2020 m. liepos 4 d.

 

LLRA paaiškino, kodėl Prezidento rinkimuose kelia savo kandidatą

11
Paskelbta: 2014-02-12 20:57 Autorius: Naujienų redaktorius

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) Vyriausioji taryba Europos Parlamento nario, partijos lyderio Tomaševskio kandidatavimą tapatina su pokyčiais, sąžiningumu politikoje ir socialiniu teisingumu.

„Tiek LLRA, tiek keliasdešimt visuomeninių organizacijų ir visoje šalyje veikiančių grupių laukė būtent tokio partijos lyderio sprendimo. (...) Visų pirma, jei LLRA neiškeltų kandidato, politinėje scenoje atsirastų vakuumas, o to rinkėjai nesuprastų, dar daugiau – tai juos dezorientuotų, juk LLRA jau įsitvirtino Lietuvos politinėje scenoje, ją palaiko vis daugiau rinkėjų, nepaisant kartais nepalankių sąlygų ir netgi išpuolių. Už LLRA balsuoja ne tik lenkai ir kitų tautybių atstovai – rusai, baltarusiai, totoriai ir kiti, bet ir etniniai lietuviai. Mūsų šalies piliečiai mato ir vertina tiek LLRA, tiek jos lyderio Valdemaro Tomaševskio sąžiningumą“, – sako LLRA Vyriausioji taryba.

Ji akcentuoja, kad partija niekada nebuvo įsivėlusi į jokį korupcinį skandalą.

„Partija principingai atsisakydavo (ir atsisako) verslo struktūrų siūlomos paramos, sąžiningai dirba galvodama apie kiekvieną rinkėją. Tai nėra vien žodžiai – tai yra faktai. Rinkėjai vertina sąžiningą mūsų darbą, juk neatsitiktinai būtent LLRA iš visų 40 šalyje veikiančių politinių partijų gavo daugiausiai mokesčių mokėtojų paramos. Sąžiningos politikos, taip reikalingos šiandieninei Lietuvai, pavyzdys yra būtent partijos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis“, – pareiškė LLRA Vyriausioji taryba.

Ji pabrėžė, kad LLRA valdomose savivaldybėse nėra vietos korupcijai, atvirkščiai – esą jos gali pasigirti nemažais pasiekimais įvairiose srityse.

„Vilniaus krašto savivaldybės pirmauja įgyvendindamos socialinius ir infrastruktūros plėtros projektus. Pavyzdžiui, tik Vilniaus rajone per pastaruosius 10 metų buvo pastatyti 5 vaikų darželiai (Avižieniuose, Rudaminoje, Nemenčinėje, Lavoriškėse ir Mickūnuose), 2 naujos ligoninės (Šumske ir Nemenčinėje), socialines paslaugas teikiantys centrai (Paberžėje, Nemenčinėje). Vilniaus rajono savivaldybė vienintelė šalyje dengia 25 proc. Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos nustatytos šilumos kainos, taip pat moka subsidijas už šaltą vandenį, o iki 5 hektarų žemės turintys ūkininkai yra atleidžiami nuo žemės mokesčio.

Tokių sprendimų, kurie sunkiais laikais yra svarbūs eiliniam piliečiui, nėra kituose Lietuvos regionuose. Nepaisant to, kad Vilniaus rajono savivaldybė įgyvendina išties daug įvairių sričių projektų ir plačia apimtimi vykdo kitus darbus, ji praktiškai neturi įsiskolinimo, o tai yra teigiamas pavyzdys kitų šalies savivaldybių fone. (...) Manome, kad visa tai, kas yra teigiama ir ką pavyko įgyvendinti viename regione, galima įgyvendinti visoje valstybėje“, – pareiškė LLRA Vyriausioji taryba.

V. Tomaševskis dalyvavo ir 2009 metų šalies Prezidento rinkimuose. Anuomet, būdamas jauniausias kandidatas, užėmė ketvirtą vietą iš visų septynių pretendentų, šalies apimtimi gavo beveik 5 proc. balsų. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose jis gavo atitinkamai 67 ir 50 proc. balsų.

LLRA mano, kad V. Tomaševskis turi realią galimybę pagerinti iki šiol turėtus rezultatus ir netgi patekti į antrąjį rinkimų turą.

Eltos, „ekspertai.eu“ inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
11. istorija
(2014-02-16 10:43:59)
(76.173.48.20) Parašė:

2009m per rinkimus to kandidato paklaue kazka apie tevyne ,tai tas zmogis atsake,kad jam tevyne yra Vilnius.10. Juza
(2014-02-15 12:36:52)
(79.132.167.127) Parašė:

Visiškai nenustebčiau, jeigu lietuviai Lietuvos prezidentu išrinktų lenką tomašev(W)skį. Juk tai jau darė ne vieną kartą žečpospolitos laikais. Moralė tokia - svarbiausia nudurninti tautą.9. Janina
(2014-02-13 20:32:45)
(78.60.214.212) Parašė:

LLRA partijos atstovas Energetikos ministras. Nei karto negirdėjau kad kas nors jį laikytu Lietuvos priešu. Gal neobjektyviai ,bet skaitau,kad vienas iš geriausiai dirbančių ministrų ir daug daugiau ir sąžiningiau dirba negu "patriotų" konservatorių buvęs ministras Sekmokas. Dėl autonomijos ,tai bukit ramus niekam to nereikia tiesiog priimti tautinių mažumų įstatymą ir tegul gyvena to įstatymo rėmose. Kad toje partijoje mažiausiai korupcijos ,žinau iš jų atstovų. O kad Garšva ar Ozolas nerimauja tai jie turi savo asmeninių problemų tegul visai tautai pasisako bus l. įdomu.8. Kaimo pilosopas
(2014-02-13 10:34:20)
(91.228.87.105) Parašė:

Siūlau p. Tomaševskiui, kaip pačiam sąžiningiausiam kandidatui, pagaliau nustoti vynioti žodžius į vatą ir pareikšti: 1. Lenkų kalba turi būti antra valstybine kalba Lietuvoje. 2. Siekiant nutraukti lenkų persekiojimus, Vilnijoje turi būti įsteigtas lenkų autonominis kraštas su sostine Vilniuje. 3. Vilnijos autonominiams krašte turi būti pravestas referendumas, dėl prisijungimo prie Maciežos, ty. Lenkijos. 4. Prijungus Vilniją prie Lenkijos, dėl saugumo garantijų, joje turi būti įsteigta 17 Lenkijos vaivadija. 5. Lenkijai įsitvirtinus Vilnijoje, tarptautiniu lygiu turi būti pradėta bekompromisinė kova, dėl 1918 metų vasario 16 akto, apie Nepriklausomos Lietuvos įkūrimą, ATŠAUKIMO. Kadangi Nepriklausoma Lietuva yra grynai dirbtinis tvarinys, sugalvotas vokiečių imperialistų ir įkurtas nuo amžių lenkų žemėse. 6. Atšaukus taip vadinamą nepriklausomybės aktą, likusios Kauno Lietuvos žemės turi būti iškilmingai sujungiamos su su savo istorine tėvyne, Lenkija. 7. Paskutinis kuklus punktas. Palaidoti Lenkijos Didvyrį, Paskutinį Lietuvos Prezidentą Rasų kapinėse, šalia Maršalo Pilsudskio Širdies kapo, su žodžiais "ko nepadarei tu, padariau aš". Nei kiek neabejoju, kad visi sąmoningi Lietuviai/Litwinai balsuotų už šią programą ir taip išgelbėtų savo Tėvynę nuo išnykimo. O p. Tomaševskui būtų amžina Šlovė ir visos lenkų-lietuvių tautos Dėkingumas.7. O gal
(2014-02-13 09:19:15)
(88.119.21.95) Parašė:

ir neblogai būtų? Lietuvos prezidentas ES renginiuose kalbėtų lietuviškai. Dabartinė prezidentė nekalba lietuviškai.6. sas
(2014-02-13 09:07:59)
(78.157.74.1) Parašė:

Ir blogam sapne nesapnuota, kad jedinstveninkai sieks LR prezidento posto.5. Rasa
(2014-02-13 08:52:55)
(91.211.246.254) Parašė:

Man patiko kaip ES Tomaševskis apie Lietuvą kalba lietuviškai, o Prezidentė oponuoja angliškai.4. pn
(2014-02-12 23:40:11)
(84.46.252.237) Parašė:

Susikaus du panasaus proto bokstai-Tomasevskis ir Subotinas.Beje, Subotinas atviresnis...Taigi turesim galimybe suskaiciuoti Lietuvos duobkasiusParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras