2020 m. liepos 2 d.

 

Mokesčių mokėtojai nieko nėra skolingi I.Staškevičiui ir kitiems UAB NDX energija savininkams

Paskelbta: 2009-12-05 07:31 Autorius: ekspertai.eu

Pasak teisininko Kęstučio Čilinsko, Vyriausybės sprendimas mokesčių mokėtojų sąskaita sumokėti UAB NDX energija savininkams 680 mln. litų yra teisiškai nepagrįstas.

Iš Vyriausybės atstovų pareiškimų matyti, kad jie vadovavosi tik UAB NDX energija interesais. Vyriausybė atsižvelgė tik į nelabai teisingus duomenis apie UAB NDX energijos įnašus, bet visiškai neskaičiavo, kokia suma per VST ir LEO sandorius valstybės sąskaita praturtėjo UAB NDX energija. Čia reikėtų skaičiuoti beveik milijardą litų, gautų privatizuojant VST ir panašią sumą, kuri susidaro iš to, kad po VST privatizavimo buvo dirbtinai sukeltos elektros energijos kainos. Pažymėtina, kad vienu metu elektros kainos buvo papildomai padidintos klaidinant visuomenę, jog gauti pinigai bus panaudoti statyti AE ar investuoti į jos statybą. Dabar gi tai užmiršta ir kaip niekur nieko šie surinktieji pinigai siūlomi išmokėti UAB savininkams. K.Čilinskas primena, kad Lietuvoje sunaudojama apie dešimt milijardų kilovatvalandžių per metus, todėl elektros tiekimo kainas padidinus dešimčia centų, skirstytojai laimi vieną milijardą litų. Be to, pasak K.Čilinsko, reikėtų skaičiuoti, kiek milijonų litų dividendų už AB Lietuvos energijos ir AB Rytų skirstomieji tinklai akcijas neišsimokėjo valstybė, o įnešė šį kapitalą į LEO LT, o po to šis kapitalas buvo naudojamas UAB NDX energija atstovaujantiems žmonėms mokant mėnesines algas po 30-40 tūkstančių litų mėnesį. Mokesčių mokėtojai nieko nėra skolingi I.Staškevičiui ir kitiems UAB NDX energija savininkams. Vienoje pusėje sudėjus tai, ką UAB savininkai gavo valstybės sąskaita, o kitoje - ką valstybei davė, matysime, kad restitucijos atveju  ne valstybė turi primokėti UAB savininkams, o, atvirkščiai, UAB savininkai turi grąžinti panašią sumą valstybei, mano K.Čilinskas. Jei UAB savininkai šitai supras, tik tuomet galima bus pripažinti tai, ko jie reikalauja - kad jie yra pagarbos verti ir sąžiningi verslininkai, teigia K.Čilinskas.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras