2019 m. rugpjūčio 21 d.

 

NATO karinis komitetas Briuselyje su Lietuva ir kitomis šalimis aptarė strateginius Aljanso klausimus

5
Paskelbta: 2019-01-16 20:05 Autorius: ekspertai.eu

Sausio 15-16 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas NATO būstinėje Briuselyje dalyvavo 180-ojoje NATO karinio komiteto konferencijoje. Jos metu NATO karinė vadovybė ir šalių kariuomenių vadai sprendė strateginius Aljanso ir tarptautinio saugumo klausimus.
 
Konferencijos pradžioje NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas supažindino kariuomenių vadus su politiniu kontekstu artėjant šalių gynybos ministrų susitikimui vasarį ir kitais strateginiais Aljanso klausimais.

Vėliau, pirmininkaujant nuolatiniam NATO karinio komiteto pirmininkui oro pajėgų maršalui, serui Stuartui Williamui Peachui, buvo aptarti dabartiniai ir ateities strateginiai Aljanso iššūkiai, atgrasymo ir gynybos laikysena. Aptariant pastarąjį klausimą dėmesys buvo skirtas išankstiniams NATO gynybos planams ir jų suderinamumui su šalių nacionaliniais ir Europos Sąjungos gynybos planais.

Atskiros darbinės sesijos metu vyriausiasis NATO pajėgų Europoje vadas generolas Curtisas M. Scaparrottis karinio komiteto nariams pristatė NATO karinės strategijos ir Aljanso parengties iniciatyvos statusą.
 
Konferencijoje NATO operacijos Afganistane „Tvirta parama“ (angl. Resolute Support Mission, RSM) vadovybė supažindino su šios operacijos rezultatais ir aptarė tolimesnes jos vykdymo perspektyvas. Svečio teisėmis vienoje iš darbinių sesijų dalyvavęs Pakistano kariuomenės vadas gen. Zubairas Mahmoodas Hayatas komitetui pristatė saugumo situaciją šalyje ir regione, bendradarbiavimą su NATO.

Konferencijos paraštėse sausio 15 d. Lietuvos kariuomenės vadas susitiko su Lenkijos kariuomenės vadu gen. ltn. Rajmundu Andrzejczaku. Generolai aptarė dvišalį ir daugiašalį karinį bendradarbiavimą ir jo stiprinimo galimybes.

Sausio 16 d. NATO karinio komiteto konferenciją tęsė vyriausiojo NATO pajėgų vado transformacijai gen. André Lanata pranešimas apie galimas strateginio konceptualaus mąstymo sąsajas su konkrečiais Aljanso kariniais pajėgumais. Vėliau buvo diskutuojama apie bendrai finansuojamų pajėgumų valdymo modelį ir jo taikymo perspektyvas.

Sakartvelui skirtos darbinės sesijos metu Sakartvelo kariuomenės vadas gen. mjr. Vladimeras Chachibaia konferencijos dalyviams papasakojo apie saugumo situaciją šalyje bei įgyvendintus projektus siekiant narystės Aljanse.

Konferencijos pabaigoje dėmesys buvo skirtas saugumo situacijai Vakarų Balkanuose ir galimoms NATO priemonėms, padėsiančioms užtikrinti stabilumą šiame regione.

NATO karinis komitetas yra aukščiausio lygmens NATO karinis vadovavimo padalinys, pavaldus Šiaurės Atlanto Tarybai, Gynybos planavimo ir Branduolinio planavimo komitetams. Jame priimami strateginiai kariniai sprendimai ir teikiami kariniai patarimai Šiaurės Atlanto Tarybai, priimančiai politinius sprendimus.
 
Aukščiausiu lygiu komitete dalyvauja NATO valstybių kariuomenių vadai, kasdienėje komiteto veikloje valstybėms narėms atstovauja jų kariniai atstovai. Lietuvos vyriausias karinis atstovas prie NATO – brg. gen. Modestas Petrauskas.
 
Karinio komiteto konferencijos, kuriose dalyvauja kariuomenių vadai, paprastai vyksta tris kartus metuose. Dvi rengiamos Briuselyje, viena – rotacijos principu kurioje nors NATO valstybėje.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
5. Andrius.A.
(2019-01-17 12:36:21)
(88.222.106.102) Parašė:

NATO įpač svarbi lietuvių nomonė.4. todėl
(2019-01-16 21:08:51)
(188.69.193.7) Parašė:

kad nuo kalbų iki veiksmų dar bus pranešimas tviteryje3. Ww
(2019-01-16 21:00:48)
(80.214.221.86) Parašė:

Trumpas savo aplinkoje prašneko apie JAV pasitraukimą iš NATO nes per didele našta. Idomu kodel nera rašoma ?2. Skeptikas
(2019-01-16 20:37:02)
(78.58.124.14) Parašė:

Kas ten tarėsi. Pvz. Allepoje buvo suimti Sirijos saugumiiečių USA/NATO karo instruktorius. Lietuvai net nebuvo pranešta, nors privalu.1. Dzukas
(2019-01-16 20:14:24)
(93.100.87.209) Parašė:

Is tuscio i kiaura...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras