2020 m. birželio 2 d.

 

NATO Oro pajėgų vadavietės vadas padėkojo Lietuvai už bendradarbiavimą

3
Paskelbta: 2019-08-14 13:30 Autorius: ekspertai.eu
KAM archyvo nuotr., aut. T. Festner.
KAM archyvo nuotr., aut. T. Festner.

NATO Oro pajėgų vadavietės (NATO AIRCOM) vadas generolas Jeffrey L. Harrigian, susisiekęs telefonu su Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadu pulkininku Dainiumi Guzu, padėkojo Lietuvos karinėms oro pajėgoms už sėkmingą bendradarbiavimą, aptarė ateities perspektyvas.

Gen. Jeffrey L. Harrigian pasveikino LK KOP vadą plk. Dainių Guzą su Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų įkūrimo 100-čiu ir paprašė perduoti jo sveikinimą ir visiems Lietuvos karinių oro pajėgų kariams.

Generolas taip pat padėkojo Lietuvai už indėlį prisidedant prie šių metų liepą pirmą kartą Baltijos regione vykusių tarptautinių oro gynybos pratybų „Rapid forge" („Spartus atsakas").

Taip pat gen. Jeffrey L. Harrigian padėkojo LK KOP vadui už puikiai suorganizuotą tarptautinę konferenciją „Oro galios įtaka ir galimas indėlis į Baltijos jūros regiono gynybą", kurioje dalyvavo jo deleguotas pavaduotojas mobilizacijai gen. maj. John B. Williams. Gen. maj. John B. Williams dalyvavo ne tik konferencijoje, bet ir aviacijos šventėje „Sakalo sparnai 2019", kuri vyko LK KOP Aviacijos bazėje Šiauliuose.

Plk. D. Guzo kvietimu NATO Oro pajėgų vadavietės vadas gen. Jeffrey L. Harrigian atvyks į Karinių oro pajėgų aviacijos bazėje Šiauliuose vyksiančią NATO  oro policijos misijos pasikeitimo ceremoniją, kurią planuojama surengto rugsėjo 3 dieną. Šiuo metu  NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse budinčius Vengrijos, Ispanijos ir Jungtinės karalystės karinių oro pajėgų karius keis kontingentai iš Belgijos, Danijos ir Čekijos. Vizito metu Šiauliuose NATO oro pajėgų vadas su Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadu aptars Baltijos regiono valdymo ir pranešimų centrų bendradarbiavimą, integruotos oro gynybos planus.

Savo ruožtu plk. D. Guzas padėkojo gen. Jeffrey L. Harrigian už nuoseklias Jungtinių Amerikos Valstijų  karinių oro pajėgų ir NATO oro pajėgų vadavietės pastangas, stiprinant Lietuvos ir regiono oro erdvės saugumą.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
3. Vytas
(2019-08-16 15:46:33)
(46.249.171.56) Parašė:

Viskas logiška, bičiuliai, lėšas juk reikia "įsisavinti". Na, ir neskriauskit Lietuvos kariuomenės, juk net 2 "spartanus" turi ir keletą sraigtasparnių. O tai pasidarys gėda ir sumanys kokią eskadrilę F-16 įsigyti, tai ir 5 procentų BVP neužteks tokiam pirkiniui ir jo išlaikymui. Jūroje jau turime pakankamai metalo laužo, o tai dar mūsų draugai jankiai sugalvos padovanoti senų lėktuvų porą eskadrilių, kaip kadaise niekam tikusių šautuvų M-14.2. trumpai
(2019-08-14 15:37:50)
(78.57.130.78) Parašė:

>1. Romas -viska tu supranti ne bereikalo stebiesi kodėl tokie kaštai surudijusiems kukuruznikams,kukuruznikai ir tie dykai neskraido.1. Romas
(2019-08-14 14:00:24)
(77.111.247.154) Parašė:

Keisti laikai dabar - lektuvu nera, o Karines oro pajegos yra, net kazkoks pajegu vadas yra. Idomu - kiek Lietuvai kainuoja neegzistuojancios Karines oro pajegos? Turiu itarima, kad visu tu pulkininku su padejejais ir kita svita atlygio biudzetas zymiai virsija islaidas tiems keliems pasenusiams "kukuruznikams". Unikalus reiskinys - nera ne vieno kovinio lektuvo, o Karines oro pajegos yra.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras