio kovines grupes, taip siekdami saugumo stiprinimo regione teisėtu ir aplinkybėms proporcingu būdu.“

Įsteigus Pajėgų integravimo vienetus  į NATO šiaurės rytų regionus atvyko įvairių karinių sričių ekspertų, pasirengusių  prireikus prisidėti prie skubaus  tūkstančių karių dislokavimo bet kuriais aspektais ir bet kuriuo metu. Pradėję veikti Šiaurės Rytų Europos centre savo misiją vykdantys Pajėgų integravimo vienetai sukėlė didelį šalyse, kurie jie veikia, susidomėjimą. Vos per vienerius bendradarbiavimo metus jie parodė, jog yra puikūs šalių šeimininkių rėmėjai ir svarbūs partneriai.

„Esu itin patenkintas Pajėgų integravimo vieneto Vilniuje personalo profesionalumu. Galėdami pasinaudoti jų specifinėmis žiniomis, turime  galimybę remtis ilgamete patirtimi, kuri yra ypač naudinga Lietuvos kariuomenei“, – sakė Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras, pasidžiaugdamas, kad  tokio pobūdžio NATO lygmens konferencija po Varšuvoje priimtų sprendimų įvyko būtent Lietuvoje.

Pasak konferencijos rengėjų, Vilniuje vykusios konferencijos vienas iš tikslų buvo – paskatinti NATO ir civilinių Lietuvos organizacijų parterystę. Jis metu generolas M. Hofmanas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Socialinių tyrimų centru. Ši sutartis atspindi NATO tikėjimą, jog bendras karinių ir civilinių institucijų bendradarbiavimas stiprina Šiaurės Rytų Europos saugumą.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. Darijus
(2016-10-20 19:45:19)
(212.233.63.220) Parašė:

Ei ten, Durnių laive, o turite civilių ar tik vienus kariškius?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras