2020 m. gegužės 28 d.

 

L. Linkevičius: Ukrainos reformos vykdomos Rusijos agresijos ir nuolatinio Rusijos spaudimo sąlygomis

16
Paskelbta: 2019-10-15 20:04 Autorius: ekspertai.eu
L. Linkevičius.
L. Linkevičius.

Lietuvos diplomatijos vadovas Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Liuksemburge, kur diskutuota apie Turkijos veiksmus šiaurės rytų Sirijoje ir Turkijos vykdomus naftos ir dujų gavybos veiksmus išskirtinėje Kipro ekonominėje zonoje. Apie tai skelbiama ministerijos pranešime visuomenei „Liuksemburge aptarta padėtis Sirijoje ir Ukrainoje“.

Ministrai pasmerkė vienašališkus Turkijos  veiksmus Sirijoje, pabrėždami, kad jie turės neigiamą įtaką taikos kūrimui šalyje bei gali apsunkinti bendraminčių koalicijos kovą su Daesh grupuote. Kartu buvo pažymėta, kad Turkija yra svarbi ES partnerė, su kuria būtina tęsti dialogą.

Susitikime dalyvavo Jungtinių Tautų specialusis atstovas Sirijai Geiras Pedersenas, pristatęs Sirijos  konstitucinio komiteto, kuris turėtų padėti atnaujinti politinį taikos derybų procesą, steigimo iniciatyvą. Ministrai patvirtino  Tarybos išvadas dėl padėties šiaurės rytų Sirijoje bei dėl Turkijos vykdomų naftos ir dujų gavybos veiksmų.

ES ministrai taip pat susitiko su naujuoju Ukrainos užsienio reikalų ministru Vadymu Prystaiko, kuris pristatė naujosios Ukrainos Vyriausybės planus dėl konflikto rytų  Ukrainoje sprendimo ir reformų proceso.

„Sveikiname Ukrainos pastangas taikiai spręsti konfliktą, vykdyti Minsko susitarimus, kartu palaikome Ukrainos poziciją, kad tai negali vykti Ukrainos suvereniteto sąskaita“, - pasakė ministras L. Linkevičius.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad Ukrainos reformos vykdomos Rusijos agresijos ir nuolatinio Rusijos spaudimo sąlygomis, todėl ypač svarbu Ukrainą ir toliau palaikyti.

Ministras pakvietė kolegas aktyviai dalyvauti kitą vasarą Vilniuje vyksiančioje IV-oje Ukrainos reformų konferencijoje, kuri suteiks galimybę įvertinti reformų įgyvendinimą ir užtikrinti tolesnę tarptautinę paramą.

Šaltinis: urm.lt
 

Šaltinis: prezidentas.lt

Ekspertai.eu primena, kad Lietuva remia Ukrainą ne tik finansais ir karinėmis priemonėmis, bet taip pat komandiruoja daug specialistų ir politikų, kurie padeda mūsų kaimynui geriau įveikti korupciją, sparčiau artėti prie vakarietiškos kultūros ir integruotis į Europos Sąjungą bei NATO.

O oficialus Lietuvos atstovas Ukrainos kare su Rusija Jonas Ohmanas valstybinio transliuotojo eteryje yra informavęs, kad ukrainiečiai šiame kare stengiasi žudyti pirmiausia būtent rusų tautybės žmones.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
16. kaunietis
(2019-10-17 08:15:03)
(212.117.21.73) Parašė:

jeigu jau Rusija vykdo agresiją prieš Ukrainą ,kodėl pastaroji neįveda karinės padėties savo šalyje ir neskelbia visuotinės mobilizacijos ?15. Mano nuomone
(2019-10-17 04:12:38)
(90.131.45.110) Parašė:

Ar mums nebus patiketa garbe koordinuoti potencialiu pafrontes valstybiu ypac Ukrainos dabartinio politinio kurso islaikyma ir reikalui esant stot piestu uz JAV interesus14. cia toks
(2019-10-16 19:04:52)
(81.97.45.130) Parašė:

idomus video-Ukrajinos pasiekimai vs Rusijos youtube.com/watch?v=zICxHdBOKAg13. Kestas
(2019-10-16 17:33:58)
(37.228.233.45) Parašė:

Ponas Linkevičiau atsipeikek tu sprendi apie 30 milijonų žmonių gyvenimą ar tu išgama žinai kiek nori atgal į Rusiją ar tik ne apsimesti kad tavo nuopelnų prisidėjęs apie 13 tūkstančių mirčių o Tu linksniuoji Rusija atsimink kad tau ir kapinėse vietos nebus12. Andrius.A.
(2019-10-16 16:19:15)
(88.222.106.102) Parašė:

Kas ta Ukrajina per valstybė??? Dabartinė teritorija tai pietuose ir vakaruose po A.P.Karo okupotos dalis Vengrijos, Rumunijos ir Lenkijos žemių. Rytuose, Stalino su pieštuku ant žemėlapio prijugtos rusų žemės ir Chruščiovo 1954 metais. padovanotas Krymas.Pagal gyventojų tautybę tai save ukrainiečiais teįvardina 51pr. gyventojų,o Donbase ukrainiečių mažiau nei 20procentų.Mariupolyje net 89pr. save įvardina rusais. Separatizmo ir Dombaso su Krymu atsiskirimo pagrindinė priežastis ko gero yra po valstybinio perversmo sudarytos vyriausybės panaikintas rusų kalbos kaip antros valstybinės kalbos statusas.11. Lietuvis
(2019-10-16 15:39:29)
(84.15.180.158) Parašė:

O del Turkijos tai ten Nato salis Turkija kariauja su jau proAsadiskais tai yra jau prorusiskais kurdais. Amerika pamate kad uzantyje savo isperejo gyvate ir ju nebegina. Kokia isdavyste kad Nsto salyse leidziami antturkiski kartu antinatiski protestai. Atsakoma visapusiskos karines paramos kariaujanciai Nato saliai. Kur dingo 5 straipsnis? Nato salys viena kitas turi remti besalygiskai jei viena is ju kariauja tai ir kitos prisijungti. Kur tie musu 100 kariu kurie ten dabar turetu kautis kartu su Turkijos kariuomene pries bendra priesa Rusijos sajungininkus. Geda Nato saliu vadovams isduodantiems Nato sali Turkija ir verkiantiems kad ten Turkijos kariuomene triuskina prorusiskas pajegas.10. Patriotas
(2019-10-16 15:22:38)
(84.15.180.158) Parašė:

Slove Lietuvai Linkeviciui slove!9. ką jis šneka?
(2019-10-16 13:21:33)
(78.60.84.45) Parašė:

Jei Ukraina susigrąžins Donbasą, tai bus pavojus suverenitetui - grynai Ukrainos nacionalistų pozicija. Komjaunuolis palaikantis nacius? Kažkas anomalaus.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras