2024 m. kovo 28 d.

 

Logiškas klausimėlis

50
Paskelbta: 2014-08-10 09:00 Autorius: Zigmas Vaišvila

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė sako parengusi keletą receptų, kaip padėti Lietuvos verslui dėl Rusijos sankcijų: „Esu pavedusi Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūrai paruošti sutartis, suderinti sutarties procedūras ir pradėti pieno ir mėsos produktų intervencinius pirkimus. Pieno ar grietinės mes nesupirksime, bet sviesto, sūrio, kurie gali ilgai stovėti, pieno miltelių, mėsos produktų, kurie gali ilgiau laikytis, tuos intervencinius pirkimus praeiti. Tai leidžia Europos Komisija. Manau, su jais suderinsim, kad ir tie pinigai, ką mes išleisime iš savo biudžeto, mums bus atstatyti iš Europos Komisijos biudžeto“, - taip ministrė sakė „Žinių radijo“ laidoje „Aktualioji valanda“. Pasak jos, pagrindinis tikslas dabar yra stabilizuoti rinką, kol bus surastos kitos rinkos ir kitų rinkų paieška.

Nesu baigęs nei politinės, nei kitokios ekonomikos mokslų, bet tiksliųjų mokslų išsilavinimas ir gyvenimo patirtis verčia mąstyti logiškai. Jei kažkas (šiuo atveju – Lietuvos biudžetas, t.y. Vyriausybė) mokės už mėsos ir pieno produktus, kuriuos kažkas sandėliuos neapibrėžtą laiko tarpą, o Europos Komisija sumokės už tai Lietuvos Vyriausybei, atsiranda klausimėlis – o kas po šių mokėjimų taps (ar liks?) šių prekių savininku?

Jei juo liks prekių gamintojai, tai bet kas gaminantis norėtų pasinaudoti tokia Dievo dovana, kai už jo produkciją mokesčių mokėtojų pinigus moka valstybė, o jis dar lieka jos savininku. Jei po tokio mokėjimo prekių savininku taps Vyriausybė (lyg ir neužsiimanti tokia veikla) ar Europos Komisija, tai joms teks užsiimti jų veiklai nebūdinga prekyba. Nelabai tipiška veikla, bet matėme tokių pavydžių. Tačiau kodėl šie mokėjimai vadinami kompensacijomis? Suprask, kompensavau, ir nebereikia gamintojams tų gautų pinigų po prekių pardavimo grąžinti Vyriausybei?

Beje, šią produkciją kažkur reikės saugoti tinkamai įrengtuose sandėliuose-šaldytuvuose. Tai taip pat nemažai kainuos. Mūsų valstybė po Nepriklausomybės atkūrimo netruko atsisakyti tarybiniais laikais įrengtų valstybės rezervų sandėlių – pavyzdžiui tokie buvo Vilniaus rajone Valčiūnuose. Ne tik puikiai įrengti, bet ir su atvestais autokeliais ir po teritoriją išvedžiotu geležinkeliu, su visa būtina infrastruktūra. Neilgai jie buvo valstybės rezervo sandėliais – perdavus juos į AB Lietuvos geležinkelių balansą, neilgai laukus juos pardavė. Smagu pirkti puikų ir funkcionuojantį visapusišką infrastruktūrinį vienetą!

Kitas klausimėlis – kas ir kiek, ir kam mokės už saugojimą? Dar vienas valstybės verslas, kuriame svarų žodį tars Valstybės tarnautojai. Jei valstybės (ar nežinia kieno) rezerve prekės užsigulės, jų vertė tikrai nepadidės. Kad saugojimo nuostolius mažinti, matyt, teks skubėti. O tai jau dar vienas valstybės „verslo“ užsiėmimas. Bent jau tarybiniais laikais mes tokį „verslą“ jau matėme. Paprastai jis baigdavosi nuostolingu valstybei pardavimu tam, kam reikia. Bent man nesinorėtų pirkti „palaikytus“ ir pašaldytus maisto produktais. Tačiau kam daugiau valstybę valdantieji užkraus šią naštą, jei ne mūsų vartotojams ir mokesčių mokėtojams? Paprasčiau, o ir klusnūs, nuolankūs esame. Nuolaidų akcijas dar pasiūlys. Juk ir už keliskart permokėtą skystų dujų terminalą jau kantriai mokame. Panašu, kad mokėsime ir keliagubą Visagino AE kainą, nors Tauta jam pasakė – Ne!

Valdžios žmonės išradingi. Tačiau norėtųsi, kad jie būtų išradingi ne „versle“, kurį kuria karas, o valstybės siekyje išvengti karo ir tokių „verslų“.

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
50. palikimas
(2014-09-19 22:52:42)
(109.154.34.55) Parašė:

Vienas paliko fortepijoiną,kitas buhalterio knygas,trečias metė traktorių atsargines dalis ir pasidarė "politikais". Primena LTSR teisėtvarką ,kuomet prokurorais buvo skiriami keturias klases baigę ,bet turėję partinius bilietus veikėjai.



49. Pilkasis Kardinolas
(2014-08-26 09:08:38)
(78.58.175.206) Parašė:

Nemanykite, kad jūsų ministeriai kažką sprendžia. Ir net nemanykite, kad sprendžia premjeras, ar jūsų prez identas.



48. Anekdotas
(2014-08-24 18:29:56)
(78.63.122.248) Parašė:

Logiškas klausimėlis, užduoda tas, kas neturi logikos.



47. Jurgis 25-tam
(2014-08-19 22:50:17)
(78.60.140.9) Parašė:

Zigmas V. mato problemą ir į ją nurodė. Kaip tą problemą spręsti valdžios reikalas. Gal jis ir turi savo sprendimą, bet vis tiek nebūtina tą variantą atskleisti. Valdžia už sprendimus gauna pinigus.



46. jo
(2014-08-19 16:35:48)
(217.77.22.108) Parašė:

manau.kad tie,kas daro ,kad Lietuvos zmones nemegtu savo valstybes ,ir yra tikrieji Lietuvos priesai!!! Saunuolis ,Zigmai



45. Felicija
(2014-08-19 07:35:38)
(78.56.183.73) Parašė:

Puiki progai Rusijai geriau panaudoti savo derlingas zemes,pirkti technologijas,kelti pramone-samdyti uzsienio specus ir t.t.Juk ten taip jau buvo-ne visi mes vakar gime,zinom



44. taip,
(2014-08-18 11:52:11)
(86.100.110.179) Parašė:

Atsidarys dar viena valdiškų milijonų plovykla.Kokie bus "Otkatai"už tai kad supirktu?O tuos milijonus vėl turbūt iš pensininkų atimsit?



43. d3
(2014-08-17 01:21:04)
(71.35.26.164) Parašė:

" Когда-нибудь европейцы очнутся. И когда это произойдет, они поймут, что Вашингтон не сделал для них ровным счетом ничего, за исключение защиты от несуществующей «русской угрозы», и в то же время возложил на них колоссальное бремя и использовал их как данников в вашингтонской борьбе за мировую гегемонию. Рано или поздно европейцы должны осознать, что роль, которую они играют по указке Вашингтона — не в их интересах, что этот путь ведет напрямую к третьей мировой войне, в которой они же первыми понесут потери." ... . Перевод Николая Иванова для журнала «Национальный Контроль» Пол Крейг Робертс Американский общественный деятель, экономист, политолог, директор Института политической экономии. Республиканец, бывший заместитель министра финансов США (1981–1982). Доктор наук, работал старшим научным сотрудником Гуверовского института в Стэнфордском университете. Бывший редактор и обозреватель газет «Wall Street Journal», «Business week», «Washington Times». После того как выступил с критикой политики Джорджа Буша мл., с 2004 года ему не позволяют печататься в основных газетах страны. Автор книг: «Крах свободного рынка и экономическое разложение Запада», «Как мы потеряли Америку».



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras