2020 m. gegužės 31 d.

 

NASA: dėl krovininio kosminio laivo avarijos astronautams neteks badauti

Paskelbta: 2015-06-29 13:31 Autorius: ekspertai.eu
TKS veikia nuo 1998 metų.
TKS veikia nuo 1998 metų.

NASA pareiškė, kad Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) pakanka maisto, kad astronautai galėtų prasimaitinti dar kelis mėnesius. Liepos 3 d. į TKS turėtų atskristi rusų krovininis laivas „Progresas“, rugpjūčio mėnesį – japonų kosminis laivas HTV.

NASA pripažino, kad ši avarija sudavė skaudų smūgį agentūros planams, nes prarasta laivo viduje buvusi unikali tyrimams skirta aparatūra.

Privačios kosminės kompanijos SpaceX raketa „Falcon“ birželio 28 d. subyrėjo ore, praėjus kelioms minutėms po starto iš Kanaveralo kyšulio Floridos valstijoje (JAV). Raketa nešėja turėjo nugabenti į TKS krovininę kapsulę „Dragon“.

Tai jau ne pirmoji laivo, skrendančio į TKS, avarija per paskutiniuosius kelis mėnesius. Balandžio 28 d. iki TKS nesugebėjo nuskristi Rusijos krovininis laivas „Progresas“. Jis pradėjo nekontroliuojamai suktis ir neatsakė į iš žemės siunčiamas komandas. Gegužės 8 d. krisdamas „Progresas“ sudegė žemės atmosferoje.

Šaltinis: bbc.com

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras