2018 m. spalio 20 d.

 

Minima Lietuvos laisvės gynėjų diena – Sausio 13-oji

2
Paskelbta: 2018-01-11 20:34 Autorius: ekspertai.eu
Nuotraukos aut. Alfredas Pliadis (KAM).
Nuotraukos aut. Alfredas Pliadis (KAM).

Sausio 12-14 d. Lietuvos laisvės gynėjų 27-ųjų metinių minėjimo renginiuose dalyvaus krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, pajėgų vadai, kiti ministerijos ir kariuomenės atstovai, kariai.

Iškilmingą Laisvės gynėjų rikiuotę sausio 12 d. 10 val. Lietuvos laisvės gynėjų galerijoje (Seimo I rūmai) pasveikins Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

Vėliau ministerijos ir kariuomenės vadovybė, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai dalyvaus Atminimo laužų uždegimo ceremonijose prie Vilniaus televizijos bokšto (17.30 val.), Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos pastato (18.00 val.) ir Nepriklausomybės aikštėje (19.00 val.), taip pat bus padėtos gėlės Parlamento gynėjo kario savanorio Artūro Sakalausko žūties vietoje (18.45 val.).  Taip pat krašto apsaugos ministras R. Karoblis dalyvaus koncerte „In memoriam“ Šv. Jonų bažnyčioje, (20 val.), kariuomenės vadas gen. ltn. J.V. Žukas – tradiciniame Parlamento gynėjų susitikime Vilniaus įgulos karininkų ramovėje.

Sausio 13 d. ryte, 9 val. bus padedamos gėlės prie Kovo 11-ąjąi skirto paminklo „Žinia“ Nepriklausomybės aikštėje. Vėliau, 10 val. Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybė dalyvaus Laisvės gynėjų dienos minėjime ir Laisvės premijos įteikimo ceremonijoje Seime.

Vidurdienį, 12 val. – stebės iškilmingą Valstybės vėliavos pakėlimo ceremoniją Nepriklausomybės aikštėje, dalyvaujant Garbės sargybos kuopos kariams ir Lietuvos kariuomenės orkestrui.

Vėliau, 13.30 val. kartu su Garbės sargybos kariais, Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariais, Lietuvos kariuomenės orkestru bus pagerbiami žuvusieji, palaidoti Antakalnio kapinėse.

Taip pat bus pagerbti Laisvės gynėjai, palaidoti Alytaus, Kauno, Kėdainių, Marijampolės, Rokiškio ir kitose Vilniaus kapinėse. Minint Laisvės gynėjų dieną bus laikomos šv. Mišios Vilniaus arkikatedroje bazilikoje (17.30 val.) ir vyks Lietuvos radijo ir televizijos projektas – koncertas „Kartu iki Pergalės. Sausio 13-osios ir Maidano sąsajos“ (21.00 val.).

Kariūnai jau antrus metus kviečia ateiti ir uždegti žvakutes žuvusiems už Lietuvos laisvę sausio 13-osios naktį – 2 val. prie Televizijos bokšto. Kariūnai kartu prisimins tuometinius įvykius, bus skaitomi prisiminimai apie žuvusiuosius. Vėliau, apie 3 val. kariūnai vyks į Antakalnio kapines uždegti žvakės visiems žuvusiesiems. 1991 metų Sausio 13-ąją, 1 val. 50 min. nakties okupacinė sovietų kariuomenė pradėjo Lietuvos televizijos bokšto šturmą.

Sausio 14 d., 12 val. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pasveikins tradicinio, jau 27-ojo tarptautinio pagarbos bėgimo „Gyvybės ir mirties keliu“ nuo Antakalnio kapinių iki Televizijos bokšto dalyvius. Šiais metais pagarbos bėgime kartu dalyvaus ir metų pradžioje Lietuvoje dislokuoto NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės kariai.

LIETUVOS LAISVĖS GYNĖJŲ 27-ŲJŲ METINIŲ DIENOS MINĖJIMO RENGINIŲ

PROGRAMA

Sausio 12 d., penktadienis

8 val. – Pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. Kiekviename lange uždegamos žvakutės

10 val. – Iškilminga Laisvės gynėjų rikiuotė Lietuvos laisvės gynėjų galerijoje (Seimo I rūmai)*

11–15 val. – Laisvės gynėjų susitikimas Lietuvos Respublikos Seimo Kovo 11-osios Akto salėje*

12–21 val. – Neatlygintinos kraujo donorystės akcija – Laisvės gynėjų atminimui Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (3 aukšto atrijus)

16.30–21.30 val. – Atvirų durų valandos Lietuvos Respublikos Seimo Lietuvos laisvės gynėjų ir Vitražo galerijose (Seimo I rūmai)

18.15 – 18.45 val. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos choro „Kariūnas“ koncertas visuomenei Lietuvos Respublikos Seimo centriniuose rūmuose

17.30 val. – Atminimo laužų uždegimo ceremonija prie Vilniaus televizijos bokšto

18 val. – Virtualios realybės projekto „Laisvės kodas 13“ pristatymas Vilniaus televizijos bokšte

18 val. – Atminimo laužų uždegimo ceremonija prie Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos pastato

18.45 val. – Gėlių padėjimas Parlamento gynėjo kario savanorio Artūro Sakalausko žūties vietoje

19–19.30 val. – Atminimo laužų uždegimo ceremonija Nepriklausomybės aikštėje

19.30 val. – Sąjūdžio valanda Nepriklausomybės aikštėje

20 val. – Koncertas „In memoriam“ Šv. Jonų bažnyčioje

20.30 val. – Tradicinis Parlamento gynėjų susitikimas Vilniaus įgulos karininkų ramovėje

Sausio 13 d., šeštadienis

9 val. – Gėlių padėjimo ceremonija prie Kovo 11-ajai skirto paminklo „Žinia“ Nepriklausomybės aikštėje

10 val. – Iškilmingas Laisvės gynėjų dienos minėjimas ir Laisvės premijos įteikimo ceremonija Lietuvos Respublikos Seimo Kovo 11-osios Akto salėje*

12 val. – Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija Nepriklausomybės aikštėje

12–17 val. – Neatlygintinos kraujo donorystės akcija – Laisvės gynėjų atminimui Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (3 aukšto atrijus)

12.30–14.30 val. – Atvirų durų valandos Lietuvos Respublikos Seimo Lietuvos laisvės gynėjų ir Vitražo galerijose (Seimo I rūmai)

13.30 val. – Žuvusiųjų pagerbimo ceremonija Antakalnio kapinėse

17.30 val. – Šv. Mišios Vilniaus arkikatedroje bazilikoje

* – su kvietimais

Sausio 14 d., sekmadienis

12–13.30 val. – XXVII tradicinis tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“ (Antakalnio kapinės–Televizijos bokštas)

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
2. to 1
(2018-01-12 19:38:47)
(78.62.73.86) Parašė:

landsbergiui ir jo virsininkams.1. Jurijus SUBOTINAS>VISIEM
(2018-01-12 02:26:53)
(88.223.108.145) Parašė:

LENKIU SAVO ZYLA GALVA PRIES NEKALTAI ZUVUSIUS ZMONES PER SAUSIO IVYKIUS 1991-ais IR UZJAUCIU JU ARTIMOSIUS. Taciau, uzduokime sau toki klausima - jei is tiesu Maskva noretu be auku ir skandalu uzimti tuometine Auksciausia Taryba ar butina buvo tam laukti nakties ir panaudoti...net tankus? Jei is tiesu tai Maskva noretu padaryti be auku ir skandalu,viskas butu paprasta - paskambintu Gorbaciovas Landsbergiui ir isakytu - skirskites visi is AT rumu ir kad nei vieno ten nebutu. Taciau tokio isakymo is Gorbciovo nebuvo. Antra, jei Maskva noretu tai padaryti jiega, kodel nebuvo tam panauduota dislokuota Kaune 7-ta desantine divizija? Kuri buvo ishskirtine pagal savo profesionaluma is visu TSRS kariuomenes spec.padaliniu. Kadangi butent 7-ta divizija "sutvarke" Vengrija 1956-ais, CekoSlovakija - 1968-ais, kuri turejo 40 000 kariu kariuomene, o ne juoka keliancia Butkeviciaus sananoriu grupele. Butent Kauno 7-ta VDV divizija surenge "perversma" Afgane 1979-ais ir atskraidino i Kremliu Amin'a. Galiu dar pateikti Jums daug klausimu i kurios niekas kol kas neatsako ir neatsakys, kadangi tai jiems nenaudinga ir...pavojinga. O dabar pavyzdys kaip padare tokioj situacijoj Lukasenka, kai laimejo rinkimus Baltarusijoj o su tuo nenorejo sutikti Suskeviciaus opozicija, kuri tuomet sudare dauguma ir nenorejo iseiti is parlamento rumu. Lukasenka be jokiu ikalbinejimu isake - atjungti nuo to pastato vandeni, elektra, siluma ir uzblokuoti kanalizacija ir...visi iki vieno is tu rumu po keliu dienu patys isejo be jokiu tanku ir Pskovo desantininku, be jokiu auku ir skandalu. Tai ka, negalejo taip pat padaryti 7-os divizios desantura per sausio ivykius Vilniuje? Baikite juokinti zmones ir nelaikykite mus durniais! Tai kam buvo reikalingos nekaltu zmoniu aukos, kam tai buvo reikalinga ir... nau-din-ga!? ATSAKYKITE I SITA KLAUSIMA, ATSAKYKITE TIESIAI-SVIESIAI IR DRASIAI.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras