2019 m. lapkričio 12 d.

 

L. Linkevičius: praraja tarp žmonių ir ES institucijų turi būti sumažinta, antraip joje suvešės populistinės idėjos

3
Paskelbta: 2019-06-25 10:00 Autorius: ekspertai.eu
L. Linkevičius. Nuotr. euractiv.com
L. Linkevičius. Nuotr. euractiv.com

2016 m. pabaigoje Lietuvos diplomatijos vadovas Linas Linkevčiius buvo informavęs pasaulio bendruomenę, kad „Rusija gali pulti Lietuvą ir kitas Baltijos šalis dar tik rengiantis Donaldui Trampui (Donald Trump) užimti JAV prezidento postą“. Visa laimė, tąkart Rusija nedrįso mūsų pulti.

Praėjusią savaitę L. Linkevičius duodamas interviu Kroatijos naujienų portalui euractiv.com informavo, kad Lietuvai tiesioginės grėsmės Rusija nekelia.

Tačiau perspėjo, kad nesaugumo dėl tokios kaimynės regione netrūksta, o hibridinis karas vyksta ne tik tarp Rusijos ir Lietuvos, bet ir visame pasaulyje.

Jis taip pat sukritikavo bendros ES kariuomenės idėją pavadindamas ją „keista, nes niekas nežino, kas vyksta“.

Pasak L. Linkevičiaus, gandai apie tokių karinių pajėgų sukūrimą gali sukelti abejonių dėl „mūsų transatlantinių ryšių“.

Paklaustas, kokio dydžio grėsmę kelia Rusija, L. Linkevičius paaiškino kad Rusijos keliama grėsmė yra aiškiai reali.

„Prisiminkime Gruzijos teritorijų aneksiją, neseniai jie tą patį padarė su Krymu. Klausiame savęs, kaip galime atsilaikyti“, - pasakojo L. Linkevičius.

Visgi, pažymėjo užsienio reikalų ministras, Lietuvai tiesioginė Rusijos grėsmė nėra kilusi, nes šalis yra NATO ir ES narė, tačiau regione tam tikro nesaugumo esą galima pastebėti.

„Lietuva yra NATO ir Europos Sąjungos narė, todėl tiesioginės grėsmės nėra. Tačiau yra nesaugumo regione, o politiniuose debatuose girdimi militaristiniai argumentai. Tai kelia nerimą, turime tai suvokti kaip iššūkį ir reaguoti“, - nurodė L. Linkevičius.

Lietuvos diplomatijos vadovas taip pat padėkojo NATO šalims ir už jų indėlį užtikrinant Lietuvos saugumą.

Pasak ministro, Rusijos inicijuotas dujotiekio „Nord Stream 2“ projektas yra ES politikos nuoseklumo išbandymas.

„Europos Sąjungoje mes sutarėme dėl bendrų energetikos principų, sutarėme diversifikuoti savo energetikos šaltinius, kad nepriklausytume nuo vieno šaltinio. Tai yra gana paprastas principas, kurio kartais nėra paisoma. „Nord Stream 2“ yra tokios nepagarbos mūsų politikai ir jos nuoseklumui pavyzdys“, - nurodė L. Linkevičius.

Jis taip pat priminė, kad ES šiuo metu išgyvena ir daugiau išbandymų, susijusių su „Brexitu“, įtampa euro zonoje, populistinių ir radikalių politinių jėgų atsigavimu.

Politikas nurodė, kad ES lyderiai turėtų ne švęsti dėl pasiektos pergalės Europos Parlamento (EP) rinkimuose, o išmokti šių rinkimų pamokas.

„Praraja tarp žmonių ir ES institucijų turi būti sumažinta, antraip joje suvešės populistinės idėjos. EP rinkimai davė ženklą lyderiams prabusti ir elgtis atsakingiau, imtis kūrybiškesnės politikos, o ne tik pulti vienas kitą“, - teigė L. Linkevičius.

Šaltinis: euractiv.com

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
3. stėrva
(2019-06-25 13:12:12)
(209.141.45.212) Parašė:

.. ir liko neaišku kaip tą prarają reikia sumažinti? Žmones pritraukti prie ES, ar ES prie priartnti prie Žmonių? ... Gruzijos variantas su figargėjais parodė, kad Žmones prie ES vertybių nepavyks priartinti ...2. U-2
(2019-06-25 12:12:46)
(89.116.124.39) Parašė:

Manau, kad cia zymiai aktualesnis butu kitas klausimas. T.y, kodel viskas, visiskai viskas prie ko prisiliecia sitas taukuotas gerb.Bestijos ygaliotinis pavirta sudinu bet cukriniu runkeliu.1. yel“l“ow submarine
(2019-06-25 11:02:23)
(88.119.234.132) Parašė:

tas dvokiančių taukų koncentratas, kaip visada nesuvokia ką kliedi, arba kliedi ciniškai ir kiauliškai :) - pasirodo “praraja turi būti tik sumažinta“ - bet ne panaikinta :))) - kaipgi galima leisti eurokolūkio veršiams gyventi be prarajos ? - kitaip sakant, reikia tik botagą padaryti švelnesniu, kad “nesuvešėtų populistinės idėjos“ - t.y. turbūt tos, kurios teigia, jog prarajos tarp es institucijų ir piliečių aplamai neturi būti ...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras