2020 m. vasario 23 d.

 

Los Andžele vyko ginklų surinkimo akcija

Paskelbta: 2012-12-28 13:55 Autorius: naujienų redaktorius

Po tragedijos Konektikuto valstijoje Los Andželo merija nusprendė paankstinti ginklų surinkimo akciją.

Liberalių pažiūrų Kalifornijoje tokios akcijos paprastai rengiamos gegužės mėnesį, bet po tragedijos Konektikute, kur 20 metų jaunuolis savo motinos ginklu mokykloje iššaudė 20 pirmokų, buvo nuspręsta ginklų surinkimo akciją surengti anksčiau. „Nusprendžiau atiduoti ginklą po tragedijos Konektikute. Tai labai nuliūdino, todėl ir nutariau atiduoti“, - sakė Los Andželo gyventojas Hefley Gulley.

Los Andžele prie policijos departamento posto nusidriekė eilė. Gyventojams imponuoja tai, kad policija nieko neklausinėja, net nereikia išlipti iš automobilio. Viskas vyksta anonimiškai. Pareigūnai neprašo ginklų išdavimo dokumentų ar asmeninių duomenų. „Tikimės, kad ši akcija Los Andžele turės teigiamų rezultatų. Jeigu nebūtų atiduoti šie ginklai, tai galėjo tapti nusikaltimo įrankiu. Kas nors šiemet Naujųjų metų naktį neišaus į orą, kaip įprasta Los Andžele. Šie ginklai ateityje nebesukels problemų“, - sakė Los Andželo policijos departamento atstovas Andrew Smithas.

Be to, merijos ir vietos prekybininkų iniciatyva už kiekvieną pistoletą duodamas 100 dolerių kuponas apsipirkti bakalėjos parduotuvėje, o už automatą – 200 dolerių. Ginklų buvo atvežta pačių įvairiausių.

Iš viso dviejose ginklų keitimo į kuponus vietose Los Andželo gyventojai atidavė apie 1700 šaunamųjų ginklų. Policija juos patikrins, jei ras vogtų grąžins savininkams, o kitus atiduos į metalo laužą.

Tokia akcija mieste vykdoma jau trečius metus. Per tą laiką gyventojai policijai atidavė 8 tūkstančius įvairių šaunamųjų ginklų. Pareigūnai sako, kad akcija duoda vaisių, nes nuo  2009 metų kriminalinių nusikaltimų Los Andžele sumažėjo trečdaliu.

Kalėdų išvakarėse JAV pašiurpino pasalą surengęs ir du ugniagesius nušovęs Niujorko valstijos gyventojas.

Per tris dešimtmečius šalyje įvyko 62 masinės žudynės, o privačių šaunamųjų ginklų tenka po vieną kiekvienam piliečiui. Apskaičiuota, kad tikimybė būti nušautam JAV yra 20 kartų didesnė nei kurioje kitoje išsivysčiusioje šalyje. 

"Lietuvos ryto TV" | LNK | ekspertai.eu inf.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras