2020 m. liepos 8 d.

 

Marvelės prieplaukos statyba žada atgaivinti laivybą Nemunu

2
Paskelbta: 2014-02-12 19:39 Autorius: Naujienų redaktorius
Kauno savivaldybės nuotr.
Kauno savivaldybės nuotr.

Vyriausybė pritarė Susisiekimo ministerijos koordinuojamo projekto „Nemuno uostų (prieplaukų) išvystymas“ rengimui, praneša Ministro pirmininko tarnyba.

Anot pranešimo, viešojo ir privataus kapitalo partnerystės projekto tikslas – Marvelės krovininės prieplaukos Kaune infrastruktūros, krovininės laivybos Nemuno upėje plėtra, siekiant dalį transporto srautų perkelti iš sausumos kelių ir taip sumažinti aplinkos taršą. Tuo esą taip pat siekiama pasirašyti partnerystės sutartį su privačiu subjektu, laimėjusiu koncesijos konkursą.

„Tai itin reikšmingas Lietuvai projektas, kuris atgaivins krovininę laivybą Nemunu. Pastačius krovininę Marvelės prieplauką, vandens transportas bus integruotas į bendrą šalies logistikos grandinę, pagerės krovininės laivybos sąlygos tarptautinės reikšmės vidaus vandens kelyje nuo Kauno iki Klaipėdos. Dalį krovinių perkėlus į baržas, sumažės automagistralės tarp Kauno ir Klaipėdos tarša“, – teigia Ministro pirmininko tarnyba.

Krovinių perkėlimo į vandens kelius iniciatyvą esą skatina ir Europos Sąjunga.

Numatoma suteikti leidimą privačiam subjektui prieplaukoje infrastruktūrai sukurti, remontui ir priežiūrai, baržų švartavimosi, krovinių krovimo, sandėliavimo, sandėlių nuomos ir kitoms susijusioms paslaugoms teikti.

Projektui, kurio maksimali vertė esą – 294 699 tūkstančiai litų be PVM, planuojama taikyti partnerystės būdą – koncesiją. Koncesijos sutartį pasirašys Susisiekimo ministerija. Partnerystės sutarties laikotarpis – iki 25 metų. Partnerystės projekto įgyvenimo priežiūrą ir kontrolę Susisiekimo ministerija numato pavesti valstybės įmonei Vidaus vandens kelių direkcijai.

Anksčiau skelbta, kad Marvelės krovininės prieplaukos statybos projekto vertė – 9,58 milijono litų, o visos išlaidos finansuotinos ES struktūrinių fondų lėšomis, prašyta ES struktūrinių fondų finansavimo.

„lrv.lt“, „ekspertai.eu“ inf.


 
Komentarai

 
2. Anupras
(2014-02-15 12:32:50)
(79.132.167.127) Parašė:

Pagaliau, marvelininkai žada atgaivinti Nemuną. Prieš porą metų plaukiau nuo Igaros žiočių iki Verknės - iš ties Nemunas upeiviais negyvas.1. Tai KIEK milijonų?
(2014-02-13 12:52:26)
(188.69.215.110) Parašė:

O per LNK žinias vakar apie šitą prieplauką girdėjau kažką panašaus į 35 mln., ar klystu? Tai ką čia vyriausybė savo tinklalapy skelbia??Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras