2020 m. vasario 24 d.

 

Ministro Pirmininko tarnyba: „TVF palaiko Lietuvos siekį įsivesti eurą“

3
Paskelbta: 2014-03-03 18:26 Autorius: Naujienų redaktorius
Nuotr. iš „lrv.lt“
Nuotr. iš „lrv.lt“

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius priėmė Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos atstovus ir jos vadovą Christophą Klingeną. Susitikime esą pateiktos TVF misijos išvados ir rekomendacijos, aptarta Lietuvos ekonominė padėtis ir užsibrėžti tikslai.

„Pernai Lietuvos ekonomika augo 3,4 proc. – tai buvo viena sparčiausiai augančių ekonomikų Europos Sąjungoje. Tikimasi, kad šiemet augimas išliks toks pat, o 2015-aisias prognozuojamas iki 4,3 proc. augimas. Įvertinus planuojamą BVP augimą, ryžomės šiemet užtikrinti ne didesnį kaip 1,9 proc. biudžeto deficitą ir tuo demonstruojame siekį įsivesti eurą. Atitikimas Mastrichto kriterijams – viena esminių prielaidų tarptautinėms finansų rinkoms pasitikėti Lietuva. Einame ambicingu, gerai apgalvotu keliu. Euras leis užtikrinti tvarų ilgalaikį ūkio ir žmonių gerovės augimą“, – teigė jis.

TVF atstovai savo išvadose konstatavo, kad Lietuvos ekonomikos plėtra esanti solidi ir subalansuota, tačiau siekiant Vakarų Europos pajamų lygio, esą būtina užbaigti prisijungimo prie euro zonos procesą ir užtikrinti ilgalaikę sėkmę joje, „baigti stabilizuoti viešuosius finansus, įgyvendinti struktūrines reformas, kurios sudarytų sąlygas nuolatiniam aukštam investicijų lygiui“.

lrv.lt“, „ekspertai.eu“ inf.

 
Komentarai

 
3. TVF pakalikai
(2014-03-03 23:43:15)
(84.46.240.25) Parašė:

Šalin Butkevičių, Lietuvos pardaviką.2. Laima
(2014-03-03 22:11:37)
(188.228.18.173) Parašė:

Nuo kada pasidarė svarbi TVF nuomonė? Ko nesiskolinot iš jo, o nulėkėt į Ameriką?1. AS
(2014-03-03 19:12:18)
(82.140.190.241) Parašė:

MUMS VISISHKAI NUSISPAUJT KA PALAIKO TAS VALIUTOS FONDAS KURIO TIKSLAS IR YRA SUGRIAUTI SHALIU EKONOMIKAS. NEBUS JOKIO EURO GALIT NET NESISTENGT.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras