2020 m. balandžio 7 d.

 

NATO ekspertų grupėje dirba ir Lietuvos atstovas

4
Paskelbta: 2016-11-04 14:43 Autorius: ekspertai.eu
Nuotraukos autorius A. Pliadis, KAM.
Nuotraukos autorius A. Pliadis, KAM.

Šiandieną, lapkričio 4 d. darbą Briuselyje pradeda NATO generalinio sekretoriaus aukšto lygmens vyresniųjų ekspertų grupė, į kurią pakviestas ir Lietuvos krašto apsaugos ministerijos atstovas – Gynybos politikos ir planavimo departamento direktoriaus pavaduotojas Sigitas Dzekunskas.

Ekspertų grupė suburta siekiant, kad visi reikalingi kariniai pajėgumai NATO vadavietes pasiektų tuomet, kai jų labiausiai reikia. Ekspertai patars Generaliniam sekretoriui ir Šiaurės Atlanto Tarybai, kaip pagerinti NATO bendro finansavimo resursų valdymą.

NATO bendro finansavimo biudžetas per metus sudaro apie 2,5 mlrd. eurų. NATO saugumo investicijų programos lėšos kiekvienais metais skiriamos ir NATO projektams Lietuvoje įgyvendinti. 

Trylikos ekspertų grupę sudaro generolai, patyrę konsultantai ir aukšto lygmens NATO šalių gynybos ministerijų atstovai. Galutinės ekspertų rekomendacijos bus patvirtintos 2017 m. birželio mėn. vyksiančiame NATO šalių gynybos ministrų susitikime. 

Ekspertų grupę sudaro Bulgarijos, Graikijos, Italijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Norvegijos, Prancūzijos, Portugalijos ir Turkijos atstovai.

NATO viršūnių susitikime Varšuvoje 2016 m. liepos mėn. buvo nuspręsta gerinti NATO bendro finansavimo resursų valdymą ir spalio mėn. suburta aukšto lygmens vyresniųjų ekspertų grupė.

Sigitas Dzekunskas nuo 2003 m. vadovavo Krašto apsaugos ministerijos Įsigijimų departamentui. Vėliau dirbo resursų patarėju Lietuvos nuolatinėje atstovybėje prie Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos, NATO resursų politikos ir planavimo taryboje. 2009 m. buvo išrinktas NATO aprūpinimo ir tiekimo organizacijos direktorių tarybos pirmininku, ėjo kitas su resursų politika ir valdymu susijusias pareigas.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
4. wow koks kudas
(2016-11-06 13:49:50)
(212.21.66.6) Parašė:

linkevicius valgyt neduoda.3. Vadakste
(2016-11-04 22:36:07)
(78.58.56.171) Parašė:

Zmonijai reikalinga taika. Stop ginklavimuisi ir karams.2. nu
(2016-11-04 21:38:29)
(77.90.124.209) Parašė:

jis dulkes mokinosi valyti nuo stalu1. Darijus
(2016-11-04 21:11:54)
(212.233.63.220) Parašė:

O kokią USA aukštąją karo mokyklą baigė tautietis?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras