2020 m. liepos 8 d.

 

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas rengia savanorius-instruktorius saugiai pagalbai gyventojams teikti

5
Paskelbta: 2020-04-27 17:06 Autorius: ekspertai.eu
Virginijus Vitalijus Vilkelis (dešinėje). KAM nuotr.
Virginijus Vitalijus Vilkelis (dešinėje). KAM nuotr.

„Saugi savanorystė – sėkminga savanorystė“, – sako Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos (MPPD) direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis. 

Siekiant sustabdyti koronaviruso infekcijos plitimą Lietuvoje Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prisideda prie pilietinių iniciatyvų stiprinimo ir visoje šalyje vykdo savanorių mokymus – kartu su Gynybos paramos fondu nuo balandžio 10 d. rengia rekomendacijas ir organizuoja mokymus savanoriams, kaip saugiai teikti pagalbą gyventojams karantino metu.

„Šiuo mums visiems sudėtingu metu, kai gyvename karantino sąlygomis, gyventojams padeda tūkstančiai savanorių. Tinkamu savanoriškų pagalbos organizacijų parengimu Lietuvoje susirūpinta po to, kai Italijoje ir Ispanijoje buvo nustatyta, jog koronaviruso infekciją platino ir gyventojams pagalbą teikiantys savanoriai. Kadangi su tokia situacija susiduriama pirmą kartą, jau pačioje karantino pradžioje iškilo daugybė klausimų tiek patiems savanoriams, tiek ir gyventojams: kaip saugiai teikti pagalbą, kad savanoriai netaptų viruso platintojais? Kaip gyventojams atpažinti savanorius, kurie teikia pagalbą? Kaip apsaugoti save, savo šeimą, kokių taisyklių laikytis kontakto su savanoriais/gyventojais metu?“ – kėlė klausimus MPPD direktorius. Jis  pabrėžė, kad, atsižvelgiant į Italijos ir Ispanijos patirtį, ir buvo imtasi iniciatyvos organizuoti mokymus. Tokių mokymų tikslas – parengti instruktorius, paruošti mokymų medžiagą ir saugaus elgesio atmintines, kad būtų apsaugoti ir pagalbos laukiantys  žmonės, ir skirtingomis iniciatyvomis prisidedantys ir įvairias misijas atliekantys savanoriai.

MPPD surengtus mokymus nuo balandžio 10 d. iki dabar jau baigė 80 savanorių iš 32 Lietuvos savivaldybių ir nevyriausybinių organizacijų. Taip pat jie tapo sertifikuotais kitų savanorių saugos instruktoriais. Artimiausiu metu planuojama parengti daugiau kaip 2,5 tūkst. visoje šalyje pagalbą teikiančių savanorių – instruktorių.

Specialų savanorių apmokymo kursą parengė ir instruktažą vykdo Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas drauge su humanitarinę pagalbą visoje šalyje teikiančiu Gynybos paramos fondu.

Kiek anksčiau MPPD ir Gynybos paramos fondo departamento specialistai, bendradarbiaudami su Lietuvos policija, Sveikatos apsaugos ministerija bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu, parengė ir išplatino specialias saugos instrukcijas pagalbos savanoriams ir gyventojams. Jomis siekiama ne tik sumažinti koronaviruso sklaidos pavojų, bet ir apsaugoti visuomenę nuo galimų piktavalių, siekiančių pasinaudoti savanorių vardu nusikalstamai veiklai.

Gynybos paramos fondo vadovas atsargos pulkininkas Vaidotas Malinionis akcentuoja, kad tinkamas pagalbą teikiančių savanorių parengimas gali padėti sutrumpinti visuotinį gyventojų karantiną bent keliomis savaitėmis. „Dabar, kai du trečdalius susirgimų koronaviruso liga sukelia užsikrėtimai šalies viduje, saugus pagalbos organizacijų ir pažeidžiamiausių visuomenės grupių kontaktas yra gyvybiškai svarbus mažinant pandemijos aukų skaičių“, – sako V. Malinionis.

Saugaus pagalbos savanorių elgesio mokomoji vaizdo medžiaga publikuojama ir internete, tad toliau gyvenantys savanoriai, negalintys atvykti į organizuojamus mokymus, gali mokytis nuotoliniu būdu iš internete pateiktos medžiagos.

Mokymai savanoriams  pradėti iš karto po to, kai 2020 m. balandžio 9 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbė  raginimą savivaldybėms ir pagalbą nuo pandemijos pasekmių nukentėjusiems gyventojams teikiančioms savanoriškoms organizacijoms aktyviai įsitraukti į Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento ir Gynybos paramos fondo organizuojamus saugos mokymus ir vadovautis parengtomis instrukcijomis.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
5. Praneša vyr .ligoninių gydytojai
(2020-04-29 17:22:49)
(78.58.225.231) Parašė:

Panevėžio ir Šiaulių apskrityse nėra ne vieno sergančio karūna virusu užkratu pranešė viešai minėtų apskričių ligoninių vyriausi gydytojai.Kam tuomet reikalingi “pilietiniam pasipriesinimo departamentui “naujų kadrų ruošimas ir mūsų mokesčių pinigų išleidimas be svarbių priežaščių. Kas yra minėto departamento finansuotojai ir steigėjai? Kaip L.R.mokiniams trukumas pinigų nupirkti kompiuterių ,kuriuos senus agituoja pilečiams dovanoti.4. SS
(2020-04-28 06:31:55)
(78.63.162.242) Parašė:

Pilietiniam pasipriešinimui departamentai nereikalingi. Įtariu, kad šis a la pilietinio pasipriešinimo departamentas skirta ne piliečiams ginti, o juos murkdyti landsbergizme.3. Čia tipo
(2020-04-27 22:41:59)
(78.56.75.110) Parašė:

pinigų plovimas prisidengiant civilines saugos imitacija ? kažkoks kratinys..2. Kaimo durnius
(2020-04-27 21:05:35)
(78.61.0.42) Parašė:

Cia dar ir tie prie pinigu pritilpo ? Is grybes fondo bene ?1. Nelaime
(2020-04-27 19:18:30)
(107.77.173.11) Parašė:

Makarona biesija! "Pauksciu,kiauliu gripas",ka dare? Utilizavo! Dvikojas avis nukirpo,ka darys?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras