2020 m. birželio 2 d.

 

Malio prezidento rinkimuose pirmauja buvęs premjeras I. B. Keita

Paskelbta: 2013-07-29 09:53 Autorius: Naujienų redaktorius
Buvęs Malio premjeras Ibrahimas Bubakaras Keita. Malijet.com nuotr.
Buvęs Malio premjeras Ibrahimas Bubakaras Keita. Malijet.com nuotr.

Buvęs Malio premjeras Ibrahimas Bubakaras Keita tvirtai pirmauja ir gali laimėti jau per pirmąjį šalies prezidento rinkimų ratą. Tai rodo balsavusių rinkėjų apklausų duomenys.

Analitikai iš anksto laikė 69 metų politiką vienu iš sekmadienį įvykusio balsavimo favoritų. Kitas kovos dėl prezidento posto lyderis – buvęs Vakarų Afrikos ekonomikos ir valiutos sąjungos pirmininkas 63 metų Sumaila Sisė.

Nors ekstremistai grasino, rinkimai vyko ramiai, be didelių incidentų. Šalies šiaurėje, pirmiausia Kidalio, Gao ir Tombuktu miestuose, kuriuos pernai buvo užėmę sukilėliai tuaregai ir su „Al Qaeda“ susiję islamistai, tvarką ir saugumą užtikrino JT taikdariai ir Malio armijos daliniai, remiami Prancūzijos ekspedicinio korpuso.

Su šiais rinkimais Malio gyventojai sieja viltis, kad bus atkurta konstitucinė tvarka ir įveikta didelė karinė ir politinė krizė, kilusi šalyje 2012 metų pradžioje. Dėl valstybės vadovo posto kovoja 27 kandidatai. Pagal įstatymą prezidentas renkamas tiesioginiu balsavimu. Jeigu nė vienam iš pretendentų per pirmąjį ratą nepavyks surinkti daugiau kaip 50 procentų balsų, tai rugpjūčio 11 d. vyks antrasis.

Eltos inf.

Susiję:
Dvidešimt septyni kandidatai pretenduoja į Malio prezidento postą
 

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras