2020 m. liepos 5 d.

 

Naglis Puteikis: prašau pradėti sekti ir kitų svarbių prekių gamybos ir pardavimo kainas

12
Paskelbta: 2020-03-25 22:20 Autorius: Naglis Puteikis

Kol Vyriausybė delsia, kol Vartotojų teisių apsaugos tarnyba, kuriai pavesta tiktinti kainų pagrįstumą, miega, gamintojai ir prekybos tinklai žvėriškai pelnosi iš dezinfekcinio skysčio.

Apie D. Grybauskaitės stiliaus paskirtųjų Konkurencijos tarybos vadovus ir narius, kurie turėtų prižiūrėti, kad nebūtų kartelinių susitarimų tarp gamintojų ir pardavėjų, iš viso tyliu – turbūt tebesilsisi Balyje ar Maldyvuose už tų pačių dovanas.

Vilniaus degtinės direktorius teigia, kad kažkoks to skysčio komponentas pabrango net keliolika kartų. Bet nesako koks. Įdomu, kuris iš trijų, etilo alkoholis, glicerolis ar vandenilio peroksidas?

Prekybos tinklas Aibė tai iš vis be žodžių – 100 proc. antkainį užsidėjo!!! („Kaina auga: už dezinfekcinį skystį prašo ir pusšimčio eurų“)

Pirmas mano bandymas kreiptis į šias istaigas nepavyko, matyt teks rašyti kasdien štai tokius raštus, kokį išsiunčiau prieš 3 dienas, rašyti:

DĖL VILNIAUS DEGTINĖS VIEŠO IR SKAUDAUS NUBAUDIMO UŽ NEPAGRĮSTAI IŠPŪSTAS DEZINFEKCINIO SKYSČIO KAINAS

Lietuvos Respublikos Vyriausybei
Vartotojų teisių apsaugos tarnybai

2020 03 19 d.
Nr. SN-S-0319/2020

Prieš kelias dienas, 2020 03 16 d. AB „Vilniaus degtinės“ firminėje parduotuvėje Panerių g. 47, Vilniuje pirkau dezinfekcinį skystį – jis tada kainavo 4 eurus už litrą.

Šiandien, t.y. 2020 03 19 d. pirkau papildomą tokio skysčio kiekį. Tačiau 1 litras jau kainavo ketvirtadaliu, t. y. vienu euru brangiau – 5 eurus už litrą.
Kas pasikeitė per kelias dienas? Spirito žaliava pabrango? Gamybos kaštai? Energijos sąnaudos? Darbuotojams algas 25 proc. pakėlė? Juk ne.

Visi suprantame, kad niekas kol kas ketvirčiu nepabrango, o tiesiog gamintojas ir jo pardavėjas (greičiausiai čia tas pats akcininkas) piktybiškai naudojasi žmonių nelaime.

Todėl prašau nedelsiant VIEŠAI ir SMARKIAI nubausti Vilniaus degtinės SAVININKUS (o ne iešmininkus – samdomą direktorių, ar pardavimų vadybininką) už tokį nepagrįstą kainų kėlimą - kad kitiems gamintojams ir pardavėjams tai būtų pamoka.

Ir dar – kaip gali tokio paprasto dezinfekcinio skysčio kaina artėti prie degtinės kainos prašau atlikti šio produkto savikainos analizę ir palikus 5 proc. pelną įpareigoti sumažinti šio skysčio kainą parduotuvėse ir patikrinti, ar pagrįstus antkainius užsideda kiti šio skysčio pardavėjai.

Tuo pačiu prašau pradėti sekti ir kitų svarbių prekių gamybos ir pardavimo kainas, nes piktnaudžiauja ir kiti gamintojai bei pardavėjai.

Atsakymą prašau siųsti el.paštu.

Seimo narys Naglis Puteikis

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
12. žopa
(2020-03-26 21:33:21)
(82.135.226.79) Parašė:

Pochui tas dezinfekcinis skysti Puteiki.Vilkaviškyje centinę ligoninę pavertė specialia korono viruso karščiavimo linija tai yra specialia ligonine,kurioje bus priimami pacientai nuo 18 iki 60 metų pacientai virš 60 metų gaus nukreipimą tiesiai į kapines,kastuvus išsikasti duobę duos savivaldybė nemokamai į,kokią instituciją reikia kreiptis,kad atsigulęs į šią tranšėją butum užkastas ir nekelumei pavojaus valdininkams ir elitui?Fašistai savo aukas sudegindavo tą patį galėtų daryti ir Lietuvos vyriausybė ir jos institucijos.Milijoną ištrėmėme likusį milijoną vietoje sunaikinsite?11. Darijus
(2020-03-26 14:56:39)
(185.6.235.186) Parašė:

Nr.9-am: Žemė apvali. Po CCCP žlugimo, kapitalizmas įsitvirtino visur, jo vystymasis baigtinis. Tą ir matome. Tai puikiai dėsto Michail Chazin, dabartinis ekonomikos guru. Dar niekas jam nepaprieštaravo, o vakarų ekonomistai ištikti stabo, nes jie nieko savo ekonomix teorijom paaiškinti nesugeba.10. Valdas
(2020-03-26 13:22:04)
(46.36.78.130) Parašė:

Eilinė tuščia savireklama. Tačiau liūdina ne tai (ko gi kito galima būtų tikėtis iš LT kolonijos politiko), o pritarianti komentatorių reakcija, liudijanti apie tokios tuštybės paklausą. Šitos kainos Lietuvoje NEREGULIUOJAMOS. Ką, N. Puteikis, tiek metų sėdėdamas Seime, to dar nežino? Ar ir džiūgaujantys komentatoriai per 30 metų taip ir nesugebėjo to suvokti? Ne veltui sakoma: durną glušą ir bažnyčioj muša. Tad kai kitą kartą gausite per galvą, prieš pradėdami rėkti pagalvokite, ar tikrai to nenusipelnėte. P.S. Aš pražiopsojau ar p. N. Puteikis niekada nekėlė klausimų dėl kolonijos aparato tiesiogiai reguliuojamų kainų kėlimo?9. aAlgirdas -Darijui(1)
(2020-03-26 13:18:34)
(78.63.201.190) Parašė:

rekomenduoju paskaityti K.Marksą --- kapitalizmas nestovi vietoje ir besivystydamas taip ir nesugebėjo išvengti KRIZIŲ. Ir apsisprendimas nieko nepadės.8. Esmė
(2020-03-26 13:05:37)
(78.62.104.88) Parašė:

Puteikis siulo panaikinti kapitalizma (laisva rinka) . Sutinku, kad galima apie tai diskutuoti.7. Jonas
(2020-03-26 10:48:49)
(162.247.72.199) Parašė:

XX a. antroje pusėje JAV per Tarptautinį valiutos fondą (TVF) ir Pasaulio banką (PB) vykdė kitų valstybių valstybingumo mažinimo politiką, ypač Rytų Europos šalių. Lietuvos irgi.Visoms buvo primesta nuostata, kad perėjime iš socializmo svarbiausia - pivatizavimas. Dabar privatizavimo šaukliai amerikiečiai pripažįsta to pasekmes: skurdas, AIDS, narkomanija, terorizmas... Silpnos valstybės kelia pavojų visai pasaulio bendrijai pavojingų ligų ir išsigimimų platinimu, skurdo iššaukiamais nusikaltimais, narkomanija, savižudybėmis. Tai matome Lietuvoje. Valstybėms vaduojantis iš Sovietinio bloko, JAV, TVF, PB skleidė nuostatą, kad svarbiausia, kuo greičiau valstybinį turtą privatizuoti, valstybę liberalizuoti, sumažinant jos vykdomų funkcijų kiekį. Po TSRS griūties daugelį Vidurio ir Rytų Europos valstybių užvaldė užsienio kapitalas. Šios valstybės buvo užimtos šiuolaikiškai – be šaunamųjų ginklų.Valstybingumo mažinimas sudarė sąlygas ne tik vietiniams, bet ir užsieniečiams prichvatizuoti valstybinį turtą, išplisti stambiam kyšininkavimui, pareigūnų ir politikų parsidavėliškumui. Daugumai valstybių (ir Lietuvai) buvo įpirštas parlamentinis valdymas, bet piršlys – JAV - neatsisakė prezidentinio valdymo. Prezidentinis valdymas, ypač pereinamuoju ar krizių laikotarpiu, duoda daug geresnius rezultatus, negu parlamentinis.Lietuvos valstybiškumas naikinamas, priimant 1992 metais parlamentinę Konstituciją, 1995 m. įstatymais apribojant prokuratūros galimybes ginti valstybės ir piliečių teisėtus interesus, konservatorių (TS) pradėtą, LDDP (dabar LSDP) ir kitų valdančių partijų tęstą prichvatizavimą ir visuomeninio turto išgrobstymą. Lietuvos kapitalistinėje santvarkoje yra įteisintas sukčiavimas, plėšikavimas, aferos... Engti žmones ir lobti buržujams leidžiama, kiek tik jie geidžia...Deja, ne visi suvokia, jog valstybėje yra ribotas pinigų kiekis (jeigu ji nespausdina banknotų ant tualetinio popieriaus). Jeigu saujelė erkių susigrobia ir susikrauna milijonus ir milijardus, kitiems lieka apčiulpta špyga. KOMUNISTINĖJE Kinijoje yra VALSTYBINIS KAPITALIZMAS, o ne suknista "laisvoji rinka". Visos stambiosios įmonės ten - valstybinės. Tai reiškia, kad jų pelnai papildo ne atskirų oligarchų, kaip Lietuvoje, o valstybės iždą. Privačių įmonių pelnai ir produkcijos kainos yra griežtai ribojami. Jeigu pas mus galima užsikelti kainą iki padebesių, tai Kinijoje kainos turi būti PAGRĮSTOS. Kinija jau supirko didžiulius žemių plotus Afrikoje ir JAV. Neseniai JAV spaudoje buvo paskelbta: jeigu Kinija pareikalautų grąžinti skolas, JAV ištiktų BANKROTAS.6. Dariaus
(2020-03-26 10:25:38)
(185.6.235.186) Parašė:

Nr.2-am: patikslinu, Donda - tai komjaunuolė Juknevičienė.5. pagaliau
(2020-03-26 10:09:16)
(78.58.19.26) Parašė:

gal tas koronovirusas lietuvaicius atves i prota, kaip sake vienas zmogus kol lietuvaiciai neivaldys grindiniu akmens, tol tvarkos tevyneje nebus, nes valdzia bijo tik minios.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras