2019 m. spalio 15 d.

 

L. Linkevičius: Lietuvos tikslas – efektyviai veikianti ir savo sprendimus įgyvendinanti NATO

1
Paskelbta: 2019-07-09 07:29 Autorius: ekspertai.eu
Lietuvos diplomatijos vadovas Linas Linkevičius. Nuotr. urm.lt
Lietuvos diplomatijos vadovas Linas Linkevičius. Nuotr. urm.lt

Liepos 8 dieną Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, kreipdamasis į tradicinį metinį suvažiavimą susirinkusius Lietuvos diplomatinių atstovybių vadovus, akcentavo, kad užsienio politikos kursas nesikeičia, diplomatinės tarnybos mobilizacijos reikalaujantys iššūkiai Lietuvai išlieka.

Apie tai skelbiama ministerijos pranešime visuomenei „L. Linkevičius: Diplomatinės tarnybos mobilizacijos reikalaujantys iššūkiai Lietuvai išlieka“.

„Didžioji dalis iššūkių, laukiančių Lietuvos, yra nuolatiniai ir reikalaujantys mūsų didelių pastangų ir susitelkimo, pavyzdžiui, regioninis saugumas“, - pasakė ministras.

L. Linkevičius atkreipė dėmesį, kad švęsdami NATO gyvavimo 70 – mečio sukaktį, labai gerai suvokiame, kad būtent narystė NATO ir sąjungininkų pajėgų dislokavimas šalyje sukūrė sąlygas stiprinti Lietuvos saugumą. Lietuvos žmonės jaučiasi saugesni, žmonių parama narystei NATO siekia net 86 proc.

„Lietuvos tikslas – efektyviai veikianti ir savo sprendimus įgyvendinanti NATO. Reagavimo greitis ir sprendimų priėmimo efektyvumas mums yra labai svarbūs klausimai, kuriems skiriame daug dėmesio Aljanse. Tikimės, kad visus juos aptarsime gruodį vyksiančiame NATO vadovų susitikime Londone“, - pabrėžė L. Linkevičius.

Anot ministro, santykiai su JAV, jos įsitraukimas, lyderystė NATO vaidina kertinį vaidmenį mūsų regiono saugumui: „Teigiamai vertiname JAV sprendimą dislokuoti papildomus 1 tūkst. karių Lenkijoje, šalia jau ten esančių 4.5 tūkst., įkurti JAV divizijos štabą ir stiprinti kitus pajėgumus“.

L. Linkevičius akcentavo ir naujas su JAV plėtojamas iniciatyvas –  šiais metais kartu su JAV Energetikos Valstybės sekretoriumi Riku Perriu inicijuotas trijų Baltijos šalių ir JAV Energetinis Dialogas (ENDI), kuris bus pagrindas įvairiems bendriems energetikos projektams įgyvendinti.

Kalbėdamas apie užsienio politikos tęstinumą bei Lietuvos paramą ES ir NATO plėtrai, ministras pažymėjo, kad švenčiant Rytų partnerystės politikos 10 – metį, svarbus ne naujų struktūrų ir institucijų kūrimas, o sėkmingas Rytų partnerystės šalių įsipareigojimų ir reformų įgyvendinimas.

„Pasiekėme, jog ES institucijos paskelbtų struktūruotų konsultacijų pradžią. Turime visi kartu siekti, jog jose ypač aktyviai dalyvautų tiek patys Rytų partneriai, tiek ir tradiciniai Rytų partnerystės draugai, kurių ratas turėtų plėstis“, - pasakė L. Linkevičius.

Daug dėmesio pasisakyme ministras skyrė Lietuvos ekonominių interesų atstovavimui užsienyje, šalies ekonominei diplomatijai.

„Palanki makroekonominė aplinka suteikė galimybę skleisti pozityvias žinias apie Lietuvą kaip regiono lyderę Fintech, gyvybės mokslų, lazerinių technologijų srityse. 2020 metais, švenčiant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį, Lietuva galės džiaugtis visais savo pasiekimais. Lietuvos diplomatinės tarnybos dėka įtvirtinta narystė NATO ir ES užtikrina Lietuvai tokias saugumo ir ekonominės plėtros garantijas, kokių ji niekada neturėjo“, – džiaugėsi Lietuvos diplomatijos vadovas.

Šaltinis: urm.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
1. Zanavykas
(2019-07-09 12:01:38)
(5.20.52.103) Parašė:

Manau, kad didžiausia klaida patį, šitiek prisidirbusį, laikyti toliau ministerijoje!



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 



Naujausi
Atskleistos neįtikėtinai skandalingos detalės apie Kedžių-Venckų ir Daktarų šeimų sąsajas
67 Laidoje atskleistas ir N. Venckienės vaidmuo – ji labai norėjo paimti valdžią į savo rankas ir apie tai kalba daugelis žmonių.


Prezidentas G. Nausėda apžvelgė pirmąjį 100 proveržio dienų
7 Prezidentūros kūrybinė vaizdo grupė sukūrė dokumentinę apybraižą 100-ienio progai.
Kurdų generolas kreipėsi į JAV: arba saugokite mus, arba pasitraukite, ir tada mes įsileisime rusus
9 Kurdai bendradarbiaus su Sirijos valdžia ir Rusija, NATO valstybė Turkija - su Islamo valstybės teroristais
Istorinis įvykis: pagaliau į Lietuvą atvyko pirmieji JAV rotacinių pajėgų kariai
19 JAV demonstruoja savo kolektyvinės gynybos įsipareigojimą NATO sąjungininkams užtikrinant saugumą po agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje.