2020 m. gegužės 31 d.

 

LRTDELFI tyrėjų kaltinimus kaltinamieji griežtai neigia

7
Paskelbta: 2019-05-23 06:15 Autorius: ekspertai.eu
NSGK pirmininkas V. Bakas. Nuotr. facebook.com
NSGK pirmininkas V. Bakas. Nuotr. facebook.com

LRTDELFI tyrėjai pranešė – jų „Tyrimų skyriaus duomenys rodo, kad Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui Vytautui Bakui kandidatuojant į Seimą, galėjo būti panaudotos ir pareigūnų savišalpos fondo lėšos“.

Apie tai skelbiama publikacijoje „Politinės korupcijos tyrėją Vytautą Baką vejasi Seimo rinkimų kampanijos šešėliai“.

„Fondas skirtas į nelaimę patekusiems pareigūnams remti. Pinigai keliaudavo per V. Bako ir dar kelių aktyvių profsąjungiečių įsteigtą asociaciją. Teigiama, jog V. Bakui mokėta už tai, kad jis parengė pareigūnų interesus atitinkančią teisėsaugos programą, kuri tapo jį iškėlusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rinkimų programos dalimi. Abejonių dėl pavedimų iš pareigūnų savišalpos fondo kilo dar praėjusiais metais“, - informavo tyrėjai.

Ilgoje ir labai painioje publikacijoje taip pat teigiama, kad daugiau asmenų, kurie šalia V. Bako minimi straipsnyje, neigia minėtų pinigų panaudojimą rinkimams.

„Tačiau tai, kad pinigai galėjo būti panaudoti rinkimams, jie griežtai neigia“, - rašoma LRTDELFI tyrime.

Visuomeniniuose tinkluose V. Bakas taip pakomentavo šią situaciją:

„Šmeižikiškas tyrimas. Jokie šešėliai manęs nesiveja. Tyrėja Jurga Tvaskienė, net nelaukė mano atsakymų, į tyrimo tekstą įdėjo žodelius "gali būti" ir jokios tyrėjo atsakomybės nelieka. Tai, ką sukūriau bandoma sumenkinti, sugriauti, sukompromituoti skleidžiant akivaizdžiai klaidinančią informaciją LRT kanale. Žmonės, kurie buvo kartu su manimi ir aukojosi viešajam interesui apipilti purvais. Manipuliuojant informacijos nuotrupomis visa tai, ką sukūriau su bendražygiais, paverčiama kažkokia nedora veikla.

O dabar truputis istorijos, nes didžiausias šešėlio priešas - šviesa.

10 metų gyniau žmones - nepagrįstai atleistus, nubaustus, persekiojamus dėl veiklos, skurdintus, sužalotus, susargdintus, netekusius namų, artimojo. Būdamas kartu tuomet, kai jiems keršydavo nusikaltėliai už sąžiningą tarnybą, kartais tiesioginiai vadovai. Esu parašęs pasiūlymus praktiškai visų partijų programoms, Vyriausybės programoms. Tai buvo rutina kiekvieną kartą prieš rinkimus ir po. Buvo laikas, kai dėl šios veiklos teko rinktis - veikla profesinėse sąjungose ar tarnyba, nors šiandien be profesinių sąjungų nuomonės neįsivaizduojama jokia reforma ar rimtesni įstatymų pakeitimai. Ir rinktis nereikia.

Profesinėms sąjungos vadovavau 2003-2012 metų laikotarpiu, Kartu su bendražygiais per savo veiklos metus sukūrėme 10 narystės organizacijų tinklą, kuris dabar vienija daugiau, nei 6 tūkst. žmonių. Iš vadovaujančių pareigų pasitraukiau 2012 m. Viską kūrėme nuo nulio. Buvau kai kurių šių organizacijų steigėjas arba dalininkas, visos jos atliko labai aiškią misiją.

Pvz., septynios profesinės sąjungos gynė pareigūnus iš įvairių tarnybų.
Viešoji įstaiga, apie kurią rašoma, nuo 2005 m. valdė interneto portalą, kuris turi žiniasklaidos priemonės statusą, informuodavo teisėsaugos pareigūnų bendruomenę apie organizacijos veiklą, buvo rengiami konsultaciniai straipsniai, analizė, rašoma apie pareigūnų kasdienybę. Buvo rengiami ekspertų interviu, tai buvo vienas iš skaitomiausių portalų, rašančių teisėsaugos tema ir vienas iš populiariausių tarp profesinių sąjungų.

Pareigūnų kredito unija, sukurta Kanados, Jungtinės Karalystės pavyzdžiu yra finansų įstaiga, į kurią virto savišalpos fondas. Pradžioje ji švietė pareigūnus finansinio raštingumo klausimais, traukė žmones iš greitųjų kreditų, vėliau padėdavo jaunoms šeimoms įsigyti būstą, tarnybą baigusiems pareigūnams ir jų šeimoms sukurti verslą, finansuodavo korporatyvinius renginius, teikė įprastas finansines paslaugas.

Visų šių organizacijų vertė dešimtis kartų viršijo tą atlygį, kuris mano buvo sumokėtas. Man baigus darbą vien iš nario mokesčio surenkamas biudžetas siekė milijoną litų kasmet. Dar milijonas buvo skirtas laimėjus Europos sąjungos finansuojamą projektą. Už tuos pinigus kasmet buvo suteikiama teisinių konsultacijų tūkstančiui žmonių visoje šalyje, atstovaujama 300 bylų, rengiami teisės aktų projektai, tyrimai, mokomi žmonės, mokamos pašalpos nelaimės atveju, rengiami sąskrydžiai, protesto akcijos.

Visas jas palikau žmonėms, dauguma iš jų sėkmingai veikia iki šiol ir padeda pareigūnams.

Tyrime minima pareigūnų ir tarnautojų asociacija buvo naujausias projektas, kurio ėmėmės 2015 m. po to, kai nustojau eiti Vidaus reikalų ministro patarėjo pareigas. Jos uždavinys buvo plėtoti profesinių sąjungų veiklą kitose valstybės institucijose, ugdyti, mokyti lyderius, vystyti organizacijas, daryti įtaką teisėkūrai siekiant palankios terpės profesinių sąjungų veiklai. Joje dirbau, kaip samdomas darbuotojas ir gavau atlyginimą, kurį mokėjo steigėjai.

Dėl programų rengimo. Per visą savo veiklos laikotarpį nuolat sulaukdavau pasiūlymų padėti rengti įvairių partijų programas. Tą dariau neatlygintinai. Taip pat esu rengęs pasiūlymus Vyriausybių programoms. Tai natūrali mano veiklos dalis atstovaujant žmones. Mano pasiūlymai LVŽS rinkimų programai buvo priimtini ir šiuo metu įgyvendinami, tą dariau visiškai savanoriškai.

2016 buvau išrinktas į Seimą, visos mano veiklos buvo deklaruotos, pasitraukiau iš visų pareigų profesinėse sąjungose ir kitose organizacijose. Mano kampaniją finansavo mano kolegos bendražygiai, žmonės. Profesinė sąjunga jai neskyrė nė vieno cento. Priešingai, visos sukurtos organizacijos (ne popierinės) ir visas turtas buvo perduotas naujiems lyderiams, finansinė ataskaita patvirtinta visuotiniame susirinkime bei įvertinta revizijos komisijos.
Visus interesus, kurie būtini pagal įstatymą deklaravau.

Šiuo metu Seime aktyviai remiu tikrų, savarankiškų, žmones ginančių profesinių sąjungų veiklą, registravau ne vieną įstatymo pataisą, nes žinau, kad gerovės valstybė gali būti sukurta tik tuomet, kai žmonės busis į profesines sąjungas ir derėsis dėl sveikų ir saugių darbo sąlygų, atlygio, šeimos interesų ir darbo derinimo, profesinio tobulėjimo galimybių, pensijų.“

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
7. šernius >> 5. Ai,
(2019-05-23 18:02:22)
(185.222.202.153) Parašė:

"Landsburgėnų šutvė LRT jį kapoja, o tas jų kandidatę į prezus stumia!" Tai gi jis ir siunčia liandsburgėnams signalą - aš pasiduodu, va jūsų kandidatę stumiu, aš savas, darysiu ką liepsit, tik nespauskit manęs ir leiskite dar prie ėdžių patrypčioti, ir ne tik patrypčioti, bet ir už žandų ką nors užsikišti. Gi žinote, kad žmogui su fantazija iš Seimo nario algos + britų agento atlyginimo pragyventi sunku, skurdas žvelgia į akis :).6. Tomas
(2019-05-23 16:58:39)
(78.157.74.23) Parašė:

Bakas buvo ir liks skystimas. Nei jis pareigūnams ką nors gero padarė savo laiku, nei jis yra atsakingas ir doras seimūnas. Laižė padus Švarkeliui, o dabar - Raselei pulemiotčicai , konservų isterikei...5. Ai,
(2019-05-23 16:19:10)
(78.158.24.91) Parašė:

kiauras tas bakas... Landsburgėnų šutvė LRT jį kapoja, o tas jų kandidatę į prezus stumia! Visai kiauras...4. aAlgirdas
(2019-05-23 15:30:24)
(78.56.79.247) Parašė:

po paties V.Bako komentaro situacija, bent mano galvoje, dar labiau susipainiojo. Paaiškinu kodėl ---- jau įžangoje skaitau:" aukojosi viešajam interesui " ir susimąstau, man kažkas neaišku. Juk tie besiaukojantys patys privalo kreiptis į teisėsaugą dėl apipylimo purvais. Ir kiek suprantu tokių ne vienas ir dirba jie atitinkamoje organizacijoje. Kažkas ne taip kaip aiškina V.Bakas3. Komentatorius
(2019-05-23 15:07:12)
(78.56.95.207) Parašė:

Anksčiau atrodė, kad J.Tvaskienė padori žurnalistė. Pasirodo, jos perėjimas į "LRT tyrimų skyrių" - elementarus parsidavimas propagandos mašinai...2. Senis Šaltis
(2019-05-23 13:42:26)
(88.222.97.16) Parašė:

Vienas ant kito stumia ir nei vienas vienas kito į teismus nepaduoda. Tuščios kalbos iš neturėjimo ką veikti. o atrodytų - turėtų pavyzdį rodyti.1. aAlgirdas
(2019-05-23 06:39:36)
(78.56.79.247) Parašė:

nieko keisto, kai įstatymų kūrėjai kuria įstatymus pagal savo reikmes, palikdami juose jiems patiems gerai žinomas "skyles". Į viešumą tai iškyla tada, kai buvę partneriai dėl ko nors susikivirčija (liaudyje tai sakoma kažko nepasidalino). Eilinė audra vandens stiklinėje.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Naujausi komentarai
S
IP 37.228.251.228 | 03:38:38 /youtu.be/Taj2fq1sF8o...
S
IP 37.228.251.228 | 03:15:07 ://youtu.be/iOSjpTVynoA...
S
IP 37.228.251.228 | 03:05:50 //youtu.be/3ygX6wV0EEI...
Valio
IP 78.63.229.198 | 23:49:42 Saunuolis TRampas....