2020 m. gegužės 27 d.

 

NATO neigia kaltinimus, kad Aljansas neįstengtų deramai apginti Baltijos šalių

Paskelbta: 2014-05-19 17:17 Autorius: Naujienų redaktorius
NATO neigia kaltinimus, kad Aljansas neįstengtų deramai apginti Baltijos šalių
NATO neigia kaltinimus, kad Aljansas neįstengtų deramai apginti Baltijos šalių

NATO atstovas spaudai reagavo į žurnale „Spiegel“ išsakytą kritiką ir pareiškė, kad Aljansas pasirengęs užtikrinti savo narių ir sąjungininkų saugumą bet kokiomis aplinkybėmis, taip pat ir galimos Rusijos agresijos atveju, praneša leidinys „Bild“.

Sekmadienį Vokietijos žurnale „Spiegel“ pasirodė straipsnis, kuriame buvo cituojamas NATO Gynybos planavimo komiteto dokumentas. Jame buvo pareikšta, jog jei Rusija užpultų Baltijos šalis, Aljansas neįstengtų jų apginti įprastine ginkluote.

NATO spaudos sekretorius pareiškė, kad, atsižvelgdamas į Ukrainos krizę, Aljansas „ėmėsi skubių priemonių bendram šalių narių saugumui stiprinti ore, jūroje ir sausumoje“.

Jis taip pat pabrėžė, kad Aljansas griežtai laikosi NATO sutarties 5-ojo straipsnio, pagal kurį vienos ar kelių NATO šalių užpuolimas laikomas viso Aljanso užpuolimu.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras