2020 m. birželio 4 d.

 

LVŽS: dėl referendumo teisės pažeidimų gali tekti kreiptis į ESBO ir kitas tarptautines organizacijas

5
Paskelbta: 2014-01-16 11:50 Autorius: Žaliųjų informacija

Matydama, kaip referendumui prieštaraujančių partijų atstovai, deleguoti į Vyriausiąją rinkimų komisiją, atvirai bando sudaryti dirbtines kliūtis piliečių iniciatyvai, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga išreiškia gilų susirūpinimą dėl VRK veiklos nešališkumo ir abejoja, ar per artėjančius Prezidento ir Europos Parlamento rinkimus procesas vyks skaidriai. Todėl artimiausiu metu bus sprendžiamas klausimas dėl kreipimosi į Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizaciją (ESBO) ir kitas tarptautines rinkimų stebėseną atliekančias organizacijas – dėl užsienio stebėtojų siuntimo į Lietuvą, kaip tai daroma vykdant rinkimus šalyse, turinčiose dideles problemas su demokratija ir žmogaus bei piliečių teisėmis.

Referendumo iniciatyva dėl žemės pardavimo užsieniečiams ir parašų kitiems referendumams inicijuoti skaičiaus sumažinimas nuo dabar galiojančių 300 iki 100 tūkst. ir vėl tapo lakmuso popieriumi, parodančiu, kiek per 23 metus pasistūmėjome demokratijos link. Ir nors pirmą kartą Lietuvos istorijoje buvo surinktas pakankamas skaičius parašų referendumui inicijuoti, tačiau vietoje logiško ir neabejotinai tinkamo sprendimo paskelbti referendumo datą valdžia ir toliau sudaro vis naujas kliūtis piliečiams realizuoti savo konstitucines teises.

Nepaisant to, kad referendumo iniciatyvinė grupė, kurios siekius besąlygiškai palaiko ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, geranoriškai sutiko su VRK reikalavimais patikslinti neva „nedidelius trūkumus“ turinčius piliečių įrašus parašų rinkimo lapuose, tai tapo pagrindu VRK ir toliau kelti naujus reikalavimus. Ir kaip rodo komisijos priimamų sprendimų dinamika, naujieji jos reikalavimai tampa vis absurdiškesni ir kuo toliau, tuo labiau prasilenkia ne tik su elementaria logika, bet jau ir su teisės principais.

2014 m. sausio 14 d. posėdyje VRK ciniškai sudavė smūgį konstitucinėms piliečių teisėms ir demokratijai. Nepaisant viešai žiniasklaidoje paskelbtos informacijos apie tai, kad dalis duomenų, kuriuos komisija pripažino tikslintinais, bus pripažinti tinkamais (per 5 tūkst. parašų), nereikalaujant surasti pasirašiusių asmenų, šiandien sužinojome, kad tai buvo melas. Vakar posėdyje prie jau pradėtų tikslinti parašų VRK pridėjo beveik 2400 tikslintinų. Toks sprendimas neabejotinai turi tik vieną tikslą – sužlugdyti referendumo iniciatyvą.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga nuo pat pirmos dienos aktyviai dalyvavusi referendumo iniciatyvoje pareiškia savo nepritarimą VRK veiksmams ir reikalauja nedelsiant pripažinti akivaizdų faktą – referendumui inicijuoti parašų pakanka. Referendumas privalo būti surengtas įstatymo numatytais terminais.

ekonaujienos.lt

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
5. Tomas
(2014-01-19 13:53:31)
(78.60.139.116) Parašė:

Teisingai4. Nora
(2014-01-18 16:12:01)
(86.21.162.37) Parašė:

Todel ir padare istatymus nieko nesekit, nieko neauginkit tegul zemes dirvinuoja, o tada ir parduot lengviau ta valdzia numate is anksto3. Rasa
(2014-01-17 13:50:52)
(84.32.122.130) Parašė:

Pritariu2. Taigi brangieji
(2014-01-16 13:46:29)
(80.212.60.144) Parašė:

Cia bl be Ceushesku varianto neapseisim:))1. teisingai
(2014-01-16 12:54:27)
(78.60.222.129) Parašė:

Aš už tai ,kad būtų siunčiami stebėjimui iš ES demokratinių šalių į tą partinių klanų valdomą šalį. nematau jokių prošvaisčių geresniam gyvenimui ateityje, būtinoms teisinėms ir ekonominėms reformoms, kurios nuvestų šalį nuo artėjančio kracho demokratijai, ir valstybei.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras