2020 m. vasario 20 d.

 

L. Linkevičius: Europos Tarybos krizę sukėlė Rusijos vykdomi tarptautinės teisės pažeidimai

5
Paskelbta: 2019-05-20 06:33 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. urm.lt
Nuotr. urm.lt

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Tarybos (ET) Ministrų Komiteto sesijoje, kurioje pagrindinis dėmesys buvo skirtas Europos Tarybą ištikusiai politinei krizei, kurią sukėlė Rusijos įvykdyta Krymo aneksija.

2014 ir 2015 metais Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA) apribojo Rusijos delegacijos dalyvavimo teises dėl Rusijos vykdomų Europos Tarybos Statuto pažeidimų. Siekdama panaikinti ETPA sankcijų mechanizmą, Rusija nuo 2017 metų nemoka įmokų į organizacijos biudžetą.

Ministras L. Linkevičius pažymėjo, kad minėdama įkūrimo 70-metį, Europos Taryba yra lemiamų sprendimų kryžkelėje dėl Rusijos vykdomų tarptautinės teisės pažeidimų – Sakartvelo ir Ukrainos teritorinio vientisumo ir suvereniteto kvestionavimo  bei Krymo okupacijos.

„Europos Taryba turi ir toliau principingai, vadovaudamasi savo vertybėmis, vertinti Rusijos agresyvius veiksmus, kitaip organizacija gali prarasti savo autoritetą. Rusija ne tik savo retorika, bet ir veiksmais demonstruoja nepakitusį požiūrį“, - pasakė L. Linkevičius.

Ministras pažymėjo, kad Lietuva nepalaiko ET Ministrų Komiteto sprendimo, kuris atvertų kelią vienašališkam Rusijos sugrįžimui į ETPA. Europos Taryba turi remtis taisyklėmis, o norėdama grįžti į ETPA, Rusija turėtų pirmoji imtis konstruktyvių veiksmų.

1949 metais Europos Tarybą įkūrė Airija, Belgija, Danija, Italija, Jungtinės Karalystė, Liuksemburgas, Nyderlandai, Norvegija, Prancūzija ir Švedija. Lietuva Europos Tarybos nare tapo 1993 metais.

Europos Taryba yra regioninė tarpvyriausybinė organizacija, vienijanti 47 Europos šalis. Nuo 2018 metų iki šių metų gegužės 17 dienos Europos Tarybos Ministrų Komitetui pirmininkavo Suomija, o dabar pirmininkavimą  šešiems mėnesiams perėmė Prancūzija.

Šaltinis: urm.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
5. šernius
(2019-05-20 19:47:55)
(109.70.100.21) Parašė:

Vat čia tai principingumas :). Gejropiečiai jau pradeda rypuoti, kad Rusija nebemoka į organizacijos biudžetą ir jau sutinka parduoti savo "poziciją", o va Kiaulinas - nesiruošia atsisakyti savo vertybių :). Na atlyginimą, kaip suprantu, jis gauna iš kito biudžeto, tai ar moka Rusija ETPAi ar nemoka, jam vienodai šviečia :). Va koks moralinis kompasas - tas mūsų Kiaulinas :))).4. Linkevičiau
(2019-05-20 19:47:33)
(94.232.229.7) Parašė:

Kodėl ta Europos Taryba tokia durna, kad krizę sukėlė Rusijos vykdomi tarptautinės teisės pažeidimai? Tai turėtų rusijai sukelti krizę už TT pažeidimus, o ne ET.3. aAlgirdas
(2019-05-20 16:38:39)
(78.56.79.247) Parašė:

kaip sakoma šiame pasaulyje viską apsprendžia PINIGAI (narystės mokestis), o Linkevičiaus teiginiai ....... tiesiog niekam Europoje jau nebeidomūs2. stėrva
(2019-05-20 14:08:16)
(185.220.101.33) Parašė:

..protinis Lino neįgalumas ir Afrikoje lieka protiniu neįgalumu..1. jeronimas
(2019-05-20 13:56:24)
(109.76.117.12) Parašė:

Tai ar uz kryma apribojo ETPA teises Rusijai,ar uz nesumoketa mokesti metini?? Jeigu Rusijai atimta teise dalyvauti ETPA uz atsiemima savo teritorijos Kryma,tai ar galima tiketis,kad bus atimtos visos teises pasaulio organizacijose dalyvauti Izraeliui del to ,kad okupavo Palestinos zemes,kad naikina Palestinos zmones??? Ar ir cia dvygubu standartu pozicija?? ir dar,kadangi jevrosojuzo protinguciai vis iskelia naujas sankcijas pries Rusija,tai kodel tos sankcijos nevykdomos stambiu jevrosojuzo motininiu valstybiu?? Tarkim Vokietija nepaiso tu sankciju ir jau baigia tiesti antra duju koridoriu Baltijos dugnu?? Kodel tos sankcijos per prievarta galioje tik tokioms isubagintoms tos pacios jevropos valstybems kaip Lietuva???Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras