2020 m. vasario 24 d.

 

Nacionalkleptokratinės valios triumfas

15
Paskelbta: 2014-03-03 16:11 Autorius: Andrejus Piontkovskis | bernardinai.lt
Andrejus Piontkovskis | Evgenios Levin nuotr. | bernardinai.lt
Andrejus Piontkovskis | Evgenios Levin nuotr. | bernardinai.lt

„Kodėl toks vidinis supuvimas taip lengvai susijungia su radikaliomis politinėmis ambicijomis, man sunku atsakyti. Galbūt išorės krizėse ieško atsakymo į savo vidines problemas. Galbūt atvirkščiai, tas lengvumas, su kuriuo užgniaužiamas bet kuris vidinis nepasitenkinimas, sudaro visagalybės iliuziją. Galbūt atsiradusi iš vidaus politikos tikslų būtinybė turėti išorės priešą sukuria tokią inerciją, kad nebegalima sustoti, tuo labiau kad kiekvienas totalitarinis režimas pūva, pats to nepastebėdamas.“ (Andrejus Almarikas „Ar išgyvens Sovietų Sąjunga iki 1984 metų?“)

Sąvokas „globokleptokratai“ ir „nacionalkleptokratai“ pradėjau vartoti 2008 metų rugpjūtį, kai Rusijos grietinėlė svarstė klausimą: ar tęsti „taikdarišką“ žygį į Tbilisį? Šiandien situacija labai panaši, todėl naudinga palyginti 2014 metų vasarį su 2008-ųjų rugpjūčiu. Tuo labiau kad pagrindinis veikėjas Maskvoje yra tas pats.

Pradėkime nuo 2008 metų rugpjūčio: „George'o Busho nubrėžta linija ant smėlio naktį iš rugpjūčio 11 į 12 dieną, kai jis viešai perspėjo apie, jo žiniomis, ruošiamą oro smūgį Tbilisio oro uostui, padalino Rusijos politinį elitą į „vigus“ ir „torius“. Į tuos, kurie išgirdę buvusio draugo George'o perspėjimą rimtai, valstybiškai sunerimo dėl nelabai (švelniai sakant) skaidrių Rusijos aktyvų Vakaruose (šimtai milijardų dolerių), ir tuos, kuriems į šiuos pinigus visiškai nusispjauti.

Nederėtų idealizuoti nė vienos iš šių grupių, tačiau jas galima pavadinti „globokleptokratais“ ir „nacionalkleptokratais“. Pastarieji – tai ta valdančiosios viršūnėlės dalis, kuri mano, kad rusišką naftą galima pardavinėti ne tik per kompaniją Gunvor, gyventi galima ne tik Londone, o ilsėtis – ne tik Kurševelėje. Tačiau tiek V. Putinas, tiek D. Medvedevas ir artimiausi jų bendražygiai vis dėlto priklauso pirmajai grupei. Tiesa, V. Putinas visada turi galimybę prisijungti prie nacionalkleptokratų ir, vadovaudamas jiems, su triumfu grįžti į prezidento krėslą, kurį savanoriškai buvo palikęs.

Kas laimės šią priešpriešą? Veikiausiai globokleptokratai, tačiau tai bus Pyro pergalė. Jie savo rankomis kiekvieną dieną, kiekvieną valandą valo kelią į valdžią nacionalkleptokratams, keikdami Vakarus. Norėdami pateisinti savo autoritarinį valdymą ir stulbinamus mastus pasiekusį vogimą, jie jau įrodė visuomenei, kad ji yra apsupta siaubingų priešų, kurie ją trokšta sunaikinti, išmokė esą klūpančius ant kelių žmones nekęsti tų priešų. Dabar vis sunkiau šiai elito daliai sekasi aiškinti, kodėl jų žmonos ir vaikai perka rūmus būtent tų prakeiktų, siaubingų priešų valstybių sostinėse.

Tai reiškia, kad nacionalkleptokratams tereikia dienos aiškinamojo darbo ir jie, patriotiškai perkantys nekilnojamąjį turtą Rubliovkoje, Krasnoje Polianoje ar Valdajuje, galės perimti valdžią. Ta diena ateis. Paskutinė Rusijos katastrofos fazė bus būtent tada, kai mes žygiuosime su jų vėliavomis, tvirtai kartodami, kad mūsų niekas nesustabdys.

Ta diena atėjo. Nacionalkleptokratai persitempė į savo pusę V. Putiną. Neatsitiktinai jis jau porą metų vis kartoja, kad elitas privalo pervesti savo piniginius aktyvus į Rusiją. Tiesa, kas nesugeba meistriškai paslėpti savo pinigų, patys kalti. Jų pinigai konfiskuojami, skelbiant šūkį apie kovą su kapitalu, esą gautu neteisėtu būdu.

Bailūs Vakarai neturi jokių kitų priemonių Rusijai spausti, išskyrus bandymą perimti už jos ribų esančius pinigus. Tačiau dabar jau niekas Kremliuje Vakarų nebijo ir net juos niekina. O kaip kitaip gali būti, jei Vakarų valstybių buvę kancleriai ir premjerai stovi eilėje, norėdami įsidarbinti V. Putino dujų kolonėlėse.

„Komersantas“ dar 2008 metais, prognozuodamas Vakarų reakciją į Rusijos agresiją Gruzijoje, rašė: „Kiekviena bedantė rezoliucija, paskelbta rugsėjo 1 dieną, buvo mūsų pergalė. Vyrauja nuomonė, jei mes dabar įveiksime Vakarus, tai toliau žaidimas vyks pagal mūsų taisykles.“ Beje, labai panašiai ir visai teisėtai kadaise svarstė ir naujasis Vokietijos kancleris Hitleris.

Šiandien politinėje darbotvarkėje – Krymo prijungimas prie Didžiosios Rusijos. Nacionalkleptokratai, paversti zombiais savo pačių televizijos, pasakojimų apie fašistus, atėjusius į valdžią Kijeve, jau viskam pasiruošę ir jų niekas nesustabdys. Niekšai, kurie kitados Beslano motinoms patarė pasigimdyti naujų vaikų, tiesioginiame eteryje pasidalino planais, kad specialiosios pajėgos galėtų vienos operacijos metu sunaikinti visus Maidano lyderius.

Beviltiška šiems niekšams bandyti priminti apie Budapešto memorandumą, pagal kurį Rusija yra įsipareigojusi būti Ukrainos teritorinio vientisumo garantas. Neverta klausti, kur jie šį kartą ketina ištremti Krymo totorius. Ar jiems nepakanka Šiaurės Kaukazo, su kuriuo jie jau seniai nebežino, ką daryti? Juk Ukraina nesuskys, o kaip tik susijungs, susivienys prieš „brolišką“ agresiją.

Tačiau paslaptinga ruso siela laukia Šventės. Jai reikalingas olimpiados tęsinys. Reikia, kad priešai bėgtų, o saviškiai švęstų pergales, tylint NVS ėriukams, reikalingas koks nors naujas caras su autoritarinėmis, labai aiškiomis taisyklėmis.

Tai geopolitinio narkotiko poveikis, kuriam, jei jau tapai nuo jo priklausomas, atsispirti nebeįmanoma. Dabar tik pirmyn iki pabaigos: pulkim Sevastopolį, Donbasą, Tbilisį, Revelį iki Penktosios Imperijos, iki tramdomųjų marškinių. Liaudis jau pasiryžusi beprotybei. Rusija jai jau susikaupė.

P. S. Vertėtų prisiminti, kad Niurnbergo procese Ribbentropas buvo pakartas taip pat ir už Austrijos prisijungimą, už Sudetus bei Dancigą.

 Pagal „Echo Moskvy“ parengė A. N.

Bernardinai.lt

Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
15. Letas Palmaitis 16-am
(2014-03-06 02:28:30)
(78.62.221.179) Parašė:

Manyčiau, didžiausias mulkis yra tas, kuris painioja tautybes su gyvūnų rūšimis: visi žydai turi elgtis vienodai, tarsi visi žąsinai ar visi arkliai, panašiai kaip kariuomenėje ar politinėje partijoje. Jei taip, tai tikras lietuvis Antanas Sniečkus turėtų būti lietuvybės pavyzdys, o Jurgis Zauerveinas ar Oskaras Milašius negalėtų turėti nieko bendro su lietuvybe. Vargu ar mažesnis mulkis yra tas, kuris tik išgirdęs apie kieno nors žydišką kilmą (pvz., Landsbergio dėl jo iš motinos pusės senelio, garsaus kalbininko Jono Jablonskio, mėgusio užsidėti ant galvos "jarmulką" - ar ne įrodymas?), nė neabejodamas ima tai tiražuoti, o kadangi tokių mulkių per visą svietą ne vienas tūkstantis, tai jau ir Stalinas žydas. Teko sutikti rusus, kurie ir mongoloidinį alkoholiką Jelciną vadino žydu. Taigi pagal "žydėdriškus" bruožus daugelis bent čia pasireiškiančių komentatorių priklauso Didžiajai Rusų Kultūrai, ... Nėra gruzinų kalboje žodžio džiuha "žydas". 1852 m. Niko Čubinašvilio rusų-gruzinų žodyne ties rusų жид parašyta uria. Dabartinėje kalboje vartojama ebraeli. Mulkiams nė į galvą neateis pasidomėti šeimos istorija, kas buvo tėvas Besarionas su gimtąja osetinų kalba - be galo "žydiškas". Eilinis kliedesys - kad Winstono Churchillo motina amerikietė neva buvo žydų kilmės, todėl sūnus "automatiškai" yra žydas. Net jei ji ir būtų buvusi gryniausia žydė, vien nuo to sūnus nepradėtų mąstyti ir veikti "žydiškai", t.y. taip, kaip mano mulkiai, bet tik jei būtų motinos išauklėtas žydiškai. Deja, Jenny Jerome Jacobson negalėjo jo taip išauklėti, nes buvo krikščionė ir nepraktikavo žydų gyvenimo būdo. Taigi belieka tikėti mulkių mistika. Franklinas Rooseveltas galbūt ir buvo judofilas, tačiau ir jis jokiai žydų bendruomenei niekad nepriklausė, o kad giminė - tolimos olandų žydų kilmės, gal ir taip, gal ir ne - kas nuo to keičiasi? Ar kiekvienas mulkis gali garantuoti, kad tarp jo protėvių nebūta žydų? Pvz., didysis nacionalistas Murza, sprendžiant iš pavardės, kilęs iš totorių didikų, istorikas Batūra gal ir ne iš didikų, bet iš totorių tikrai. Šitaip nagrinėjant, reikės smarkiai apkarpyti lietuvių tautą, kažin ar dar ir visi mulkiai išliks.14. markas
(2014-03-05 13:34:21)
(78.63.251.171) Parašė:

Šį straipsnį turėtų perskaityti visi Vakarų politikai. O ypač - Obamos administracija.13. Gaila, bet
(2014-03-04 10:40:23)
(78.63.22.245) Parašė:

MULKIŲ pilnas svietas. Pasakė žydai, kad Hitleris blogis ir visi gojaiai-gyvuliai tai kartoja jau 70 metų. O kodėl jis Blogas? Todėl, kad neleido žydams čiulpti Vokietijos syvų. Kodėl blogas? Kad išžudė 6 mil. žydų "dujų kamerose"? Bet tų dujų kamerų dar niekas nerado ir po karo žydų ne sumažėjo 6 mil., o padaugėjo beveik 0,5 mil.. Tai JT statistika tik niekam neužtenka proto ar sąžinės tuos duomenis paskelbti. Kai dabar užtinku pasakorius apie Hitlerio nusikaltimus tai vienas prie vieno juos vykdė karo menų sąjungininkai - vadovaijami žydo Ruzvelto, žydo Čerčilio ir žydo Džiuga(žydas)švilio(sūnus). Gebelso "propagandą" yra ne kas kita kaip Putino PROPAGANDA. Iš griuvėsių Hitleris per trumpą laiką Vokietiją išvedė į Europos ekonominę galybę, o MULKIAI nugalėtojai per 70 metų to pasiekti negali. Kodėl? Ogi todėl, kad Hitleris dirbo TAUTAI, ŠALIAI, o dabartiniai iškripėliai degradai dirba sau. Otauta, šalis jiems antriniai dalykai. Pirminis jiems savo kailis. Neapsiriko Latynina (rusų žurnalistė) pasakius, kad Briuselio mulkiai prašiko Europą. Dabar Briuselis į pirmą vietą stato tautų atmatas iškrypėlius ir tai vadina žmogaus teisėkmis ir tolerancija. Labai panašu, kad jų smegenys persisukę ne į tą pusę. Ukrainoje įvykdytas karinis puolimas, o ES kaip bobutė šeimoje burnoja ir niekas jos neklauso. Tai sukriošusi, niekam jokios grėsmės nekelianti senė. Todėl referendumas Lietuvoje ir ne vienas ne tik pateisinamas, bet ir labai reikalingas. Su ta sukriošusia sene ES privalu kalbėti ir atsikovoti mulkių dėribininkų perleistas prigimtines TAUTOS TEISES. O kas labai įtikėjęs Hitleriu blogiuku, patariu apsilankyti s.machat.ru ir susipažinti su visu žydų, komunistų ir "taikos balandžių" šlykščiu melu.12. Pabradės voverytė
(2014-03-03 22:38:19)
(86.100.220.236) Parašė:

Reikia kuo skubiau ruoštis maidano chuntos priėmimui Pabradės pabėgėlių centre, nes tikėtina, kad kai kas iš jų sugebės išnešti sveiką kailį.11. na , gražiai rašo,
(2014-03-03 21:25:01)
(78.58.164.92) Parašė:

bet vienas klausimas, visgi, iškyla... Kodėl lig šiol neareštuotas??10. Anfisa
(2014-03-03 18:59:13)
(78.61.49.251) Parašė:

Busho zodziais tiketi negalima - prisiminkit Iraka.9. Letas Palmaitis
(2014-03-03 17:44:30)
(78.62.221.179) Parašė:

Dabar pamąsčiau, kad ši Rusijos avantiūra naudinga ir "Vakarams", įskaitant mūsų valdžią. Juk orveliškas bilderberginio globalizmo pobūdis (totalinė elektroninė kontrolė, vakcinacija, šeimos ardymas, Monsanto) darosi aiškus milijonams žmonių, sukelia pasipiktinimą ir bandymus gintis. Tokiomis aplinkybėmis visokio plauko garbingiems nusikaltėliams itin reikalingas globalinis priešas, kuris atitrauktų visų dėmesį į save ir būtų suvokiamas kaip bendras pavojus. Rusija dabar tiesiog "dovana", jau įgrisus vis labiau įtartinam "tarptautinio terorizmo" pavojui. Panašu, kaip jau pas mus mažiau kritikuojami valdžios uzurpatoriai, o Artūras Paulauskas didina savo šansus patriotiniais pasisakymais. Greit buvę kritikai ims smerkti tuos, kurie "tokiu metu!" drįsta pulti "teisingai kalbančius" kun. Zdebskio nužudymą dangsčiusį komunistinį prokurorą ar savo tautos mažą mergaitę išdavusią ir pražudžiusią "prezidentę" - juk tai tokios "smulkmenos" - kažkoks Zdebskis ir kažkokia mergaitė, - kai pavojus kabo virš pačios Lietuvos! Žmonės, vienykitės patyrusio Artūro Paulausko ir vakarietiškos Dalios Grybauskaitės vadovaujami! "Они приведут нас к победе!" Jau pradėtas visiems bendro "savo kailio" pasiuvimas rodo, koks siauras pasaulis ir kad "liaudies masės" visada liks manipuliuojamais kvailiais pėstininkais bei "patrankų mėsa" - suprantama, totalinio ateizmo sąlygomis, kai virš senų trivialių triukų ir metodų niekas nejaučia Vienos Tiesos imperatyvo ir nepasitiki Aukščiausiąja Galia.8. pradedanciam
(2014-03-03 17:34:41)
(84.240.10.140) Parašė:

eik pradziai stipriai stipriai pagalvok, ka nori pasakyt, ir tik tada rasyk, zmogau.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras