2020 m. gegužės 27 d.

 

Londone atidaryta paroda „Didesnio dalis. Lietuvos šiuolaikinis menas“

2
Paskelbta: 2013-07-05 13:10 Autorius: www.lrkm.lt
Parodos katalogas
Parodos katalogas

Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai kultūrinė programa, prasidėjusi akordeonininko Martyno Levickio ir grupės koncertu, Londone įgavo pagreitį. Liepos 2 dieną „12 star“ galerijoje atidaryta paroda „Didesnio dalis. Lietuvos šiuolaikinis menas“, kurioje eksponuojami 20 žymiausių Lietuvos šiuolaikinių menininkų kūrinių skaitmeniniai atspaudai. Parodos koncepciją sukūrė ir kuravo Valentinas Klimašauskas ir Kęstutis Kuizinas.

Per atidarymą vyko Justės Kostikovaitės kuruojamas įvykis CAKE. Jo tikslas –  pabandyti pasidairyti po parodos vidų ir kritiškai pasižiūrėti į jos sukūrimo bei sklaidos aplinkybes.

CAKE įvykyje buvo pakviesti dalyvauti du lietuvių ir du Jungtinės Karalystės menininkai: Davidas Raymondas Conroy, Robertas Narkus, Ilona Sagar ir Laimonas Zakas. L. Zakas buvo pakviestas sukurti Glitchr Facebook puslapį, kad parodos atidarymo įvykio viešasis veidas būtų tiesiogiai nesusijęs su pačia paroda, tačiau kartu atkreipiantis dėmesį kaip tikslinga ir intriguojanti reklama. R. Narkus pristatė savo naują kūrinį „Turbulencija“. Jame atsitiktinumų vadyba susitiko su aplinkybių ekonomika ir virto kolektyviniu performansu, kuriame vykdomas elektroninių cigarečių verslas ir skaitomos knygos „Chaos“ ištraukos.

D. R. Conroy savo meninėje praktikoje tyrinėja autentiškumo ir nuoširdumo sąvokas. Jis renginyje parodė performatyvią skulptūrą, sudarytą iš uždengto rankšluosčiu LCD televizoriaus, kuriame kalba kosmologas ir astronomas Karlas Saganas apie nematomas dimensijas.

Menininkė I. Sagar parengė skaitymo performansą, per kurį įvairūs garso trukdžiai, tokie kaip obuolio atsikandimas ir staigus garso kitimas, neleido tiesiogiai suprasti teksto esmės ir nukreipė žiūrovų dėmėsį į 12 Star Gallery patalpos detales, kurios nė kiek neprimena balto galerijos kubo, veikiau kontorinius koridorius.

Parodos darbų autoriai: Aidas Bareikis, Gintaras Didžiapetris, Laura Garbštienė, Arūnas Gudaitis, Kristina Inčiūraitė, Donatas Jankauskas, Patricija Jurkšaitytė, Žilvinas Kempinas, Juozas Laivys, Dainius Liškevičius, Mindaugas Lukošaitis, Raimundas Malašauskas, Darius Mikšys, Deimantas Narkevičius, Mindaugas Navakas, Audrius Novickas, Artūras Raila, Eglė Rakauskaitė, Nomeda ir Gediminas Urbonas ir Darius Žiūra.

Paroda veiks iki liepos 12 dienos darbo dienomis 10–18 val.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. Petras A
(2013-07-06 15:30:30)
(86.38.0.52) Parašė:

Aiiiina saaau.....1. +
(2013-07-05 23:54:00)
(78.60.156.126) Parašė:

Dievuli.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras