2020 m. birželio 1 d.

 

L. Straujuma: grėsmės Latvijai nėra, karinės išlaidos nedidės

1
Paskelbta: 2014-03-05 11:55 Autorius: Naujienų redaktorius
Latvijos premjerė Laimduota Straujuma. EPA-Eltos nuotr.
Latvijos premjerė Laimduota Straujuma. EPA-Eltos nuotr.

Interviu LNT televizijai Latvijos premjerė Laimduota Straujuma teigė karinės grėsmės šaliai neįžvelgianti, nors pranešimai apie įvykius Ukrainoje kelia nerimą šalies visuomenei.

Komentuodama naujausius įvykius Ukrainoje, premjerė sakė, kad Latvija Kijevą palaiko „tyliai stovėdama šalia“, – aukščiausi Rygos pareigūnai pasmerkė Rusijos veiksmus Krymo pusiasalyje ir išreikė palaikymą Ukrainos teritoriniam vientisumui.

L. Straujuma teigė, kad jei panašus scenarijus pasikartotų Latvijoje, esanti visiškai užtikrinta tinkama NATO parama, net jei ir finansiniai įsipareigojimai šiai organizacijai nevykdomi. Šiuo metu Latvija gynybai skiria 0,91 proc. savo bendrojo vidaus produkto (BVP), tai yra vienas mažiausių rodiklių visame Aljanse. Prognozuojama, kad šis skaičius nesikeis ir šiemet, nors tam reikės skirti papildomų 10 mln. eurų. Premjerės teigimu, Latvijai tai didelė pinigų suma.

Anot L. Straujumos, gynyba prioritetu galėtų tapti 2015 metų biudžete, nors tai nuspręs jau kita vyriausybė po Seimo rinkimų. Nepaisant visuomenės nuomonės, premjerė sakė neketinanti daryti pakeitimų šių metų finansiniuose planuose.

Kalbėdama apie visuomenės reakciją į įvykius Kryme, ministrė pirmininkė užsiminė apie vyriausybės veiksmus siekiant išvengti galimo susiskaldymo. L. Straujumos teigimu, kovo 16-ąją minima Latvijos legionierių diena gali parodyti kur kas didesnį visuomenės pasidalijimą, nei dabar manoma.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. AAA
(2014-03-05 12:32:38)
(193.219.74.33) Parašė:

Tikrai taip: patys nenorėsime gintis, bet NATO vis tiek eis mūsų ginti?? Ir išlaidas gynybai gal imti didinti po kokių 20-ties metų? Idiotizmas. Nebent tokios kalbos būtų dūmų uždanga.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras